Iron Maiden. Run To The Hills: Autoryzowana biografia

Cykl: Run To The Hills (tom 1)
Wydawnictwo: Kagra
Run to the Hills
Wojtek

Historia Iron Maiden, od ich pierwszych kroków w pubach londyńskiego East Endu, aż do królowania na największych światowych festiwalach, jest historią wiary w siebie, determinacji i osobistych wyrzeczeń, składających się na tę niezwykłą, muzyczną odyseję. Wielu dzisiejszych artystów młodej generacji przyznaje, że to właśnie muzyka tego zespołu wywarła na nich największy wpływ. Ale światowa sława zespołu, znanego ze swoich niezwykłych, widowiskowych koncertów, ponad 60 milionów sprzedanych płyt, niekończących się tras koncertowych, podczas których bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, oraz stałych sukcesów na listach przebojów, nie przyszła w jeden dzień.

Książka ta, oparta na wywiadach z obecnymi i byłymi członkami zespołu, menedżerami, ludźmi z kierownictwa wytwórni płytowych, krytykami muzycznymi, producentami, impresariami i innymi osobistościami świata muzycznego, ukazuje zarówno dobre, jak i gorsze chwile, towarzyszące budowaniu kariery w dziedzinie znanej z niezwykłych wzlotów na wyżyny sławy i równie niespodziewanych upadków w otchłań rozpaczy.

Run To The Hills daje szczery i wyczerpujący wgląd w dzieje zespołu, który stanowczo sprzeciwił się zdradzie własnych przekonań i kompromisom, i nadal cieszy się wielkim szacunkiem w branży. To uzupełnione wydanie historii Iron Maiden zawiera nowe wywiady z aktualnym składem zespołu, dotyczące najnowszego albumu i trasy koncertowej Dance Of Death, cieszących się już dużym uznaniem oraz niezwykłego koncertu dla 250-tysięcznej publiczności podczas festiwalu Rock In Rio.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl

Mateusz | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Pozycja bardzo mnie wciągnęła. Dowiadujemy się z niej sporo o życiu każdego z członków zespołu przed Iron Maiden jak i w trakcie gdy już należą do zespołu.
Dowiemy się sporo również o o poszczególnych członkach zespołu którzy grali od 1975 roku i przyczynach zmiany części z nich w różnych etapach zespołu, tych przed wydaniem pierwszego albumu , jak i o odejściach i powrotach w trakcie ugruntowanej pozycji Ironów.
Przeczytamy również o zainteresowaniach grupy poza muzyką.
Dość sporo miejsca poświęcone jest początkom , opisów ich koncertów w legendarnych już pubach jak i tych mniej znanych jeszcze przed wydaniem pierwszego studyjnego albumu i wiążacymi się z tym przygodami na scenie jak i poza nią.
Ksiażka moim zadaniemm przemyślanie jest podzielona. Pierw mamy rozdziały nazwane imionami członków zespołu i przedstawione w nich sylwetki poszczególnych członków zespołu, zwiaązanymi z nimi zdarzeniami, koncertami, chronologicznymi opisami pracy nad albumami i co jakiś czas...

Cecily | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 maja 2013

Moja przygoda z Iron Maiden zaczęła sie stosunkowo niedawno i cieszę się, że mogłam przeczytać tę biografię. Zdarza mi się, w przypadku książek opartych na faktach, czytać między wierszami i, w tym przypadku, bardzo podobało mi się to, co tam odkryłam. A odkryłam całkiem sympatycznych ludzi, ogromną pasję do muzyki i "pełną" i prawdziwą twórczość, która coś wyraża, a nie jest tylko szarpaniem strun i waleniem po "garach". Czytając o Maiden słuchałam... Maiden. ;)

Kinga | 2012-12-28
Przeczytana: wrzesień 2012

Dobrze opisane fakty, historia zespołu. Niestety jak dla mnie dosyć ciężko się to czytało, ale tak to już chyba jest z niektórymi biografiami. ;) Mimo wszystko obowiązkowo powinien ją przeczytać każdy fan Ironów.

MyMichelle | 2013-01-05
Przeczytana: październik 2012

Przeczytałam dwie biografie Ironów i strasznie męczyły mnie początki, ciągnęły się i ciągnęły. Na szczęście był dość sensowny podział na rozdziały. Nawet jeżeli uważam się za ich ogromna fankę, to przyznam, że oszukiwałam, czytałam tylko te rozdziały na których mi zależało. To najgorszy problem wszystkich biografii, nawet jeśli są dobre to zwykle zbyt powierzchowne i zawsze jest niedosyt. Najbardziej ubóstwiam rozdział o Dickinsonie. Raz płakałam, raz się śmiałam, normalka...

| 2014-04-18

Uważam ją za ciekawą książkę i co ważne, a trudne - obiektywną.

Luna | 2015-02-21

Bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla fanów zespołu. Autor rysuje przed czytelnikiem obraz zatęchłych barów i zamglonych angielskich ulic, po których przyszło się pałętać przyszłym gwiazdom rocka. Czy wiedzieliście, że Dave Murray był skinem, a Bruce Dickinson nasikał do zupy nauczycielowi w szkole? Te i inne ciekawostki, oraz kilka gorzkich słów refleksji składa się na wspaniały kawał czasu, gdy grupa nastolatków z marzeniami zmienia się w jeden z największych zespołów metalowych na świecie.

Fra_Nio | 2013-12-29

Bardzo ciekawa pozycja dla fanów zespołu.

Rell | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015