7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320049657
zdrowie, medycyna
youstyna

Drugie wydanie książki ?Dieta bezglutenowa: co wybrać?? zostało napisane przez specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu ?Pomnik ? Centrum Zdrowia Dziecka?. Dostarcza wszechstronnej, aktualnej, ugruntowanej naukowo, ale podanej przystępnie wiedzy o diecie bezglutenowej. Przybliża Czytelnikowi: ? właściwości glutenu ? zasady układania diety bezglutenowej w świetle zaleceń...

? właściwości glutenu

? zasady układania diety bezglutenowej w świetle zaleceń żywieniowych

? wartość odżywczą produktów bezglutenowych

? wymagania dotyczące znakowania gotowych produktów bezglutenowych

? praktyczne zasady przygotowywania potraw bezglutenowych

? aktualne zalecenia do stosowania diety bezglutenowej

Publikację wyróżnia obszerna część tabelaryczna z danymi o wartości energetycznej i zawartości składników odżywczych w produktach naturalnie niezawierających glutenu oraz w produktach bezglutenowych wytworzonych przemysłowo.

Książka powstała z myślą o chorych na celiakię i inne choroby glutenozależne, dietetykach, a także osobach gotujących (zawodowo lub w domu).

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90435499-dieta-bezglutenowa-co-wybrac

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90435499-dieta-bezglutenowa-co-wybrac

AnnaSikorska | 2017-10-16

Z każdym rokiem rośnie świadomość znaczenia tego, co jemy na nasz organizm. Badania naukowe pozwalają na coraz lepsze dostosowanie diety i leczenia do potrzeb jednostki. Jedną z chorób, które coraz lepiej są diagnozowane jest celiakia, choroba autoimmunizacyjna wywoływana przez gluten. Rozwój medycyny wpływający na wzrost diagnoz sprawia, że coraz więcej osób zaczyna stosować dietę bezglutenową. Na początku drogi można poczuć zagubienie. Wielość publikacji oraz przepisów sprawia, że szybko odnajdujemy się w temacie i możemy dostosować dietę do naszych potrzeb oraz upodobań kulinarnych przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie.
„Dieta bezglutenowa. Co wybierać?” pod redakcją Hanny Kuchanowicz to publikacja, która nie bez powodu cieszy się dużym powodzeniem. Znajdziemy w niej wprowadzenie pozwalające zapoznać się z diagnostyką celiakii, objawami oraz opisem chorób związanych z nadwrażliwością na gluten. Dowiemy się również czym jest owa trująca substancja, dlaczego niektórym osobom szkodzi,...