Człowiek honoru

Wydawnictwo: Czarna Owca
An Honorable Man
Piotr Kaliński
Ag2S

Mistrzowski powrót do klasyki powieści szpiegowskiej w stylu Johna Le Carré Wytropić i unieszkodliwić kreta. Oto misja George’a Muellera wieloletniego agenta CIA. Jest rok 1953, zimna wojna rozkręca się na dobre, a Agencja ponosi kolejne porażki. Ktoś sprzedaje sowietom tajemnice wywiadu i sabotuje misje na całym świecie. Zdrajcą może być każdy. Czy marzący o emeryturze i zmęczony pracą agent...

Mistrzowski powrót do klasyki powieści szpiegowskiej w stylu Johna Le Carré
Wytropić i unieszkodliwić kreta. Oto misja George’a Muellera wieloletniego agenta CIA. Jest rok 1953, zimna wojna rozkręca się na dobre, a Agencja ponosi kolejne porażki. Ktoś sprzedaje sowietom tajemnice wywiadu i sabotuje misje na całym świecie. Zdrajcą może być każdy. Czy marzący o emeryturze i zmęczony pracą agent zdoła go schwytać? A może kiedy zagłębi się w sprawę i nawiąże kontakt z sowietami, sam stanie się podejrzanym. Dopóki kret pozostaje na wolności, nikomu nie można ufać i nikt nie jest bezpieczny.
Wartka akcja, trafnie stawiane pytania o moralność i wybory dnia codziennego, oto umiejętnie zmieszany koktajl, który serwuje czytelnikom Vidich.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/czlowiek_honoru,p71801004

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/czlowiek_honoru,p71801004

maradiego | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Jak wszystko, co jest "prawie jak...", z tą ksiąką jest podobnie. Prawie jak Le Carre. I to robi róznicę. Gwiazdek dałem AŻ TYLE z zasady. ZZasady bowiem popieram literaturę, jak to się teraz mówi, w stylu vintage. Bardziej podoba mię się : old school."Jak zwał, tak zwał, byle sie dobrze miał...". "Człowiek honoru" to powieść szpiegowska gdzieś tak na poziomie górnych stanów niskich. W razie wybitnej posuchy lub wyjatkowego ssania, może być.

Fantasy-Bestiarium | 2016-11-20

Wartka akcja i niesztampowe zwroty fabularne to jedne z najmocniejszych zalet tej powieści. „Człowiek honoru” autorstwa Paula Vidicha to zakrojona z rozmachem książka, która zabierze nas w świat strzelanin, pościgów i zniewalająco pięknych kobiet. Paul Vidich potrafi budować napięcie i wzbudzać emocje u czytelnika podczas lektury. Spiski, intrygi i knowania miejscami osiągają apogeum, a agent CIA George Mueller pokaże, że nie warto z nim zadzierać.

George Mueller jest jednym z najlepszych agentów CIA, którzy potrafią poradzić sobie z nawet najtrudniejszymi wyzwaniami. Zimna wojna 1953 roku budzi niepokój na całym świecie, a sowieci wykradają tajemnice wywiadu i zaczynają prowadzić w zakrojonych na szeroką skalę podchodach wojennych. Agencja ponosi kolejne niepowodzenia i wszystko wskazuje na to, że ktoś wykrada ich niezwykle cenne informacje. George Mueller będzie musiał wykazać się nie lada sprytem i brawurowością, aby rozwiązać tą skomplikowaną i niebezpieczną sprawę.

Paul...

eR_ | 2016-10-26
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 26 października 2016

Szpiedzy ich bajeranckie gadżety, zagościły w wyobraźni czytelników, przede wszystkim dzięki książkom o Jamesie Bondzie.Później popularność ta osiągnęła apogeum, po serii filmów o agencie Jej Królewskiej Mości.Pościgi, strzelanina, piękne kobiety, niebezpieczni wrogowie i jeszcze więcej.

"Człowiek honoru", odwołuje się do właśnie takiej tradycji przedstawiania bohaterów.Sentymentalny powrót po latach, można by tak to określić.1953 rok-zimna wojna właśnie się zaczęła, a ludzkość stoi na skraju zagłady.Niestety w CIA nie dzieje się dobrze.Ktoś sabotując misję agencji na całym świecie dodatkowo sprzedaje najbardziej tajne plany Sowietom.Kto jest zdrajcą? Agent George Mueller, mimo, że od dawna marzy mu się emerytura i bardzo długie wakacje, podejmuje się misji wyjaśnienia, kto stoi za zdradą.Czasu ma niewiele, a wokół niego atmosfera zagęszcza się coraz bardziej.Co dalej, jak cały ten spisek się rozwikła?Przekonajcie się sami.

Autor, mimo, że zaserwował nam powtórkę z rozrywki,...

Alex | 2016-10-24
Przeczytana: 15 października 2016

Honor wydaje się słowem, które ma jednoznaczne znaczenie dla każdego, lecz w rzeczywistości okazuje się nadzwyczaj skomplikowanym pojęciem. Za nim kryje się bohaterstwo i odwaga, ale i obawa przed zawiedzeniem oczekiwań i posądzeniem o tchórzostwo. Bywa pojmowany różnie, wbrew temu co sądzi się powszechnie, czasem dostosowuje się go do momentu w historii. Jedynie nieliczni umieją unieść jego ciężar i postępować zgodnie z nim gdy nadchodzi chwila próby, odrzucając łatwiejsze rozwiązania i wybierając trudniejszą ścieżkę.

Duma i zadowolenie ze zwycięstwa czasem przemija bardzo szybko, potem trzeba zmierzyć się z realiami w jakich okazuje się, że walka jeszcze nie została zakończona. Stary przeciwnik wcale nie złożył broni, a chwilowe zawieszenie broni to już stare dzieje. George Mueller dawno temu uświadomił sobie, iż jego ideały nie przystają do świata, w którym przyszło mu żyć, lecz w końcu dojrzał by powiedzieć to już koniec. Jak długo można okłamywać siebie i robić coś, do czego...

Tomek | 2016-10-03

Żywa skamielina literatury pop. Powieść Paula Vidicha nawiązuje do najlepszego okresu w historii prozy sensacyjnej – lat 50. I 60., gdy równie ważny jak fabuła był styl – zdystansowany, chłodny, elegancki i utrzymany w wolnym tempie, mający podkreślić cechy głównego bohatera – zawsze mężczyzny – na równi z jego płaszczem i kapeluszem. Tyle, że w czasach smartfonów, gdy o wyznacznikiem jakości thrillerów się tempo, gwałtowne zwroty akcji, makabra i rozedrgani protagoniści, tacy bohaterowie są nieatrakcyjni, mało pociągający, a fabuła trąci myszką. Dlatego „Człowiek honoru” to rzecz dla koneserów wczesnego Johna le Carré i Lena Deightona. Wielbiciele modnej skandynawskiej sensacji z zacięciem społecznym będą tą książką raczej wynudzeni. Ale powinni zaryzykować jej lekturę. Tak dobrej erotyki – zmysłowej i dojrzałej jednocześnie – dawno w literaturze popularnej nie było.

anetapzn | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Dobrze i na dodatek bardzo szybko się czyta. Jeżeli lubicie klasyczne książki szpiegowsko-kryminalne, szybką akcję, taką typową amerykańską fabułę z pościgami, tajemnicami, dzielnymi honorowymi meźczyznami i obezwładniająco pięknymi kobietami, to doskonała pozycja dla was.
Głównym bohaterem jest jeden z najlepszych agentów CIA - George Mueller. Ot takie połączenie Bonda z McGyverem i umysłem bez mała Hawkinga.
Mamy lata 50. XX wieku, trwa zimna wojna, której obawia się wielu ludzi na całym świecie. Żeby zapobiec ew. przetasowaniom geopolitycznym, zamieszkom, walkom, prężnie działa amerykański wywiad, który wykrada to co tylko wykraść się da. Jednak CIA ma poważnego przeciwnika, Rosjan oraz dodatkowo kreta, który od wewnątrz rozpracowuje CIA i sprzedaje tajne rzeczy. W pewnym momencie robi się naprawdę nieciekawie i groźnie, a atmosfera gęstnieje z każdym momentem. Wtedy do akcji wkracza on :). I zaczyna się.
Jedno jest pewne, Vidich stworzył klasycznego (w dobrym, starym stylu)...

Ponuraszafa | 2017-08-27
kasiab | 2017-05-03