O Cię Florek. Profesor Florian wśród zwierząt

Wydawnictwo: Dragon
9788378871965
zwierzęta, nauka, dziecko, zabaw, kreatywnie
Puchatka

To książka zachęcająca dziecko do różnego rodzaju aktywności, rozwijająca kreatywność, wyobraźnię, pobudzająca do eksperymentowania z technikami i dostarczająca zabawy, a jednocześnie przemycająca odrobinę wiedzy o zwierzętach. W tej książce dzieci poznają zwierzęta, rysują, odwzorowują, tworzą zabawne zwierzaki, kolorują według własnej wyobraźni, wymyślają fantastyczne stwory, wyklejają...

wymyślają fantastyczne stwory, wyklejają kolaże czy dorysowują śmieszne szczegóły.

źródło opisu: http://www.troy-dystrybucja.pl/

źródło okładki: http://www.troy-dystrybucja.pl/

werka777 | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

„O cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt” to książka aktywizująca, wymagająca od odbiorcy wkładu, kreatywności oraz staranności. Dedykowana dzieciom, została stworzona tak, by pochwycić ich uwagę i to jak najbardziej autorowi się udało. Każda kolejna strona jest zapowiedzią doskonałej zabawy. Napotykamy tutaj różnorodne zwierzęta, przy których zawsze należy wykonać jakieś sympatyczne zadanie. Dorobić kurze pióra (zebrane wcześniej na podwórku), powyklejać borsucze tunele sznurowadłami z butów czy wyczarować termity z maku bądź kaszy. Tutaj aktywność nie ogranicza się wyłącznie do użycia kredki bądź farby, chociaż i takich wyzwań nie zabrakło.

To jednak nie wszystko, ponieważ autor oprócz poleceń, często przytacza jakąś wartą zapamiętania, prawdziwą informację dotyczącą życia danego zwierzątka. Oprócz zabawy, mamy także lekcję przyrody i to znacznie przyjemniejszą od tej szkolnej, ponieważ każde dziecko będzie chciało w niej uczestniczyć.

Od strony technicznej, książka...

Puchatka | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Zapraszam - recenzja wzbogacona obrazkami :) http://matkapuchatka.blogspot.com/2016/06/o-cie-florek-profesor-florian-wsrod.html

Nie wiem, jak tam jest z Waszymi pociechami, ale moja córa jest wielką miłośniczką wszelkich żywych (mniejszych, większych, ślicznych i brzydkich, puchatych i tych całkiem szorstkich) stworzeń. Wielbi ślimaki, robaki, nad życie kocha kotki oraz naszego psiaka Lupusa i świniaka Edwarda. W ZOO bywamy kilka razy w roku, oglądamy, chcąc nie chcąc, programy o zwierzakach, a pokój tonie w pluszakach - oczywiście wszystkie mają cztery łapy, imię i przydomek.

Wydawało mi się, że córa kojarzy już większość zwierzaków, ale, jak się okazało, Florek wprowadził moje dziecko na wyższy poziom wtajemniczenia.

Przyznacie się, drodzy Rodzice, czy wiecie, jak wygląda jenot? Kojarzycie pardwę? A może pochwalicie się wiedzą na temat długości języka mrówkożera workowatego?

Moje dziecko już to wie!

Wielka przygoda - odkrywamy
Książka podzielona została na siedem...

Ewa | 2016-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2016

Poniższa opinia, wzbogacona zdjęciami ilustracji, znajduje się na moim blogu: http://swiatwedluglilii.pl/dla-dziecka/profesor-florian-szczekoczulek-wsrod-zwierzat/

Globtroter o niebywałym poczuciu humoru, porywa czytelnika w ekscytującą podróż po kilku kontynentach. Na uwagę zasługuje nie tylko jego wiedza, lecz również sposób wysławiania. Profesor Florian jest bowiem prawdziwym, elokwentnym krasomówcą, który bawi się językiem, tworząc zlepki słów, neologizmy, będące adekwatnymi określeniami danej sytuacji i napotkanych rzeczy czy zjawisk.

Z powodzeniem mógłby pełnić rolę mentora młodego odkrywcy. Motywuje do podjęcia aktywności fizycznej, rozruszania szarych komórek. Podpowiada, niekiedy sugeruje, aczkolwiek swoim uczniom pozostawia szerokie pole do popisu.

Książka podzielona została na 8 rozdziałów. Wycieczkę po kontynentach rozpoczynamy od… podwórka. Najbliższe dziecku otoczenie skrywa ciekawe zagadnienia. Właściciel książki zostaje poproszony o pozbieranie ptasich piór,...

Klaudia Cebula | 2017-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Od zawsze lubiłam kreatywne książeczki :) Zostało mi tak do dziś, a teraz mogę jeszcze raz przyjrzeć się kolejnej propozycji dla dzieci okiem dużego dziecka i nauczycielki wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego (taaak od niedzieli mogę się już tak nazywać i popierać to papierkiem, pomijając wątek, że wraz z uzyskaniem tytułu rezygnuję z pracy w przedszkolu - ale do rzeczy Klaudia!)
Książeczka (choć nie taka mała) podejmuje tematykę zwierzęcego świata. Florek to zwariowany profesor niezwyczajny, który poprowadzi Waszą pociechę przez dziką krainę.

Rozdział pierwszy celuje bardzo blisko - bo tu mamy doczynienia ze zwierzątkami domowymi Dalej Wanat ukazuje przygody zwierząt z zagrody, zagląda do małych przyjaciół w lesie. Na koniec zostawia sobie dzikie zwierzęta, a te dzieli ze względu na pochodzenie.

Książka nie ogranicza do kilku rodzajów aktywności. Ona jest po brzegi wypełniona kreatywnymi zadaniami. Nie sposób wymienić je wszytkie. Jest rewelacyjna.
A Dariusz Wanat po...

Molly3 | 2016-12-12
Przeczytana: 18 listopada 2016

Kreatywna książka. Zapraszam do przeczytania recenzji na moim blogu

Magcich | 2016-10-09