Podróżnik fotograficzny

Wydawnictwo: Edipresse
7 (12 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Podróże, fotografia
youstyna

"Podróżnik fotograficzny" to opowieść o wspaniałej fotograficznej przygodzie, która stała się sposobem na życie cenionego fotografa Jacka Boneckiego. Po sukcesie jego pierwszej książki "Fotograf w podróży" Jacek ponownie zabiera nas w podróż w głąb swojej pasji w tej wyjątkowej pozycji, będącej syntezą albumu i poradnika. Autor, fotograf mobilny, z absolutnie nowatorskim spojrzeniem na tę...

Autor, fotograf mobilny, z absolutnie nowatorskim spojrzeniem na tę dziedzinę sztuki, zachęca nas do otworzenia się na piękno otaczającego świata. Nieważne kim jesteś! Nieważne ile kosztował Twój aparat! A może masz przy sobie tylko smartfona?! Może nigdy nie byłeś w egzotycznych plenerach?! Dzięki prostym poradom, które znalazły się w tej książce dziś i Ty możesz być artystą.

Piękne fotografie, przenoszące w niecodzienną rzeczywistość, niebanalne opisy, bezcenne sugestie, duża dawka wartościowej, merytorycznej wiedzy i specyficzne dla autora poczucie humoru. To doskonały podręcznik zarówno dla tych, którzy chcą rozwijać swoje fotograficzne umiejętności i szukają inspiracji, jak i dla tych, którzy są entuzjastami doskonałej fotografii.

Od wydawcy:

Gdy kończyłem moją pierwszą książkę, byłem przed kolejnym fotograficznym wyzwaniem, dziesiątym Dakarem w moim życiu. Dziś do tej statystyki doszły cztery kolejne i dziesiątki innych fotograficznych zmagań, w których miałem szansę uczestniczyć przez tych kilka lat. Popełniłem także kolejne dwie książki, przygotowałem kilka wystaw, wiele publikacji, kolekcję gier edukacyjnych dla dzieci, a przede wszystkim powiększyłem swoje portfolio o miliony nowych zdjęć i tyleż samo ważnych lekcji i spostrzeżeń, którymi ponownie chciałbym się z Wami podzielić.

Trzymacie w rękach "Podróżnik fotograficzny" - poradnik i album w jednym. Nowe porady, nowe zdjęcia, zaskakujące inspiracje, słowem wszystko to, co spotkałem w swojej fotograficznej podróży od momentu wydania pierwszej książki. Mam nadzieję, że i tym razem moje doświadczenia okażą się dla Was pomocne i zachęcą do wyjścia z domu z aparatem fotograficznym w dłoni. Jak zwykłem mawiać: „nie bójcie się położyć w trawie o świcie, by utrwalić najcenniejsze dla Was emocje”. Będzie mi bardzo miło raz jeszcze służyć Wam wsparciem.

źródło opisu: http://www.atenakg.pl/

źródło okładki: http://www.atenakg.pl/

rmk | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

Pięć gwiazdek za zdjęcia.

Treść nie trafiła do mnie pod żadnym względem. Zastanawiam się właściwie o czym jest ta książka i jaki jest jej zamysł. Podróżnik fotograficzny jest tytułem ze wszech miar trafionym. Nie jest to więc poradnik, nie jest to album.

Mój komentarz jest masłem maślanym, takie samo mam odczucie co tej książki.

Zdziwiłem się tylko, że puentą nie było "kupcie bezlusterkowca Fuji, dołóżcie do tego jeszcze kilka moich pozycji ksiązkowych, wyjedźcie przynajmniej na dwie-trzy fotowyprawy firmowane moim nazwiskiem i świat fotografii stanie przed Wami otowrem".

Oj Panie Bonecki...

Anna_R | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, FOTOGRAFIA
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Nie znam globtrotera, który nie chciałby zachować na zdjęciach swoich przygód. A ja, choć nigdy nie zapuszczałam się tak daleko jak autor tej publikacji również nigdy podczas moich wycieczek nie rozstaje się z aparatem. Pewnie, że moje zdjęcia nie są doskonałe. Jestem pewna, że wielu profesjonalnych fotografów zrobiłoby je znacznie lepiej. Ale staram się jak mogę, by ująć na nich te wszystkie emocje i cudowne wspomnienia, które towarzyszą mi podczas wyprawy. Pragnę oddać na zdjęciach piękno, które mnie otacza. Z jakim skutkiem? No cóż, zamieszczam tu praktycznie wszystkie zdjęcia z wycieczek, wiec macie okazję ocenić to sami. Ja jestem zadowolona, choć za każdym razem staram się to robić lepiej. Więc takie poradniki, jak ten, który Wam dziś pokażę jest w sam raz dla mnie. Uwielbiam go!

Jacek Bonecki - słynny fotograf podróżnik napisał już nie jedną książkę. I nie jedna stoi już na półce w mojej biblioteczce. Uwielbiam czytać o jego przygodach, o tym jak zdobywał doświadczenie i...

Fotografię uwielbiam, ubóstwiam, kocham! Jestem kompletnym samoukiem jeśli chodzi o tę tematykę. Żadnych kursów, żadnych nauczycieli, tylko kilka książek do nauki podstawowej teorii. I właśnie na tej podstawowej wiedzy się zatrzymałam. Niestety na nic więcej nie mogę liczyć, jakiekolwiek kursy czy warsztaty nie są na moją kieszeń, ale na szczęście, powstają takie książki jak ta, którą dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować :)

Jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie fotografii i podróżowania. Jacek Bonecki jest dziennikarzem, operatorem filmowym i przede wszystkim sławnym fotografem zajmującym się między innymi reportażami z przeróżnych podróży po świecie. Fotografował już kilkanaście rajdów Dakar, odwiedził ponad 60 krajów na świecie, napisał trzy książki o fotografii, stworzył serię gier i puzzli fotograficznych dla dzieci. Ma prawdziwą wielką pasję i równie prawdziwy i ogromny talent. Zdecydowanie zna się na tym co robi i z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi...