Zgłosuj na książki roku 2017

Fotograf w podróży

Wydawnictwo: G+J
poradniki
czupryn

Czym jest język obrazu, jakie są środki ekspresji, którymi wypowiada się fotograf przy komponowaniu zdjęcia? Na te fundamentalne pytania chciałbym odpowiedzieć w tej książce, prezentując fotografie, obrazy, w których skumulowałem swoje doświadczenie zdobyte na przestrzeni blisko trzydziestu lat mojej działalności fotograficznej. Mam przy tym nadzieję, że odsłaniając odrobinę własnego warsztatu, będę mógł zainspirować tych, którzy chcieliby tak jak ja poświęcić się fotografii. Dziś mogę swobodnie przyznać, że fotografia pozwoliła mi osiągnąć coś, co udaje się niewielu ludziom: połączyć pasję z pracą i stworzyć własną filozofię egzystencji.
Jacek Bonecki
Fotograf w podróży jest syntezą poradnika i opowieści o wspaniałej fotograficznej przygodzie, która stała się sposobem na życie. Autor, multiinstrumentalista fotografii, w tej książce zabiera nas w podróż w głąb swojej pasji. Poprzez wyjątkowe fotografie oraz niebanalne opisy pokazuje i przekonuje, że tajemnicą wykonania dobrego zdjęcia nie jest ani posiadanie najdroższego sprzętu, ani fotografowanie w egzotycznych plenerach. Opisane zmagania i przemyślenia, niepozbawione humoru, są zachętą do tego, aby nie bać się położyć w trawie o świcie, by utrwalić najcenniejsze dla każdego emocje tworzenia. To wspaniały podręcznik dla wszystkich zafascynowanych fotografią i podglądaniem otaczającej nas rzeczywistości.

Jacek z ciekawością dziecka obserwuje świat i wydaje się, że w jego oczach jest on bardziej magiczny niż w rzeczywistości. Jego pasja, przenikliwość i radość tworzenia są zaraźliwe – dają energię nie tylko do fotografowania, ale do działania w ogóle.
Lidia Popiel, fotograf

Cenię ludzi, którzy podobnie jaka ja podporządkowują swoje życie pasji, dlatego twórczość Jacka jest mi szczególnie bliska. Emocje, które wywołują jego zdjęcia w tej książce, są absolutnie warte przeżycia.
Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,7,652,fotograf-w-podrozy.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,7,652,fotograf-w-podrozy.html

Fotografią interesuję się chyba od zawsze. Uwielbiam zatrzymywać chwile w ten sposób, bawić się światłem, wyszukiwać piękno w tym co mnie otacza. I choć fotografia portretowa i reportażowa interesuje mnie najbardziej to nie zamykam się wyłącznie w tej tematyce. Ja po prostu lubię zdjęcia i już. Zarówno robić jak i podziwiać. I najchętniej robiłabym to 24 godziny na dobę. Naprawdę :)

Tym razem zatem chciałabym Wam polecić książkę, na którą miałam ochotę już nie raz. Ale jakoś nie było okazji, żeby się z nią zapoznać. Choć dziwi mnie to bardzo, bo łączy ona wszystko to, co uwielbiam. Książki, podróże i fotografię. Czyli trzy moje największe pasje. Żyć nie umierać prawda? I tak też jest w rzeczywistości. Wierzcie mi. Teraz żałuje, że tak późno ta pozycja zasiliła moją domową biblioteczkę. W końcu już od bardzo dawna mogłam się nią cieszyć. No cóż. Lepiej późno niż wcale.

Jacek Bonecki jak się pewnie domyślacie - jest fotografem. Jednak daleko mu od siedzenia w studiu i dopasowywaniu...

buziaczek197 | 2017-03-22
Przeczytana: marzec 2017

Powiem tak jest dużo literówek, ale nie psują całości książki. Książka wydana przez moje ukochane wydawnictwo. Pana Jacka poznałam i mam autograf przez co jeszcze bardziej doceniłam to co robi. Ja również fotografuję, ale tylko amatorsko i nie znam jeszcze wszystkich tych funkcji o których jest mowa w książce, ale dzięki temu odkryłam mój aparat na nowo. Zdjęcia, które są pokazane w tej książce zachwycają mnie ogromnie. Każde zdjęcie opisane i pokazane są funkcje przez co możemy zobaczyć jakim aparatem i jakimi funkcjami dysponował Pan Jacek. Oczywiście najtrudniej zrobić zdjęcia ludziom co jest opisane. Nie zgadzają się na to i takie opowieści są opisane. Moim docelowym obiektem zawsze są owady. Dzięki Panu Jackowi odkryłam na nowo jaką satysfakcję może dać nam robienie zdjęć i fotografia w ogóle. POLECAM !!!

Anna_R | 2014-10-04
Na półkach: Przeczytane, FOTOGRAFIA
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Książka pełna wspaniałych rad, świetnych spostrzeżeń i niesamowitych pomysłów. Pisana z pasją. Pełna pięknych zdjęć, od których trudno oderwać wzrok. Czyta się szybko i z przyjemnością. Zaraża miłością do fotografii :)

Zdjęcia książki znajdziecie na: http://annaradziach.blogspot.com/2015/06/fotograf-w-podrozy.html

artdeco78 | 2014-07-23
Przeczytana: lipiec 2014

Mam wrażenie, iż ów książka napisana została jako dodatkowy support marki Sony. Poza tym jedynym faktem relacje z podróży Jacka Bonieckiego faktycznie mogą zaciekawić a niesamowite fotografie z całego świata z pewnością staną się źródłem inspiracji dla wielu z Nas. Polecam.

rmk | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Bez nadęcia, bez technicznego żargonu, bez wywyższania się. Jacek Bonecki pisze o swojej pasji, miłości i zarazem pracy. Piękne wydanie, świetnej jakości druk.
Książka i dla amatorów i dla tych, którzy sądzą że są poziom albo i kilka wyżej. Dla wszystkich, którym nie obce jest to co w fotografii piękne. Polecam.

Emma | 2017-03-31
edisk | 2016-12-29