Rodzina bez granic w Ameryce Środkowej

Wydawnictwo: Agora SA
kultur-alnie

Anna i Thomas Albothowie zabrali swoje córki, Hanię i Milę w niezwykłą podróż. Przez kilka miesięcy podróżowali samochodem przez Meksyk, Belize, Gwatemalę i Honduras. Opowieść o ludziach, których spotkali, miejscach, które zobaczyli i przygodach, które w tym czasie przeżyli, znalazła się najpierw po angielsku na blogu RodzinaBezGranic, a teraz po raz pierwszy po polsku pojawiła się w książce. To nie tylko reportersko – fotograficzny zapis ich rodzinnej podróży, ale też zbiór porad, przydatnych rodzicom, którzy chcą pokazywać świat swoim dzieciom, nawet tym bardzo małym.
Anna jest dziennikarką prasową. W ciągu ostatnich 12 lat pracowała w różnych mediach w Polsce (najdłużej dla „Gazety Wyborczej”). Od 2000 roku była związana ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy „Polis”, a potem przez wiele lat – na poziomie międzynarodowym – z organizacją European Youth Press.
Thomas jest współwłaścicielem berlińskiej agencji internetowej undkonsorten. Poza tym jest fotografem oraz prowadzi warsztaty fotograficzne i blogowe. W European Youth Press działał jako fotograf.
Razem prowadzą blog o podróżach RodzinaBezGranic.pl, który zwyciężył w konkursie na blog roku „National Geographic Traveler”, znalazł się wśród pięciu najlepszych blogów podróżniczych magazynu „Press”, a Anna i Thomas trafili do złotej dziesiątki najbardziej wpływowych blogerów w Polsce.

źródło opisu: kulturalnysklep.pl

źródło okładki: kulturalnysklep.pl

Simcha | 2016-07-20
Przeczytana: maj 2016

To, co jest wyjątkowe w tej rodzinie to to, że podróżują tak blisko ludzi, natury i siebie, jak tylko się da. Poznają kraj głównie poprzez jego mieszkańców, żyjąc z nimi w najodleglejszych zakątkach świata. Używając słowa żyjąc, mam na myśli dokładnie to, co ono znaczy w moim mniemaniu – mieszkając w ich domach lub na podwórkach, wspólnie gotując czy gawędząc i będąc tam całym sobą.

Przyznam, że o niektórych historiach czytałam ze wstrzymanym oddechem. Momentami, kiedy myślałam o sobie, zastanawiałam się, czy bym się odważyła na to czy tamto, a po drugie, czy odważyłabym się na to z dziećmi. Nie w kontekście oceny a raczej analizy swoich własnych granic.

Rodzina bez granic uświadamia nam, że wiele z tych granic stawiamy sobie sami. I czy chodzi o to, żeby jechać do Gwatemali i przeżyć chwilę wśród ludzi plemienia, które nie musi okazać się przyjacielskie?

Po więcej serdecznie zapraszam na mojego...

kultur-alnie | 2016-06-03
Na półkach: Przeczytane, Traveler, 2016
Przeczytana: 30 maja 2016

Uwielbiam rodzinkę Albothów. Bardzo czekałam na tę książkę, bo jednak wolę czytać i przeglądać papierowe historie. Wiedziałam, że prędzej czy później ktoś opublikuje opowieści Anny Alboth (kiedyś tak samo czekałam na książki Ani i Krzysztofa Kobusów).
Mnóstwo zdjęć, sporo tekstu, ciekawie i fajnie opisane rodzinne podróże po Ameryce Środkowej. Dziennik życia, które jest pasją albo pasji, która jest życiem. Kupiłam tę książkę w dniu premiery i od razu przeczytałam - niech to będzie najlepszą rekomendacją dla "Rodziny bez granic...".

Maniek | 2017-06-01
Przeczytana: 31 maja 2017

wyjątkowa książka. Poradnik jak podróżować z dziećmi. NIe trzeba mieć milionów $ i spać w ***** hotelach. Wystarczy kilka złotych, samochód lub rower i szczęście na twarzy. To ostatnie jest najważniejsze. Zakończenie książki mnie powaliło, aż miałem łzy w oczach.

bulgarka_pl | 2016-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2016

Lekka i przyjemna, ale raczej tylko dla dzieciatych zainteresowanych tematem :)

urka | 2017-05-22

Trochę za bardzo skierowana na samych podróżników; reszta, mijana po drodze jest tu dość powierzchowna, obserwowana mimo wszystko z boku; po książkach podróżniczych oczekuję jednak czegoś innego, chcę się więcej dowiedzieć o odwiedzanych ludziach i miejscach, niż Autorach

Sabcik | 2016-12-05
Przeczytana: 23 października 2016

Wg mnie jest to książka bardziej z kategorii podręcznika parentingowego, niż podróżnicza. Widać też blogowy charakter pisania, czy zbyt mało wnikliwe rozpoznanie tematu (moja subiektywna opinia). Choć walory podróżnicze tej książki są znacznie mniejsze, niż np. w książkach Pałkiewicza lub Michniewicza, to cenię ją właśnie za praktyczną wartość dla rodziców zakochanych w podróżach, obawiających się o to, że narodziny dziecka oznaczać będą koniec z realizacją marzeń. Albothowie pokazują, że się da, że robią to, co kochają, potrafią z tego żyć i są przy tym zgraną, kochającą się rodziną.

ornitorrinco | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Książkę "połknęłam". Widać, że autorka nie jest tylko mamą w podróży, ale też dziennikarką. Poza rodzinnymi przygodami jest tam wiele bardzo ciekawych informacji o odwiedzanych krajach. Jednocześnie jest bardzo inspirująca i daje pozytywnego kopa. Taki zastrzyk optymizmu i pozytywnej energii.

Banita76 | 2017-04-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Inspirująca - rodzina z dwójką maluchów, Meksyk, Honduras, Gwatemala, spanie w samochodzie, zwiedzanie, poznawanie krajów od podszewki, otwartość i miłość. Podróż zakończona nagle, bo są sprawy ważne i ważniejsze. Podziwiam.

Ilonar | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Bardzo dobrze się czyta, dużo ciekawostek o odwiedzanych krajach. Książka daje nadzieję, że da się jeszcze wychować dzieci bez wszechogarniającej tabletyzacji.

Ania Kieliszewska | 2016-10-16

Powierzchowny ślizg po głębokim temacie. Niedosyt.