Pacyfik i jeszcze dalej

Seria: Biblioteka "Poznaj Świat"
Wydawnictwo: Bernardinum
Marczewek

Paulina i Rafał, dwójka dobrze zapowiadających się obywateli ustrukturyzowanego społeczeństwa, goniąc za marzeniami, zostawia wszystko i rusza przed siebie. Dookoła świata. Bez planu. Jak taka podróż ich zmieni? Czego nauczy o otaczającej rzeczywistości? Niezwykła ciekawość świata i nieokiełznany optymizm prowadzą tych współczesnych wagabundów do najodleglejszych zakątków naszej planety. Z...

Niezwykła ciekawość świata i nieokiełznany optymizm prowadzą tych współczesnych wagabundów do najodleglejszych zakątków naszej planety. Z wyjątkową wnikliwością obserwują świat, wyłapując absurdy podpatrywanej codzienności. Z dystansem do podróżniczego zadęcia, błyskotliwie, a przede wszystkim z humorem serwują czytelnikowi podróżniczy koktajl, który czyta się jednym tchem.

Cztery miesiące jachtostopu na Pacyfiku, własny minivan w Nowej Zelandii, a także ponad 150 tys. km wielkiej przygody z otwartym umysłem i wyczekiwaniem na nieznane. Poszukując sensu życia, Paula i Rafał podpatrują, jak archetyp wolności ma się dziś we współczesnym świecie.

Czy rzut monetą na Pacyfiku może zmienić plany podróżnicze na najbliższe pół roku? W jaki sposób współczesne kanały przerzutowe kokainy w Ameryce Łacińskiej wpływają na los Indian? A w jaki oddziałują na świat podróżników i turystów? Ile świń warta jest dobra żona w hierarchicznych kulturach klanowych na Pacyfiku? A ile można dać za żonę z „second handu”? Jak złapać jachtostop na Fidżi? Czy kolumbijscy sicarios na pewno już nie istnieją? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w książce „Pacyfik i jeszcze dalej”.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pacyfik-i-jeszcze-dalej/980

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pacyfik-i-jeszcze-dalej/980

ilo99 | 2018-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2018

Książka o podróży dookoła świata. Chaotyczna do bólu. Czasami miałam wrażenie, że autor zebrał notatki z podróży, zapisy rozmów ze spotkanymi po drodze tubylcami podrzucił do góry a potem zaczął je spisywać w takiej kolejności, w jakiej pospadały. I niby się łączą, z reguły skojarzeniami, łączącymi się podobieństwem sytuacji, wydarzeń. Tylko, że czasami morał historyjek też ucieka. I te piękne zdjęcia, które są taką wspaniałą oprawą książki, tyle że absolutnie nie wiadomo gdzie zostały zrobione lub co przedstawiają. Bo przecież nie miejsca są w trakcie podróży istotne, a ludzie. A o ludziach też opowiada się bez ładu i składu. Podsumowując, do narracji po pewnym czasie da się przywyknąć, jedynie wnioski z lektury są mocno nieuporządkowane. Poczytać można, pooglądać trzeba. I tyle.

muffins | 2018-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2018

W książce możemy przeczytać o miejscach odległych dalekich i często nie znanych. Miejscach, gdzie możliwe, że nigdy nie będę... Książka trochę chaotycznie napisana a przynajmniej mam takie odczucie. Niemniej jednak czyta się ją z wielkimi emocjami :)

Aleksandraczyta | 2017-11-01
Przeczytana: 31 października 2017

Ciekawa, zabawna, pełna fotografii, ale niestety niezwykle chaotycznie opisana podróż dookoła świata z Pauliną i Rafałem.

Kiwi88 | 2017-09-06

Książka nieco chaotycznie napisana, można się trochę pogubić, ale czytając ma się wrażenie, że ten rozgardiasz ma wiele wspólnego z charakterem autora ;)
Generalnie książkę bardzo szybko się czyta, wydarzenia wciągają i wszystko jest bardzo obrazowo opisane. Miła i przyjemna lektura :)

Pola | 2017-08-15
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Nietuzinkowa książka podróżnicza. Napisana lekkim piórem z dużym poczuciem humoru. Piękne opisy przygód i ludzi spotykanych po drodze. I do tego bardzo ciekawe niechronologiczne podejście do czasu. Bardzo polecam.

pttkradzyn | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

Świetnie się czyta...

Benerejka | 2018-06-14

Popieram innych dobra ale chaotycznie napisana ;)

Ewa | 2018-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2018