Tajlandia. Dwa spełnione marzenia

Seria: Biblioteka "Poznaj Świat"
Wydawnictwo: Bernardinum
tajlandia, podróże, azja,
beciapac89

Dwoje ludzi i ich pierwsza wielka podróż. Tajlandia widziana ich oczami jest autentyczna jak smak ostrego chili. Czasem bez planu, czasem realizując dawno snute marzenia, podróżują przez cały kraj, chłonąc jego różnorodność. Potem powstaje opowieść, w której zachwyt odkrytym na nowo światem miesza się z barwną refleksją.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl

eduko7 | 2017-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Niezwykła podróż obfitująca w przygody. Kradzież dokumentów i skuteczne działania policji. Brak miejsca w hostelu a w zamian pokój w hotelu, nocleg w dżungli, długo oczekiwane oświadczyny, dokonane na głębokości 12 m pod powierzchnią wody. Biała Świątynia z Harrym Potterem w środku, festiwal kwiatów w Chiang Mai, niezwykłe wodospady Mo Paeng, pływający targ, tajskie disco. Ciekawe środki lokomocji. Niezwykli ludzie napotykani w czasie wędrówki.

Kocham podróżnicze książki, bo dają mi coś czego pewnie nigdy sama nie doświadczę. Radość i możliwość poznania świata. Tak bliskiego jak i oddalonego o setki czy tysiące kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Tym razem w taką podróż zabrałam się z Pawłem Skibą i jego dziewczyną, a następnie narzeczoną. Tytuł zdradza nam już gdzie się wybrali, ale nie powie nam co tam przeżyli. Uchylę więc rąbka tajemnicy i napiszę kilka ukrytych przygód.

To co rzuca się w oczy już na pierwszych stornach to fakt, że autor nie wybrał się z motyką na księżyc. To nie była lekkomyślna decyzja spakowania największego plecaka i zabranie pustego portfela. O nie! Razem z dziewczyną odkładali co miesiąc daną kwotę po to by jechać, zwiedzać i przeżyć niesamowitą przygodę, ale z pewnego rodzaju zabezpieczeniem. Dobrze jednak wiemy, że ciężko jest wszystko przewidzieć i zaplanować i to tu u nas w Polsce, a co dopiero za granicą. I to tą troszkę dalszą nisz za miedzą...
Jednak to co mi się spodobało to...

werka777 | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

To nie miała być dzika wyprawa z wielkim plecakiem, brakiem funduszy i liczeniem na łut szczęścia. Zaplanowana podróż szybko jednak uświadomiła Pawłowi, że wyruszając naprzeciw siebie nie w sposób wszystkiego przewidzieć. A Tajlandia przygotowała dla niego wiele niespodzianek, także na samym początku. Jak to jest, kiedy przebywa się tak daleko od własnego kraju bez dokumentów, które zostały skradzione? Jakie wrażenia towarzyszą podczas pobytu w niebezpiecznej dżungli? Co robić, kiedy w zarezerwowanym na kilka dni hotelu nagle zaczyna brakować miejsca? Czy ten wyjazd skończył się szczęśliwie?

Biała Świątynia z Harrym Potterem w środku, festiwal kwiatów w Chiang Mai czy piękne wodospady Mo Paeng. Przekraczając pierwszą stronę tej książki czytelnik wsiada w autobus wyobraźni trafiając do orientalnego świata zachwycających i zadziwiających miejsc, ale też w sam środek obcej kultury. Zatłoczone ulice, posągi buddy, spożywana krew w kostkach i wszechobecne papryczki chili. Na podstawie...

Headea | 2018-02-20
Przeczytana: styczeń 2018

Książki tej wystrzegać się należy jak ognia. W skandalicznie ignorancki sposób promuje ona nieetyczną turystykę. Wydana została ona w 2018 roku, a wychwala świątynię tygrysów zamkniętą pod koniec 2017 gdyż tajska policja znalazła w jej lodówkach 40 ciał martwych tygrysiątek. Od dawna wiadomo też było, że tygrysom podawane są tam narkotyki i leki uspokajające. Tymczasem autor cieszy się, że tygryski takie słodkie, milutkie i spokojne i że można je pogłaskać i selfiaczka sobie zrobić. Autor podkreśla, że nie wie skąd się wzięło przekonanie, że tygrysy to groźne drapieżniki.

Każdy współczesny przewodnik po Tajlandii po który sięgnęłam zaznaczał wątpliwą moralność tej i wielu innych atrakcji, które pan Paweł w swoim tak zwanym reportażu tak bardzo wychwala.

Książka nie jest napisana przez podróżnika, a jedynie przez osobę, która bez większego merytorycznego przygotowania trafiła do Tajlandii bo tajski boks jest fajny... Osobę, która targa ze sobą zbyt duży bagaż, którą okradziono w...

Eljot | 2018-04-28
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Juz po pierwszych stronach widać, że jest to pierwsza książka autora. Ale ale wcale nie uważam aby była zła. Zresztą świadczy o tym liczba gwiazdek.
Podeszłam do niej z lekkim oporem, gdyż czytając opinie pod książką spotkałam się ze stwierdzeniami, że autor jest nieetyczny, promuje nieodpowiednią turystkę, gdyż widział walkę dzieci oraz głaskał tygrysa, który jak się później okazało zwierzętom podawano narkotyki. Chciałam stanąć trochę w obronie autora. Każdy kraj rządzi się innymi prawami. Nie pochwalam oczywiście walki dzieci czy też faszerowania zwierząt lekami. Jednakże autor opisuje to co widział. Książka jest z działu podróżniczego a nie etycznego.
Pan Paweł rzeczywiście lubuje się w tajskim boksie, ale nie uważam aby książka była tą tematyką nafaszerowana. Ponadto wiadomo, ze skoro jest to jego zainteresowanie to stara się zgłębić tematykę i spróbować sportu.
Zdjęcia oczywiście przepiękne. Zapierają dech. Duży plus książki. Żałuję, ze zaledwie w jednym rozdziale opisany...

Magdalena | 2018-01-30
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Niska ocena wynika z promowania nieodpowiedzialnej turystyki.
Autor wychwala jeżdżenie na słoniach czy "atrakcję" jaką jest głaskanie tygrysów i tulenie się do nich. To bardzo nieetyczne rozrywki spływające krwią zwierzą od dawna szeroko krytykowane z mnóstwem informacji z internecie, co stoi za "niewinną" przejażdżką na słoniu. Od kogoś kto nazywa się podróżnikiem i do tego pisze książki można wymagać, że zrobi chociaż powierzchowne rozeznanie. (Już nie mówiąc o tym, że nie dziwi go, że tygrysy ciągle śpią i są ospałe i ewentualnie, jak pisze sam autor "otworzą oko, ziewną i dalej idą spać", co z oczywistych względów jest nienaturalne.)
Autor ogląda też "przez przypadek" walki boksu tajskiego z udziałem kilkuletnich dzieci. Nie wywołuje to u niego żadnej refleksji na temat i kwituje je słowem "rozczarowujące". A problem brutalnego i okrutnego biznesu walk z wykorzystanem też jest szeroko poruszany, wystarczą dwa kliknięcia w necie. Ogromny wstyd, Panie Pawle. Ogromny.
Bardzo się...

Brzoza | 2018-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2018

Któż z nas nie marzy o dalekich podróżach? O długim (najlepiej płatnym) urlopie spędzonym gdzieś w egzotycznych stronach, gdzie wolni od trosk wyciągniemy się na skąpanej w blasku Słońca plaży, będziemy zwiedzać zabytki lub oddawać się bez reszty swojemu hobby? Tylko skończony pracoholik mógłby się oprzeć takiej wizji. Jeszcze nigdy podróże nie były tak łatwe: dziesiątki biur podróży oferuje wczasy marzeń, szczepionki chronią przed egzotycznymi chorobami, zaś duże odległości można pokonać samolotem w kilka godzin. Osobom, którym stan konta, strach lub brak czasu uniemożliwia wojaże, pozostaje lektura książek podróżniczych, takich jak "Tajlandia. Dwa spełnione marzenia" pióra Pawła Skiby.

Wymienione w podtytule dwa marzenia to największe pasje Autora oraz jego narzeczonej, czyli możliwość trenowania tajskiego boksu pod okiem tamtejszych mistrzów oraz zdobycie certyfikatu z nurkowania. Chcąc je spełnić w 2014r. odbyli 3 miesięczną podróż po Laosie, Wietnamie, Kambodży oraz...

pttkradzyn | 2017-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Jedną z lepszych pozycji w serii "Biblioteka Poznaj Świat". Szczerze polecam!

wera_m28 | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018