Jak fotografować smartfonem

Wydawnictwo: National Geographic
poradniki
RickGrimes

Na świecie zapanowała moda na fotografowanie komórką. Nic dziwnego: jest to proste, wygodne i daje możliwość szybkiego przesyłania swoich obrazów w świat. Jacek Bonecki, wielki entuzjasta tego trendu, podpowiada, jak robić dobre zdjęcia komórką i zachęca, by ćwiczyć warsztat „fotografa smartfonowego” w każdej sytuacji. Podkreśla, że aby powstał ciekawy, przykuwający uwagę obraz, nie wystarczy tylko klik, potrzebna jest jeszcze umiejętność patrzenia. I tego uczy w swojej książce, a wszystkie porady ilustruje ciekawymi przykładami własnych fotografii. Oczywiście, wykonanymi smartfonem.

Czyli #selfie #dziubek #i nie tylko :)

źródło opisu: Burda Książki, 2015

źródło okładki: http://burdaksiazki.pl/

Paulina | 2019-05-16

Książka w doskonałym stanie, bez zagiętych rogów. Okładka miękka, więc ma jedynie zagięcia od otwierania. Sugerowana cena 15 zł. Odbiór osobisty lub możliwość wysyłki za dodatkową opłatą.

Joanna | 2019-01-30

To pierwsza książka tego autora, jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie już sam tytuł, ponieważ lubię fotografować smartfonem od dłuższego czasu. Jerst to najszybszy sposób na uwiecznienie chwili lub krajobrazu. Nie trzeba dźwigać ciężkiego sprzętu fotograficznego. Smartfon waży bardzo mało, jest lekki i mieści się w dłoni. Można do niego dokupić gadżety takie jak kijek do selfie, obiektywy, inny sprzęt, który ułatwi fotografowanie.
W książce jest sporo informacji na temat apratów w smartfonach. Niektóre są już nieaktualne, bo ciągle pojawiają się nowości technologiczne, które są bardziej zaawansowane. Dzieło zostało wydane w 2015 roku, minęły ponad trzy lata, do stycznia 2019 roku.
Jednak stanowi kompendium wiedzy o fotografii mobilnej, które warto przeczytać. Czyta się dobrze, przydadzą mi się te informacje do prowadzenia bloga i nie tylko. Skorzystam z nich przy fotografowaniu nie tylko telefonem.

justynab50 | 2019-01-03
Przeczytana: styczeń 2019

Pierwsza część książki to teoria, pozostałe 2/3 ma to, co moim zdaniem powinien mieć każdy dobry poradnik - przykłady. Mnóstwo fotografii, opatrzonych przez autora opisami okoliczności powstania zdjęć, ich kompozycji czy szczegółów technicznych.

Terminus | 2015-10-29

Moją opinię wzbogaconą o zdjęcia znajdziesz na moim blogu

Świeżo po zakupie nowego telefonu, natknąłem się w sklepie na poradnik, jak robić zdjęcia smartfonem. I chociaż w internecie można znaleźć multum porad na ten temat dla laików takich jak ja, to właśnie papierowe wydanie okazało się najtrafniejszym wyborem.

Jeśli interesujesz się fotografią, to powinieneś wiedzieć coś na temat autora omawianego dziś przeze mnie poradnika. Jacka Boneckiego śmiało mogę nazwać fotografem wszechstronnym, poświęca się dziennikarstwu, fotografii, jego materiały publikowane są w telewizji i aktywnie prowadzi stronę internetową. W swojej karierze zwiedził ponad 60 krajów i ta liczba wciąż rośnie. Na swoim koncie ma wiele wystaw w kraju i za granicą, prowadzi warsztaty fotograficzne. Bonecki przekonuje, że fotografia jest elementem codzienności i towarzyszy nam na każdym kroku. Teraz fotografem może być każdy, chociażby dzięki coraz lepszym aparatom w...

Blake | 2015-09-30

Rewelacyjna ksiazka. Bardzo fajnie napisana. Bardzo dużo fajnych życiowych fotograficznych rad. Serdecznie polecam.