A Filthy Business [Kindle in Motion]

Wydawnictwo: Thomas & Mercer
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Nina

W obskurnym barze, gdzieś na pustynnej południowo-wschodniej amerykańskiej prowincji, ambitna dziennikarka magazynu ilustrowanego spotyka się z człowiekiem wyjętym spod prawa, za którym ciągnie się aura bohaterskiego obrońcy pokrzywdzonej dziewczyny. Ma nadzieję na ciekawy wywiad. Rozmówca okazuje się wrakiem człowieka, zupełnie niepodobnym do przystojnego młodzieńca, o którym słyszała. Zaczyna swoją opowieść od tego, jak po kolejnej utracie pracy trafił do jegomościa nazwiskiem Maambong i wraz z kilkoma innymi życiowymi nieudacznikami poddany został dość specyficznemu procesowi rekrutacji, w wyniku której objął kierownictwo czteroosobowej grupy w organizacji zwanej oddziałem hien (Hyena Squad).

Wydanie Kindle in Motion ilustrowane jest obrazkami i zdjęciami, najczęściej ożywionymi.

źródło opisu: Nina

źródło okładki: Thomas & Mercer

Nina | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

W „Brudnym interesie” opowieść o szemranym przedsięwzięciu, polegającym na zaspokajaniu życzeń klientów, przeplatana jest roztrząsaniem własnej osobowości przez uczestnika tej inicjatywy. Owo zaspokajanie wymaga przeprowadzania operacji nie tylko podejrzanych moralnie, ale na ogół niezgodnych z prawem. Relacjonujący je bohater, przedstawiający się jako Phil Kubiak, ma świadomość kryminalnego charakteru przedsięwzięcia, tym bardziej że z wykształcenia jest prawnikiem. Podejmując w związku z tym kolejne decyzje, skupiony jest na analizie swojego nieudanego życia, co jest konsekwencją, jak uważa, jego psychopatycznej osobowości, która prowadzi go do angażowania się w takie inicjatywy.

Na półkach