Jesienne zauroczenie

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Wallflowers (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
It happened one autumn
Ag2S

Piękna i śmiała Lillian Bowman szybko zrozumiała, że swoją niezależną amerykańską naturą nie podbije serc londyńskiego towarzystwa. Największą dezaprobatę okazuje jej nieznośny, snobistyczny i zadufany w sobie lord Marcus Westcliff, najlepsza partia w Anglii. Ku zdumieniu obojga pewnego dnia Marcus – z narażeniem reputacji – porywa dziewczynę w ramiona. Lillian ogarnia obezwładniająca...

Ku zdumieniu obojga pewnego dnia Marcus – z narażeniem reputacji – porywa dziewczynę w ramiona. Lillian ogarnia obezwładniająca namiętność do mężczyzny, którego nawet nie darzy sympatią. Czas staje w miejscu… jakby zostali na świecie sami. Na szczęście obywa się bez świadków!
Marcus w pełni panuje nad swoimi emocjami, jest uważany za uosobienie zdrowego rozsądku i stabilności, lecz z Lillian każdy dotyk to wyrafinowana tortura, a każdy gest to pokusa. Czy lord może pojąć za żonę kobietę tak… rażąco nieodpowiednią?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Jesienne_zauroczenie-p-34085-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Jesienne_zauroczenie-p-34085-1-30-.html

Oficjalna recenzja
Justyna książek: 464

Coś wisi w powietrzu

Lilian Bowman, główna bohaterka posiadająca niezwykle wyczulony węch, od zawsze starała się dobierać tylko najlepsze perfumy. Odkąd zaopatrzyła się w nowy zapach, pewien mężczyzna, u którego wraz z rodziną spędzała wolny czas, zaczął się nią bardzo interesować. Pomimo, że od zawsze nie żywili do siebie zbyt pochlebnych uczuć, coś się między nimi zmieniło. Młoda kobieta początkowo obwiniała jedynie perfumy i ich przyciągającą woń, jednakże w powietrzy wisi zupełnie co innego… Lilian należy również do stowarzyszenia paprotek, które tworzy wraz z kilkoma innymi kobietami. Ich celem jest upolowanie bogatego męża o dobrym nazwisku i błękitnej krwi. Pannie Bowman trafia się perfekcyjna okazja, jednakże coś jest nie tak. Namiętność, która wybucha między Lilian a Westcliffem to coś zupełnie innego i nowego, czego dziewczyna w życiu się nie spodziewała. Czy prawdziwa miłość między ową parą jest możliwa? A co z różnicą majątkową, która ich dzieli?

„Jesienne zauroczenie” to druga część cyklu Wallflowers, jednakże opowiada o zupełnie innej bohaterce, dlatego każdy, zarówno zagorzały czytelnik, jak i zupełny nowicjusz, może odnaleźć się w owej historii. Autorka po raz kolejny stworzyła piękną i realistyczną opowieść, w której spojrzeć możemy na uczucia w obliczu całkiem innych czasów i panujących obyczajów. W przedstawionych sytuacjach to nie miłość była najważniejsza, a jedynie majątek i wyjście za mąż za mężczyznę o znanym i szanowanym nazwisku. Tymczasem główna bohaterka zaznaje uczuć, które w tamtym świetle nie wydają się zbyt wyczekiwane ani poprawne.

Lilian Bowman to kobieta niesamowicie waleczna i wymagająca, choć jej status wcale na to nie wskazuje. Chwilami zachowuje się jak dziecko, by chwilę potem stać się prawdziwą kobietą pożądającą uczuć mężczyzny. Czytelnik obserwuje tysiące myśli i odczuć kotłujących się w jej głowie, setki nieprzespanych, spędzonych na rozmyślaniu nocy Westcliffa i wiele sytuacji, w których młodzi ludzie powoli odnajdują się nawzajem. Nic nie jest przewidywalne, a bohaterowie wraz z autorką potrafią zaskoczyć czytelnika w najmniej spodziewanym momencie.

Autorka bardzo sprawnie poprowadziła akcję przedstawioną w książce i nie znalazłam fragmentu, który byłby w niej zbędny. Jej język i sposób snucia historii był zdecydowanie przemyślany i opisany w idealny sposób. Bohaterowie nie są „płascy”, a ich wybuchowe i rezolutne charaktery dodają wiele uroku. Powoli rodzące się uczucia, namiętności, zazdrości, walka o względy, rodzinne tajemnice i dramaty, niezgoda, majątki i bogate ożenki, prawdziwa miłość i oddanie… To wszystko tworzy jedną wielką, spójną i pięknie opisaną całość. Pierwszy tom mnie zauroczył, natomiast w drugim się zakochałam.

Justyna Ziemińska

Kasiek | 2016-10-10
Przeczytana: 07 października 2016

Druga część cyklu Wallflowers po raz kolejny dowodzi, że Lisa Kleypas jest jedną z najlepszych autorek romansów historycznych. Tym razem rzecz dotyczy Lillian, następnej z "Paprotek", która chce jak najszybciej zmienić swój panieński stan. Nie pomaga w tym jej nieokiełznanie, śmiałość i nieustająca chęć łamania zasad. Tym bardziej, że na jej drodze staje dystyngowany, poważny i dość "sztywny" arystokrata. Zderzenie tych dwóch postaci obfituje w pełne ripost dialogi i niebanalne sytuacje.
Niby fabuła opiera się na utartych schematach i niczym nas nie zaskakuje, jednak sposób w jaki autorka przedstawia tę historię, jej poczucie humoru, wyczucie smaku i kunszt literacki sprawiają, że spotkanie z tą lekturą jest czystą przyjemnością. Z niecierpliwością czekam na kolejną część tej serii, a zapowiada się interesująco.

deana | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

Pamiętacie cztery zdesperowane panny, które postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i same znaleźć sobie odpowiednich mężów? W przypadku pierwszej plan zadziałał idealnie, Annabelle Peyton to teraz szczęśliwa żona Simona Hunta. A co z resztą? ,,Paprotki" - jak same o sobie mówią - zaczynają rozglądać się za idealnym kandydatem dla drugiej z nich, żywiołowej Amerykanki, Lillian. Nadawałby się hrabia Westcliff, ma odpowiedni wiek, wygląd a przede wszystkim tytuł gdyby nie jedno małe ale. Lillian i Marcus od pierwszego spojrzenie się nie znoszą. Stara mądrość mówi, że od nienawiści do miłości jest tylko jeden krok a oni będą mogli się przekonać na własnej skórze ile w tym racji.

,,Jesienne zauroczenie" to przebojowa kontynuacja cyklu Wallflowers. Dużo bardziej podobała mi się pierwsza połowa książki, pełna słownych pojedynków i drobnych utarczek między pełną energii i szalonych pomysłów pannicą a statecznym, zrównoważonym angielskim hrabią. Każda strona skrzyła się humorem oraz...

eduko7 | 2017-12-20
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Druga część cyklu Wallflowers dotyczy Lilian, która - zgodnie z oczekiwaniem rodziców - chce w tym sezonie wyjść za mąż. Jednak zadanie to nie należy do łatwych. Potencjalnych kandydatów może bowiem odstręczać jej amerykańskie, niearytstokratyczne pochodzenie. Dodatkowym hamulcem może być: nieznajomość etykiety, brak pokory, śmiałość odczytywana przez niektórych jako arogancja. Zdaniem przyjaciółek i siostry Lilian, określających się mianem „Paprotek” dobrym kandydatem mógłby być hrabia Marcus Westcliff. Poważany, rozważny, budzący podziw, stanowiący wymarzoną partię, lecz zdaniem Lilian apodyktyczny i zbyt "sztywny" arystokrata. Każe ich spotkanie niesie odpowiedni ładunek emocjonalny. Dochodzi do spięć, burzliwych wymian zdań i prób sił. Powoli jednak zaczyna kiełkować uczucie. Czy jego rozwojowi będą sprzyjały perfumy o tajemnej recepturze? Czy wszyscy zaakceptują ich związek? Budowa utworu i rozwój akcji nie zaskakują, lecz dynamika zdarzeń i duża dawka humoru powodują, iż...

| 2017-02-22

Zmienisz się po to by cię ktoś zaakceptował? A może pozostaniesz wierna sobie, ryzykując samotność?
Ona się nie zastanawiała, pozostała sobą i za to, że była wyjątkowa on ją pokochał.

Lektura momentami zabawna. Oparta na konfrontacji dwóch silnych charakterów. Zabrakło iskier, a Ci którzy znają pióro Catherine Coulter wiedzą co mam na myśli. Na swój subtelny sposób, autorka dała jednak radę stworzyć lekki romans, gdzie całość ratuje poczucie humoru.
Perfumy o mocy afrodyzjaku , mające wybiorcze działanie , cielęce łby i lekko zawiana dama w bibliotece czynią książkę przyjemnym, choć momentami nużącym przerywnikiem codzienności.

Monika KanapaLiteracka | 2017-03-06
Na półkach: Na regale, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

To już drugi tom z cyklu Wallflower. Pamiętacie co było myślą przewodnią części pierwszej? (RECENZJA)
Cztery dziewczyny stają w obliczu staropanieństwa. W dziewiętnastowiecznej Anglii to upokorzenie dla całej rodziny. Po poniżających chwilach, kiedy to na każdym balu i przyjęciu podpierały ściany i były obiektem kpin, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Nie zapominając o tym, że są damami, łączą siły i szukają mężów na własną rękę (co samo w sobie zakrawa o skandal).

W tomie drugim na pierwszy plan wysuwa się jedna z amerykańskich sióstr – Lillian. Największą ambicją jej matki jest wydać obie córki za mąż za jakiegoś przyzwoitego pana z rodowodem. Nie jest jednak łatwe dla cudzoziemek wkupić się w łaski wymagających oligarchów. Największym problemem Lillian nie okazuje się jednak brak arystokratycznych korzeni, bo zawsze znajdzie się szlachcic, który chętnie poślubi dziedziczkę fortuny, ale wychowanie. W ojczyźnie nie znała żadnej etykiety, mogła swobodnie konwersować, śmiać...

Szczypta_Kasi | 2016-08-08
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Moje kolejne już spotkanie z Lisą Kleypas. I muszę wam powiedzieć, że niezwykle udane. Tak jak miałam wiele wątpliwości co do jej cyklu "Bow Street", tak "Wallflowers" prezentuje na prawdę wysoki poziom.

Tym razem w miłosnych podchodach zmierzą się Lillian Bowman i hrabia Marcus Westcliff. Już w pierwszym tomie cyklu "Sekret letniej nocy" pojawiają się nasi bohaterowie. Marcus jest też drugoplanowa postacią w "Bezcennej miłości". Dlatego też, jego niezłomny charakter i surowe zasady postępowania nie powinny nikogo szczególnie dziwić. Lilian za to jest szaloną amerykanką, która nie daje się poskromić sztucznym konwenansom kultywowanym przez angielską arystokrację. Ta mieszanka będzie na prawdę wybuchowa.

Książka zaczyna się bardzo aromatycznie - od tajemniczych perfum, których sekretny składnik działa jak afrodyzjak. Czy to one sprawią, że poważny i zawsze opanowany hrabia straci głowę dla Lillian? Na pewno będą one pewnym impulsem, który zapoczątkuje szereg namiętnych sytuacji...

Aniołek | 2018-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Tak jak podejrzewałam, pierwsza część była wypadkiem przy pracy. Druga porwała mnie do drugiej w nocy, a potem nie mogłam zasnąć bo dalej się w duchu śmiałam, rewelacja.
W tej części po raz drugi spotykamy Lilian, buntownicza Amerykankę która za namową rodziny ma się wżenić w Błękitną krew , nie ma ogłady, pojęcia co wypada a czego nie, za to ma pieniądze. Na jej drodze znów staje wyniosły i na pozór opanowany Marcus, człowiek od niej tak różny, tak bardzo nie pasujący, że nie może mu się oprzeć i nie jest
w tym osamotniona. Między bohaterami iskrzy od pierwszej strony,
a zawrotne sceny i duża dawka humoru sprawia że nie można się od książki oderwać. Gdy na dodatek pojawia się zalotnik w osobie Sebastiana, przyjaciela Marcusa, który jest przystojny, spłukany
i bardzo zainteresowany fortuną Lil, książka jeszcze bardziej nabiera tempa. Dodajmy do tego jeszcze butelkę alkoholu z gruszka w środku, złą teściową i porwanie, a dobra zabawa gwarantowana.
Z czystym serduchem mogę tę...

Muminka | 2016-12-12
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Panny paprotki mają się dobrze i ustawicznie polują na bogatych arystokratycznych mężów. Nieokrzesana i pospolita wedle angielskich standardów Lillian jest miłośniczką perfum, potrafi bezblędnie rozpoznawać nuty zapachowe, pragnie stworzyć zapach pomagający uwodzić meżczyzn. Potrzebuje sposnora dla swojego przedsięzwzięcia. Nna jej drodze stają dwaj przystojniacy, St. Sinclair, ucieleśniający marzenia o czarującym łajdaku i znacznie bardziej niepokojący lord Marcus. Niestety wszyscy widzą jej flirty i słowne utarczki z nim, a nawet skandaliczny wyścig. matce Marcusa nie podoba się jawne zaangażowanie syna, postanawia więc usunąć dziewczynę z drogi. Jak zwykle bohaterowie muszą zwalczyć swoje uprzedzenia i dumę, oraz wybucha między nimi gwałtowny romans. Przeszkody zostaną pokonane, a związek szczerych serc z pewnością wywoła aprobatę czytelnika.

MeBrunette | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016

Lisa Kleypas już dawno zauroczyła mnie swoim stylem pisania. Zafascynował mnie świat romansów historycznych, jest odmiennie inny od zwykłych, ckliwych historii miłosnych. Jeśli boicie się, że książki tego pokroju są zwyczajnie nudne, to odczujecie miłe zaskoczenie. Ma miejsce miłość, pożądanie, niebanalne dialogi, a również gorące sceny miłości. Jesienne zauroczenie jest drugą książką z cyklu „Wallflowers” i osobiście uważam, że jest znacznie lepszą częścią tejże serii. Książka nie jest typowym love story opisującym dzieje dwójki młodych ludzi. To historia kobiety i mężczyzny, którzy na pierwszy rzut oka nie powinni być razem, ale z drugiej strony jakaś niewidzialna siła ciągnie ich do siebie niczym magnes.

Lillian Bowman to śmiała, piękna i inteligentna dziewczyna, której brakuje samo ogłady. Amerykanka, która pragnie mieć swoje zdanie i strasznie denerwuje Ją jeden osobnik rasy męskiej, jakim...

Lucyferowa | 2018-06-21
Przeczytana: 20 lipca 2016

Moja ulubiona jak do tej pory książka Kleypas! Drugi tom serii Wallflowers, opowiadający o "paprotkach", które po niepowodzeniach salonowych postanawiają wspólnie poszukać sobie mężów. Najstarsza z nich Annabel w końcu odnajduje miłość w ramionach Simona Hunta, teraz pora na kolejną dziewczynę. Lillian Bowman to szalona Amerykanka, córka potentata na rynku mydlarskim. Dziarska, wygadana i czasami złośliwa jest kolcem w oku hrabiego Marcusa Westcliffa, dość sztywnego i konserwatywnego arystokraty. Ich potyczki słowne były barwnym tłem w poprzednim tomie:"Sekret nocy letniej".
Lilliann obdarzona jest niezwykłym darem do zapachów, sprzedawca w perfumerii komponuje dla niej "specjalny zapach". Okazuje się, że ów zapach działa na znienawidzonego przez pannę Bowman, Westcliffa. Czując ich zapach dochodzi nie może się oprzeć właścicielce perfum. Co jest odpowiedzialne za to wzajemne przyciąganie? Tajemniczy składnik czy może coś innego?