Jesienne zauroczenie

Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wallflowers (tom 2) literatura obyczajowa, romans
It happened one autumn
wallflowers paprotki Hampshire przyjaźń humor

Oficjalne recenzje i

Coś wisi w powietrzu

Link do recenzji

Zdecydowanie lepsza część niż pierwsza. Warta poznania :)

Cud ,miód ,malina. Uwielbiam Lilian, zuch dziewczyna.
Przeczytałam dwa razy, i za każdym razem byłam pod wrażenie.Polecam.

Ojojojoj, jaki to był super spędzony czas! Zresztą czego można się spodziewać, gdy zderzają się ze sobą: amerykański luz i angielskie sztywniactwo. Wspaniale podkreślone walory angielskiej kuchni:)). No a scena w bibliotece jest wręcz wisienką na torcie. Polecam całym sercem

Uwielbiam tę część. Uwielbiam Lillian i Marcusa. Cudowna historia namiętnego romansu. Książkę czyta się szybko, nie mogłam się oderwać od tej historii. Jest niezwykle lekka. Polecam każdemu z całego serca.

Przyznam że czyta się przyjemnie i szybko ale nie ma co dużo oczekiwać w fabule. To co zawsze czyli nienawiść przeradza się w miłość i małe zaskoczenie magiczna moc perfum 😁

Kolejna odsłona cyklu i kolejne godziny spędzone z wypiekami na twarzy i błyskiem w oczach na pochłanianiu kolejnej historii (tym razem niepoprawnej Lillian).
Czas zatrzymany w miejscu, mnóstwo emocji, wręcz wyczuwalny szelest sukien, ucisk gorsetu (i konwenansów), i.. i ta miłość, namiętność, sceny, dialogi, postaci.. ehh.. dla mnie bajka... a zakończenie..? ehh.....

"Nie rozumiał siły tej obsesji, nigdy – aż do teraz − nie czuł tak
dzikiego pragnienia. Nie potrafił sobie tego racjonalnie wyperswadować. Zupełnie jakby jego wola
wzięła rozwód z jego intelektem."

Między Lilian a Marcusem od razu było widać uczucie. Pierwotnie, jak oboje uważali, była to wspólna niechęć, jednak po czasie okazało się, że to... No właśnie, co? Jak...

Jeśli ktoś czytał pierwszą część, to wie, że tym razem bohaterką nie jest grzeczna i przestrzegająca konwenansów Angielka, lecz pełna temperamentu i pewna siebie Amerykanka. I taka jest cała książka, bo trafiła kosa na kamień, czyli na pewnego siebie angielskiego arystokratę. Tak więc iskry lecą (!), ale z humorem. Trochę mi nie pasowało zakończenie, zbyt dużo chyba...

Pani Lisa Kleypas została moją ulubioną (kolejną) autorką.
Co prawda pierwsze strony książki nie bardzo mnie wciągnęły ale po przebrnięciu tych kilku stron nie mogłam się oderwać od lektury.
Lillian Bowman długo walczyła z hrabią Marcusem Westcliffem. Żadne z nich nie chciało się przyznać że prócz fizycznego zauroczenia coś jeszcze ich łączy. Lillian była przekonana że...

Bardzo wciąga pokazuje że nie zawsze przeciwieństwa się przyciągają

• Romans historyczny
  • 2018