Robert Lewandowski. Nienasycony

Wydawnictwo: Agora SA
youstyna

Podczas Euro 2016 minie 10 lat, od kiedy w Legii orzekli, że nie ma zdrowia do wielkiego futbolu. Jak to się stało, że Robert Lewandowski wygrał z przeznaczeniem? Jak największy chuderlak w dziecięcych drużynach stał się gladiatorem? Jak piłkarz z kraju, którego kluby od 20 lat nie są w stanie przebić się do Ligi Mistrzów, został jednym z najskuteczniejszych strzelców w tych rozgrywkach? Jak zmieniał się w napastnika, który strzela cztery gole Realowi? Jak w tym czasie zmieniała się Polska, nasz futbol, reprezentacja? Jak rodził się zespół, który pokonał Niemców i wywalczył awans do Euro 2016?

"Nienasycony" to książka o obsesji strzelania goli, o sukcesie i jego cenie. O napastniku, który nie chciał przyjąć do wiadomości, że historia taka jak jego nie może się wydarzyć w polskim futbolu.

źródło opisu: http://www.empik.com/robert-lewandowski-nienasycon...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/robert-lewandowski-nienasycon...»

almos | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Świeżo wydana biografia naszego najlepszego piłkarza, więcej takich książek będzie wychodzić w najbliższych dniach, przed EURO 2016. Paweł Wilkowicz napisał rzetelną kronikę życia Lewego, ale rzecz cała jest zbyt uładzona, to taka laurka, nasz bohater pokazany jest jako człowiek i sportowiec bez skazy, chodzący ideał. Może i tak rzeczywiście jest, ale czyni to lekturę po pewnym czasie mocno nużącą i mało ciekawą.

To jedna z pierwszych, ale pewnie nie ostatnich biografii Roberta Lewandowskiego, Przeczytałem ją bardzo szybko bo napisana jest wartko i sprawnie, po bożemu, od początków w klubie Varsovia do szczytów w Bayernie. Mamy trochę o dwóch latach w Lechu Poznań, ale mało. Oczywiście jest i rozdział poświęcony czterem golom wbitym Realowi, i parę innych rzeczy

Nie mogło zabraknąć rozdziału poświęconego diecie, której Robert i Anna Lewandowscy są prawdziwymi maniakami, pisze Wilkowicz: „Siedzi przede mną para misjonarzy odżywiania, którzy się wzajemnie nakręcają i którzy chcą...

Spacerolog | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Czytałem wydanie drugie z 2018 r.
Śmieszna to lektura, gdy kilka dni temu Legia, Lech i Jagiellonia zdefiniowały poziom ESA, a Lewandowski swoimi wypowiedziami doskonale oddawał swoją faktyczną rolę w kadrze i jej rozpaczliwą grę na rosyjskim mundialu w niskim pressingu. To produkt sformatowany od pierwszego do ostatniego słowa przez agencję bezglu... marketingową Państwa Lewandowskich. A Pan Wilkowicz jako autor tylko zaliczył książkę pełną zdań wziętych z korporacyjnych gadek o głodzie sukcesów itd.
Typowa laurka dla aktywnego piłkarza, który jest wyśmienitym sportowcem, ale nie uważam, że ma cechy sprawiające, że jest najlepszym możliwym kapitanem reprezentacji Polski.
Czytało się i nie miało specjalnych oczekiwań. A jaki jest jej poziom najlepiej określa fragment opisujący rządy Franza Smudy w reprezentacji. Jak przeczytałem, że on miał pomysł na tę drużynę... Aż takich zaników pamięci nie miewam w swoim wieku.

LaylaA | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

"Nienasycony" to książka o obsesji strzelania goli, o sukcesie i jego cenie.

Po półfinale z Realem usiadł w szatni i zaczął się śmiać sam do siebie. "Czy to się zdarzyło naprawdę? Strzeliłem cztery gole w półfinale Ligi Mistrzów?" Gdy strzelał pięć Wolfsburgowi, był w swoim świecie, widział tylko miny obrońców i chciał więcej. Zdziwił się potem, że to wszystko rozegrało się w ledwie dziewięć minut. Podczas Euro 2016 minie 10 lat, od kiedy w Legii orzekli, że nie ma zdrowia do wielkiego futbolu. Jak to się stało, że Robert Lewandowski wygrał z przeznaczeniem? Jak największy chuderlak w dziecięcych drużynach stał się gladiatorem? Jak piłkarz z kraju, którego kluby od 20 lat nie są w stanie przebić się do Ligi Mistrzów, został jednym z najskuteczniejszych strzelców w tych rozgrywkach? Jak zmieniał się w napastnika, który strzela cztery gole Realowi? Jak w tym czasie zmieniała się Polska, nasz futbol, reprezentacja? Jak rodził się zespół, który pokonał Niemców i wywalczył awans do...

Pyrlus | 2016-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Przyznam, że po przeczytaniu kilku opinii dość sceptycznie podchodziłem do tej książki. Spodziewałem się takiej polukrowanej laurki, tymczasem nie do końca tak jest.

Oczywiście - jest opisane wszystko od najmłodszych lat Roberta aż do największych sukcesów. Podkreślone jest jaką wykazał się determinacją i ile pracy i wyrzeczeń kosztowało to jego jak i jego najbliższych.

To, że jest profesjonalistą pełną gębą wie każdy trochę bardziej rozgarnięty kibic, od treningów, przez żywienie, generalnie cały jego styl życia jest podporządkowany nie przygodzie z piłką, a karierze.

Ciekawe były rozdziały o tym jak jego osoba, jego wizerunek stał się przedsiębiorstwem i jak to jest prowadzone przez niego i jego współpracowników.

Drugim takim rozdziałem, który chyba najbardziej mnie zaciekawił był ten, w którym opisana była jego druga strona - jak nie znosi być sam w domu, jak kiedy nie ma Ani, przyjeżdża ktoś z rodziny czy przyjaciół, czy wreszcie to jak potrafi być sfrustrowany kiedy coś...

Annabel Lee | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

Robert Lewandowski-napastnik Bayernu Monachium, kapitan reprezentacji polski, dwukrotny król strzelców Bundesligi, kilkukrotny mistrz Niemiec, człowiek(przez niektórych zwany "kosmitą") który strzelił 4 bramki Realowi Madryt z Cristiano Ronaldo na czele, człowiek który strzelił 5 goli w dziewięć minut, król strzelców eliminacji do mistrzostw Europy 2016, ćwierćfinalista mistrzostw Europy Francja 2016. Czy ktoś mi może powiedzieć że ten piłkarz nie jest dobry?

Czytając książkę "Nienasycony Robert Lewandowski" dowiedziałam się na czym tak naprawdę polega głód napastnika na gole. Na czym polega jego bezglutenowa dieta. Swoją drogą chyba rozdział o diecie najbardziej mnie zaciekawił (oprócz tego z aktualną reprezentacją). Poznałam jego karierę juniorską oraz czym się różni "kariera z piłką" a "przygoda z piłką".
Czytając autobiografie Kuby Błaszczykowskiego teraz zupełnie inaczej na niego patrze oglądając jego mecze. Jakbym... po przeczytaniu tej książki wiedziała o nim coś czego...

Ewa K | 2016-09-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Złośliwi mówią, że gdyby nie zagraniczni trenerzy, nie byłby teraz tym, kim jest. Jego fani są dumni z każdego meczu z jego udziałem.
Jaki jest fenomen Roberta Lewandowski? Paweł Wilkowicz w książce pt.: "Nienasycony. Robert Lewandowski" spróbuje udzielić nam odpowiedzi na to pytanie. By tego dokonać, autor przedstawi swoim czytelnikom drogę, jaką chłopak z podwarszawskiego Leszna przeszedł, by zyskać uznanie całego piłkarskiego świata i stać się królem Bundesligi.

Robert Lewandowski, nazywany przez najbliższych Bobkiem, miłość do sportu odziedziczył w genach. Urodzony w sportowej rodzinie, bardzo szybko zdecydował iść w ślady rodziców. Serce kilkuletniego wówczas chłopca zabiło do piłki nożnej i po dziś dzień jest jej wierne. Nie od razu jednak mały Bobek został słynnym Robertem Lewandowskim. Nasz napastnik musiał długo czekać aż wzejdzie jego gwiazda. W wieku 17 lat, gdy Messi czy Ronaldo "byli już na ustach" wszystkich, Robert rozstawał się ze swoim pierwszym klubem, Varsovią,...

dobrerecenzje | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Historia Roberta Lewandowskiego, którą opowiedział Paweł Wilkowicz -świetny dziennikarz sportowy portalu Sport pl. Sięga lat dziewięćdziesiątych, gdzie ośmioletni Robert wraz z ojcem długo szukał po całej Warszawie drużyny ośmiolatków, a dziś Legia czy Lech już trzylatków przyjmują do piłkarskich przedszkoli.

Robert to drugie dziecko Iwony i Krzysztofa Lewandowskich. Matka Roberta to pierwszoligowa siatkarka, a ojciec były judoka, juniorski mistrz Europy. Obydwoje uczyli wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

Mówili o nim, że mały, drobny, dzieciaczek, chuderlak, czy szczawik lecz trafił na trenerów, którzy mu otworzyli oczy na dbanie o ciało, zaczęli tłumaczyć co się z czego bierze w sporcie.

To, że Robert je posiłki w odwrotnej kolejności: od deseru do zupy już nikogo nie dziwi, ale że ostatniego hamburgera zjadł nie pamięta kiedy, ostatniego niezdrowego batona w tym roku, a ostatni kebab w 2012roku. Zdrowe jedzenie Robert wyniósł z domu, bo tata miał problemy z...

Henioo | 2017-05-28
Przeczytana: 16 maja 2017

Pamiętam doskonale ten dzień, gdy w Gdańsku trener zmienia Roberta Lewandowskiego w meczu towarzyskim z Litwą. Było mi wtedy wstyd za tych "kibiców". Teraz większość z nich wychwala Lewego w niebiosa, a tamtego pewnie " nie pamięta". Niejeden zawodnik po takim czymś by się załamał. Ale nie Robert. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w tej książce.
Po przeczytaniu tej biografii Lewandowskiego nabrałem do niego jeszcze większego szacunku. I niezależnie, czy Polska na najbliższych mistrzostwach świata w Rosji zdobędzie medal, czy nie, Robert wg mnie jest (i będzie) najwybitniejszym piłkarzem Polski w historii. Nikt nie dokonał tyle co on, ani Boniek, ani Deyna, choć tamci grali zupełnie w innych czasach, i trudno tych trzech piłkarzy do siebie porównywać.
I to on przetarł szlaki dla takich Milików, Zielińskich i innych. To dzięki niemu piłkarz-Polak nie znaczy siermięga, sierota, amator, płaczek (dużo epitetów by jeszcze wymienić).
I to wszystko zrozumiałem dzięki tej biografii. I tego...

Paweł Talbierz | 2016-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2016

Wszystko czego chciałem dowiedzieć się o Robercie Lewandowskim, znalazłem w książce Pawła Wilkowicza. Postać Roberta fascynowała mnie od momentu, kiedy był piłkarzem Lecha Poznań. Jest piłkarzem wybitnym, który obalił szare wyobrażenie o polskim piłkarzu.

Czytając podczas Euro 2016 we Francji spoglądałem na jego grę jeszcze inaczej niż zazwyczaj. Książkę samą w sobie ciężko ocenić, ale na pewno reportażowo jest skonstruowana bardzo dobrze. Genialne zdjęcia, wywiady z wieloma ludźmi, którzy przewinęli się przez całą karierę Lewandowskiego.

FCBTVpl | 2016-07-29

Nienasycony Lewandowski

Dzięki wydawnictwu Agora kibice mają okazję do przeczytania biografii jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii, a aktualnie najlepszego polskiego napastnika - Roberta Lewandowskiego.

Agora prezentuje książkę Pawła Wilkowicza - dziennikarza sportowego pt.: Nienasycony. Robert Lewandowski". Lektura liczy 320 stron, posiada wiele fotografii. Zaczyna się od wstępu, zaś kończy na kalendarium z życia piłkarza.

Jest to autoryzowana biografia. Wszystkie teksty są zaakceptowane przez Lewandowskiego i jego rodzinę. Sam Robert ustosunkowuje się do wielu spraw, o których pisze autor i komentuje je, wygraża swoje zdania, opinie i poglądy.

Mija już dziesięć lat odkąd wyrzucono Lewego z Legii pod pretekstem braku zdrowia i formy fizycznej. Odrzucono go bo miał kontuzje, bo był chudy. Nie poznali się na wielkim talencie, który miał, którego rozwijał, aż doszedł niemal na sam szczyt. Mimo to los zawsze mu pomagał. Zawsze trafiał do klubu, który akurat piął się...