Juventus. Historia w biało-czarnych barwach

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Juventus: A History in Black and White
sport
Nocny_Grabarz

La Juve Siamo Noi! Juve to my! Historia Juventusu, jednego z najlepszych klubów świata i jednego z najstarszych na Półwyspie Apenińskim, to tak naprawdę opowieść o dziejach włoskiej piłki. Znany jako La Vecchia Signora (Stara Dama) klub to perfekcyjna mieszanka stylu, kunsztu i umiejętności z bezwzględną determinacją i wolą zwycięstwa. W swojej książce Adam Digby przybliża najważniejsze...

La Juve Siamo Noi! Juve to my!

W swojej książce Adam Digby przybliża najważniejsze momenty w blisko 120-letniej historii Juve, przedstawia sylwetki klubowych legend i piłkarzy, którzy sprawili, że o Juventusie mówi się nieprzerwanie jako o najlepszym włoskim zespole.

W tej opowieści autor opisuje wielkie triumfy, jak i bolesne porażki, a także porusza jeden z najtrudniejszych tematów: degradację do Serie B, odebranie tytułów mistrzowskich wywalczonych na początku XXI w. oraz mozolny powrót Bianconerich na szczyt.

To prawdziwa biblia każdego, kto uważa się za kibica Starej Damy!

źródło opisu: http://www.labotiga.pl/liga-wloska/3910-juventus-h...(?)

źródło okładki: http://www.labotiga.pl/liga-wloska/3910-juventus-h...»

Paweł Paczocha | 2018-03-25
Przeczytana: 25 marca 2018

Świetna historia włoskiego giganta napisana w ciekawy sposób.
Złote pięciolecie z lat '30, rodzina Angellich, tułaczka z powodu kiepskiej frekwencji, la trio magica z roku 57. (Bonipetri, Charles i Savori) pomagające powrócić na tron i zdominować Serie A najmocniej od czasów legendarnego Torino lat '40. Szalony mecz z Interem z roku 60/61, który pomimo pierwotnego walkowera dla mediolańczyków, kończy się wynikiem 9:1 dla Juve i oznacza mistrzostwo kraju, Furino jako protoplasta defensywnego pomocnika, aż po Calciopoli i mozolną, sześcioletnią drogę powrotną na szczyt. Metody Conte i Allegriego krok po kroku - fantastycznie czytająca się lektura.

Baron | 2017-03-02
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby włoski futbol bez Juventusu? Może i można by to sobie wyobrazić, wszak w Serie A gra wiele utytułowanych klubów, jednak Bianconeri to coś więcej niż klub. To symbol potęgi futbolu. To symbol spektakularnego upadku i jeszcze bardziej spektakularnego powrotu na szczyt. Juventus to marka, która od 120 lat łączy ludzi na całym świecie. O historii najbardziej utytułowanego klubu z Półwyspu Apenińskiego opowiada książka "Juventus. Historia w biało-czarnych barwach" wydana na początku listopada ubiegłego roku nakładem wydawnictwa SQN.

Adam Digby, autor książki, stara się w jak najprzystępniejszy sposób przedstawić czytelnikom historię Juve. Historia ta rozpoczęła się... na turyńskiej ławce. Grupka przyjaciół postanowiła założyć klub. W drodze demokratycznego głosowania ustalono, że klub ten będzie nosił nazwę Juventus. Chyba żaden z założycieli nie spodziewał się wtedy, że otwiera nowy wspaniały rozdział w piłce nożnej.

Juve to klub, który...

ponkin | 2018-03-19
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2018

Obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów Starej Damy, ale dla wszystkich, którzy kochają calcio. Śledzimy futbol we Włoszech praktycznie od początku, kiedyrządziły takie kluby jak Torino, Genoa czy mniej znane dziś Pro Vercelli. Ale autor daje coś więcej niż suche fakty. Dzięki plastycznemu piłkarzy (albo raczej legend) - Bonipietri, Platini, Baggio, Del Piero, Pirlo, Nedvěd, Buffon czujemy się czasem, jakbyśmy obserwowali ich z trybun. Nie bez znaczenia pozostaje opis mniej widocznego, ale jakże ważnego aspektu funkcjonowania profesjonalnego klubu piłkarskiego - ważnych trenerów (m.in.. Antonio Conte, Massimiliano Allegri) działaczy m.in. Rodziny Agnelli czy Luciano Moggi. To właśnie działania tego ostatniego (we współpracy z działaczami z innych klubów, np. z Interu) doprowadziło do wybuchu słynnej afery Calciopoli, która zmiotła Juventus do Serie B.
Calciopoli zabrało Juve kilka długich lat rozwoju klubu, który trzeba było odbudowywać (nie tylko pod względem składu, ale także...

Geralt | 2018-10-10

Raczej pozycja tylko dla fanów Juve, neutralny kibic się wynudzi. Przeczytałem już trochę książek o klubach piłkarskich. Ta niestety mnie rozczarowała. Bardzo krystaliczny obraz. Afery na koncie tego klubu mocno przypudrowane, przekute w ostatecznym rozrachunku w zalety...

RealAnia | 2016-12-04

Juventus Turyn - znacie taki klub? Ja znałam, do czasu, kiedy dowiedziałam się, że klub o takiej nazwie w ogóle nie istnieje. Zastanawiacie się, o czym ja mówię? Okazuje się, bowiem że tak często używana w Polsce nazwa włoskiego klubu jest błędna a prawidłowa nazwa nie zawiera członu „Turyn”. Zaskoczeni? Ja bardzo! Klub z Turynu nazywa się tak naprawdę Juventus Football Club S.p.A. To jedna z wielu ciekawostek, które znajdziecie w książce „Juventus. Historia w biało-czarnych barwach”.

„Tifosi Juventusu mogą pochwalić się Dino Zoffem czy Michelem Platinim i innymi wielkimi graczami, ale historia turyńskiego klubu to coś więcej niż lista wspaniałych nazwisk.”

Adam Digby na nieco ponad trzystu stronach książki przedstawia najważniejsze momenty z blisko 120-letniej historii bianconerich. Nie poświęca zbyt dużo miejsca zbędnym statystykom, ale przede wszystkim opowiada historię Juve poprzez historie ważnych postaci - piłkarzy, trenerów i właścicieli klubu. Skupia się na legendach...

zelo30 | 2016-11-23
Przeczytana: 2016 rok

Podchodząc do czytania tej książki, wiedziałem, że mam już sporą wiedzę na temat Juventusu. Jednak miałem braki, jeżeli chodziło o początki funkcjonowania klubu i jego pierwsze lata. Książka spełniła swój cel! Poszerzyła znacząco moją wiedzę od powstania klubu do późnych lat 70-tych. Dowiedziałem się również kilku ciekawostek, poznałem nowe nazwiska, które zapisały się w historii futbolu, a wcześniej nie były mi znane albo nie miałem o nich znaczącej wiedzy. Po tej książce wiem, co to jest ustawienie MM lub WW!!! Książka jest świetna!

killersteward | 2018-01-22

Jako juventino z krwi i kości, którego biało-czarne serce pompuje biało-czarną krew ta pozycja jest obowiązkowa. Fajnie, że wreszcie wyszła książka o bianconerich, bo do tej pory w Polsce można było tylko przeczytać o Realu i Barcelonie. Super napisana, przejrzyście, ze znawstwem i co ważne przez kibica Juve. Jedyny minus według mnie to to, że zbyt mało miejsca poświęcone jest dawniejszej przeszłości, zbyt szybko autor przechodzi do czasów nam bliższych. Ale nawet mimo tego jest świetna - FINO ALLA FINE!!!

Maciek Matwiej | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Bardzo dobra! Obowiązkowa lektura dla każdego kibica La Vecchia Signora. Obiektywna i z emocjami. Polecam.

FCBTVpl | 2016-11-09

Niezwykle utytułowany włoski klub i jeden z najlepszych klubów w europie doczekał się spisania swojej historii, zaś jego kibice wydania książki w Polsce. Wydawnictwo Sine Qua Non przedstawia pozycję "Juventus. Historia w biało - czarnych barwach".

Lektura zaczyna się od podziękowań autora, historii Juve w dziesięciu najważniejszych punktach oraz kilkoma słowami od tłumacza, którym jest znany Marcin Nowomiejski, który tłumaczył książki Del Piero, Pirlo, Nedveda czy Buffona (wszystkie wydawnictwa SQN, godne polecenia), zaś kończy się posłowiem, w którym Mateusz Polek opisuje wydarzenia z ery Conte oraz sezony 2014/2015 i 2015/2016.

Książka na swoich z dwóch stron ma spisane imiona, nazwiska i miejscowości wszystkich, którzy zdecydowali się być częścią tej książki, wszystkich chętnych kibiców Juventusu Turyn, którzy przyłączyli się do tego projektu.

Są w niej przedstawione wzloty i upadki klubu, momenty chwały i mroku, opisane najważniejsze wydarzenia z ponad stuletniej historii....

Krystian | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Najbardziej utytułowany klub we Włoszech i jeden z najbardziej utytułowanych w Europie doczekał się świetnie wydanej historii.
Dzieje 34-krotnego Mistrza Włoch zostały przedstawione od pamiętnego spotkania na ławce po pasmo sukcesów, które przyszło mu odnieść w czasach obecnych.
Legendarni piłkarze, od Bonipertiego poprzez Platiniego aż do Del Piero. Starcia z odwiecznymi wrogami, tragedia na Heysel, a także wielokrotne porażki w finałach europejskich pucharów.
To wszystko i o wiele więcej znalazło się na kartach tej książki, którą każdy fan Starej Damy pochłonie w przeciągu paru godzin i będzie chciał przeczytać jeszcze raz.
Polecam nie tylko wszystkim fanom calcio.