Juventus. Historia w biało-czarnych barwach

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Juventus: A History in Black and White
sport
Nocny_Grabarz

La Juve Siamo Noi! Juve to my! Historia Juventusu, jednego z najlepszych klubów świata i jednego z najstarszych na Półwyspie Apenińskim, to tak naprawdę opowieść o dziejach włoskiej piłki. Znany jako La Vecchia Signora (Stara Dama) klub to perfekcyjna mieszanka stylu, kunsztu i umiejętności z bezwzględną determinacją i wolą zwycięstwa. W swojej książce Adam Digby przybliża najważniejsze...

La Juve Siamo Noi! Juve to my!

W swojej książce Adam Digby przybliża najważniejsze momenty w blisko 120-letniej historii Juve, przedstawia sylwetki klubowych legend i piłkarzy, którzy sprawili, że o Juventusie mówi się nieprzerwanie jako o najlepszym włoskim zespole.

W tej opowieści autor opisuje wielkie triumfy, jak i bolesne porażki, a także porusza jeden z najtrudniejszych tematów: degradację do Serie B, odebranie tytułów mistrzowskich wywalczonych na początku XXI w. oraz mozolny powrót Bianconerich na szczyt.

To prawdziwa biblia każdego, kto uważa się za kibica Starej Damy!

źródło opisu: http://www.labotiga.pl/liga-wloska/3910-juventus-h...(?)

źródło okładki: http://www.labotiga.pl/liga-wloska/3910-juventus-h...»

Baron | 2017-03-02
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby włoski futbol bez Juventusu? Może i można by to sobie wyobrazić, wszak w Serie A gra wiele utytułowanych klubów, jednak Bianconeri to coś więcej niż klub. To symbol potęgi futbolu. To symbol spektakularnego upadku i jeszcze bardziej spektakularnego powrotu na szczyt. Juventus to marka, która od 120 lat łączy ludzi na całym świecie. O historii najbardziej utytułowanego klubu z Półwyspu Apenińskiego opowiada książka "Juventus. Historia w biało-czarnych barwach" wydana na początku listopada ubiegłego roku nakładem wydawnictwa SQN.

Adam Digby, autor książki, stara się w jak najprzystępniejszy sposób przedstawić czytelnikom historię Juve. Historia ta rozpoczęła się... na turyńskiej ławce. Grupka przyjaciół postanowiła założyć klub. W drodze demokratycznego głosowania ustalono, że klub ten będzie nosił nazwę Juventus. Chyba żaden z założycieli nie spodziewał się wtedy, że otwiera nowy wspaniały rozdział w piłce nożnej.

Juve to klub, który...

RealAnia | 2016-12-04

Juventus Turyn - znacie taki klub? Ja znałam, do czasu, kiedy dowiedziałam się, że klub o takiej nazwie w ogóle nie istnieje. Zastanawiacie się, o czym ja mówię? Okazuje się, bowiem że tak często używana w Polsce nazwa włoskiego klubu jest błędna a prawidłowa nazwa nie zawiera członu „Turyn”. Zaskoczeni? Ja bardzo! Klub z Turynu nazywa się tak naprawdę Juventus Football Club S.p.A. To jedna z wielu ciekawostek, które znajdziecie w książce „Juventus. Historia w biało-czarnych barwach”.

„Tifosi Juventusu mogą pochwalić się Dino Zoffem czy Michelem Platinim i innymi wielkimi graczami, ale historia turyńskiego klubu to coś więcej niż lista wspaniałych nazwisk.”

Adam Digby na nieco ponad trzystu stronach książki przedstawia najważniejsze momenty z blisko 120-letniej historii bianconerich. Nie poświęca zbyt dużo miejsca zbędnym statystykom, ale przede wszystkim opowiada historię Juve poprzez historie ważnych postaci - piłkarzy, trenerów i właścicieli klubu. Skupia się na legendach...

zelo30 | 2016-11-23
Przeczytana: 2016 rok

Podchodząc do czytania tej książki, wiedziałem, że mam już sporą wiedzę na temat Juventusu. Jednak miałem braki, jeżeli chodziło o początki funkcjonowania klubu i jego pierwsze lata. Książka spełniła swój cel! Poszerzyła znacząco moją wiedzę od powstania klubu do późnych lat 70-tych. Dowiedziałem się również kilku ciekawostek, poznałem nowe nazwiska, które zapisały się w historii futbolu, a wcześniej nie były mi znane albo nie miałem o nich znaczącej wiedzy. Po tej książce wiem, co to jest ustawienie MM lub WW!!! Książka jest świetna!

Maciek Matwiej | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Bardzo dobra! Obowiązkowa lektura dla każdego kibica La Vecchia Signora. Obiektywna i z emocjami. Polecam.

FCBTVpl | 2016-11-09

Niezwykle utytułowany włoski klub i jeden z najlepszych klubów w europie doczekał się spisania swojej historii, zaś jego kibice wydania książki w Polsce. Wydawnictwo Sine Qua Non przedstawia pozycję "Juventus. Historia w biało - czarnych barwach".

Lektura zaczyna się od podziękowań autora, historii Juve w dziesięciu najważniejszych punktach oraz kilkoma słowami od tłumacza, którym jest znany Marcin Nowomiejski, który tłumaczył książki Del Piero, Pirlo, Nedveda czy Buffona (wszystkie wydawnictwa SQN, godne polecenia), zaś kończy się posłowiem, w którym Mateusz Polek opisuje wydarzenia z ery Conte oraz sezony 2014/2015 i 2015/2016.

Książka na swoich z dwóch stron ma spisane imiona, nazwiska i miejscowości wszystkich, którzy zdecydowali się być częścią tej książki, wszystkich chętnych kibiców Juventusu Turyn, którzy przyłączyli się do tego projektu.

Są w niej przedstawione wzloty i upadki klubu, momenty chwały i mroku, opisane najważniejsze wydarzenia z ponad stuletniej historii....

Krystian | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Najbardziej utytułowany klub we Włoszech i jeden z najbardziej utytułowanych w Europie doczekał się świetnie wydanej historii.
Dzieje 34-krotnego Mistrza Włoch zostały przedstawione od pamiętnego spotkania na ławce po pasmo sukcesów, które przyszło mu odnieść w czasach obecnych.
Legendarni piłkarze, od Bonipertiego poprzez Platiniego aż do Del Piero. Starcia z odwiecznymi wrogami, tragedia na Heysel, a także wielokrotne porażki w finałach europejskich pucharów.
To wszystko i o wiele więcej znalazło się na kartach tej książki, którą każdy fan Starej Damy pochłonie w przeciągu paru godzin i będzie chciał przeczytać jeszcze raz.
Polecam nie tylko wszystkim fanom calcio.

loker | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Jako ogromny kibic Starej Damy od kilkunastu lat śmiało mogę stwierdzić, że ksiażka jest warta przeczytania nie tylko dla tifosich Juve, ale dla wszystkich sympatyków włoskiej ligi.

Książa idealnie opisuje wzloty i upadki Bianconerich, największe pojedynki jak i gorycze porażki. Opisuje piłkarzy, którzy potrafili zrobić różnicę, ale i tych niedocenianych. Sporo faktów można sobie odświeżyć, zapoznać się z przeszło 100 letnią historią jednego z największych klubów na świecie :)

Pyskowiczanin86 | 2016-11-11

Dobrze napisana i wciągająca.

Z blisko 120-letniej historii klubu wybrano najważniejsze wydarzenia, spotkania, sukcesy. Ale także i porażki, dramaty i tragedie.

Obowiązkowa lektura nie tylko dla miłośników "Starej Damy" ale również wszystkich fanów calcio.

Dodatkowo przedpremierowo trzeba pochwalić wydawcę i twórców serwisu Juvepoland.pl za akcję z nazwiskami kibiców na okładce. Też tam jestem:)

Kamil Kołodziej | 2017-01-02
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Książka napisana bardzo dobrym językiem. Autor postarał się opisać historię Juventusu w sposób treściwy a jednocześnie nie zapomniał o żadnym z najważniejszych wydarzeń w historii tego klubu. Ksiązka swietna dlatego ode mnie wysoka ocena .

# FORZA JUVE

Paweł | 2017-09-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Nota najwyższa z możliwych. Dlaczego? Oprócz mojego emocjonalnego przywiązania do bianco-neri, książka ta napisana jest w sposób doskonały. Nie ma monotonii danych statystycznych, czy stosów suchych faktów pozostawionych do oceny czytelnika. Mamy tutaj pasjonującą historię, którą czyta się z zapartym tchem. Mamy akcję, tragiczne wydarzenia, magiczne momenty... Co najważniejsze przy tego typu pozycjach - autor nie uciekł od dokonywania ocen wątków czy też pojawiających się postaci. Robi to jednak na tyle subtelnie, w dodatku w oparciu o logiczne myślenie, że czytelnik i tak może sam dokonać swojej oceny.

Pozycja obowiązkowa dla fana Juve, ale i każdego pasjonata futbolu. Tej książki nie można po prostu pominąć, nawet jeśli ktoś życzy samych przegranych Juventusowi. A historia opisana przez autora byłaby doskonałą kanwą na scenariusz filmu w stylu Adidas kontra Puma przedstawiająca losy braci Dassler.

Sport