Futbol jeszcze bardziej obnażony

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Tales From the Secret Footballer
futbol, wspomnienia, liga angielska,

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera! Anonimowy Piłkarz powraca. I nie jest sam… Szpieg w szatni Premier League uderza ze zdwojoną siłą! Przeżyj imprezę na San Siro z Filippo Inzaghim i Fabio Capello. Znajdź się w jednej szatni z Paulem Gascoigne’em. Przekonaj się, dlaczego piłkarze Chelsea nie poparli kolegi, który oskarżył sędziego o rasizm. Anonimowy Piłkarz kolejny raz obnaża...

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera!
Anonimowy Piłkarz powraca. I nie jest sam…

Szpieg w szatni Premier League uderza ze zdwojoną siłą!

Anonimowy Piłkarz kolejny raz obnaża prawdziwe oblicze futbolu! Walczy o pieniądze z byłym klubem, doświadcza nienawiści kibiców i zastanawia się nad przyszłością po zakończeniu kariery.

Wydawało ci się, że ujawnił już wszystko? Błąd! Szpieg powraca. Nie sam, lecz z kolegami.

Razem zdradzają jeszcze więcej…

Co dzieje się za kulisami Premier League, zazwyczaj tam pozostaje. W tej książce jest wręcz odwrotnie.

źródło opisu: strona wydawcy

po prostu słabe.

audiobook.

Pyrlus | 2019-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Druga część zwierzeń Anonimowego Piłkarza chyba bardziej przypadła mi do gustu niż pierwsza. Może dlatego, że po lekturze Futbolu Obnażonego nie miałem wobec niej zbyt wygórowanych oczekiwań, a może dlatego, że Anonimowy Piłkarz przyjął trochę inną formę opowieści. Nie stara się już przedstawić całego futbolowego świata od A do Z, a raczej rzuca mniej lub bardziej luźnymi anegdotami z kariery swojej i swoich kolegów po fachu. Jest też miejsce na przemyślenia dokąd zmierza futbol i jaki wpływ na jego rozwój może mieć technika. Ta część chyba najbardziej mnie zaciekawiła. Do refleksji zmusza opis zmagań z depresją i próby odstawienia leków. Życie piłkarza nie jest jednak tak kolorowe jak mogłoby się wydawać.

Kucharz | 2019-06-14
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 11 maja 2019

Pierwsza część zrobiła na mnie spore wrażenie, czytało mi się ją z dużą przyjemnością. Druga, mam takie wrażenie, została wydana na siłę. Opowieści Anonimowego Piłkarza już tak nie porywają, nie szokują, momentami wręcz nużą. Tylko dla futbolowych maniaków.

Helluo_librorum | 2018-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 31 października 2018

Po pierwszej części, zabawnej, błyskotliwej, która sprawia, że autora naprawdę da się polubić, pokładałam w tej książce duże nadzieje. Niestety, czytając ma się nieodparte wrażenie że została ona napisana na siłę, wyłącznie dla pieniędzy. Autor skupia się na rozważaniach dotyczących jego planów na przyszłość, które nie są niestety zbyt interesujące. Nawet anegdoty "z życia gwiazd wielkiej piłki" są dość nudne i wtórne. Autor nie był w stanie przeskoczyć poprzeczki, którą sam sobie postawił pierwszą książką.

Mateusz | 2018-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Pierwsza część zdecydowanie lepsza, a ta mega zawód. W całej książce jest kilka anegdot i historii, ale autor skupia się na sobie i własnych przemyśleniach.
Jeden warty i fajny rozdział do przeczytania "profity z gry". Reszta strata czasu.

UniteD_90 | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Na początku warto wyjaśnić słowa z okładki: "Anonimowy piłkarz powraca. I nie jest sam...". Oznacza to ni mniej, ni więcej, że kilkukrotnie zamieszczane są anegdoty autorstwa znajomych autora, opisane własnoręcznie przez nich. Poza tym AP jest jak najbardziej sam, czy może nawet - biorąc pod uwagę poruszany tu znów temat depresji - straszliwie sam.

Ponownie znajdziemy tutaj kilka ciekawych anegdot, interesujących informacji od futbolowej "kuchni" oraz, a może przede wszystkim, szczere wyznania i przemyślenia autora. Niestety dające często gorzki obraz życia związanego z futbolem.

Wymowny fragment:
"Natychmiast poczułem się tak, jakbym chciał powrócić do tego, co robiłem, zanim zostałem piłkarzem. Niestety, okazało się to jedynie odległym wspomnieniem. Jednak wciąż obstaję przy tym, że nasze życie znaczy coś więcej, i choć brałem leki, nigdy nie czułem się tak daleki od poznania prawdy. Cokolwiek to było, jestem pewien, że byłem blisko, zanim gra nie zagrodziła mi drogi. Piłka...

Piczi | 2017-11-09
Przeczytana: 16 lutego 2017

Ciekawy jest fragment o loży VIP na stadionie Milanu, natomiast ogólnie druga część jest zdecydowanie słabsza od pierwszej. Nie jest to futbol bardziej obnażony, a futbol mniej obnażony. Autor bardziej skupia się na sobie i swoich problemach.

Mateusz | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Ta książka całkowicie burzy moje pojęcie o futbolu. Na stadionach widzimy uśmiechniętych zawodników cieszących się po zdobyciu bramki, radość kibiców. Anonimowy Piłkarz prezentuje nam zupełnie inny obraz piłki, którego wolelibyśmy nie znać. Depresja, myśli samobójcze - oto jaki obraz prezentuje AP. Cała książka w gruncie rzeczy jest bardzo ponura i depresyjna.

ArekDao | 2017-06-09
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Już nie taka ciekawa jak pierwsza część. Anonimowy piłkarz trochę "wystrzelał" się z ciekawych historii i duża część książki to jego rozważania na temat tego, co może robić po zakończeniu kariery. Fragmenty o nowinkach technicznych w piłce nożnej są jednak godne uwagi.

kocurro | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017

Nie czytalem czesci pierwszej, i najprawdopodobniej juz nie przeczytam. Sledze lige Angielska na biezaco i wiem ze tam nie ma kupowania meczow,"podkladania sie" i tak dalej.
Tym ktorzy znaja "przekrety", ktore mialy miejsce przez lata w polskich ligach sensacje podawane przez Anonimowego Pilkarza jawia sie jako opowiesci dla przedszkolakow. Najwieksza SENSACJA ktora tu znalazlem jest fakt, ze ktorys z prezesow wrecza pilkarzowi gotowke a nie przelew.Zeby oszukac Urzad Skarbowy.
Straszszszne... :-).Sensacja na pierwsza strone bulwarowek.
Jesli szukasz czegos w rodzaju "pilkarskiego pokera" to zle trafiles.
Znajdziesz natomiast potwierdzenie ze w lidze angielskiej tez pija,cpaja i baluja.
Wstrzasajace :-).
Wynurzenia na temat fizyki kwantowej - dosc sporo ich tutaj- pasuja tu jak kwiatek do kozucha.Autorowi chyba placili od wiersza.
Generalnie,lektura z kategori "strata czasu".