Pożeracze książek

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Cykl: Pożeracze książek (tom 1)
Wydawnictwo: Wilga
Book Scavenger
Sarah Watts
youstyna

Powieść, w której życie jest grą, a książka wskazówką. Rodzina dwunastoletniej Emily właśnie przeprowadziła się do San Francisco, miasta, w którym mieszka idol dziewczynki. To Garrison Griswold, twórca serwisu sieciowego Łowcy Książek. Wymyślona przez niego zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek na podstawie wskazówek zawartych w książkach. Pewnego dnia Emily dowiaduje się, że Griswold na...

Powieść, w której życie jest grą, a książka wskazówką.

Pewnego dnia Emily dowiaduje się, że Griswold na skutek bandyckiego ataku jest w śpiączce. Nie wiadomo, co dalej z jego nową grą, która właśnie miała się rozpocząć. Jednak, kiedy wkrótce razem ze swoim nowym kumplem, Jamesem, dziewczynka znajduje dziwaczną książkę, zaczyna głęboko wierzyć, że to własność Griswolda i że doprowadzi ich do cennej nagrody. Tyle że tej książki szukają również inni… Emily i James muszą jak najszybciej rozwiązać zagadki. Jeśli tego nie zrobią, sami padną ofiarą bezwzględnych bandytów.
Ilustracje Sarah Watts.

źródło opisu: Grupa Wydawnicza Foksal, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Genialna książka. Sama tez bym chciała być łowczynią książek. Ale to raczej nie możliwe.
Naprawdę polecam !

Ta książka mnie zachwyciła! Jest wciągająca, trzymająca w napięciu, nieprzewidywalna, oryginalna, interesująca- po prostu książkowy ideał. Jedyne czego mi w niej brakuje to mała ilość stron jak na tak cudowną powieść.

paprotkowa | 2018-05-06
Przeczytana: 05 maja 2018

Nie ukrywajmy - jest to książka dla młodzieży, a ja młodzieżą dawno już nie jestem. Jednak traktuje ona o książkach więc dałam się skusić i nie żałuję. Mimo, że dedykowana młodszym czytelnikom, nie ma się poczucia, że jest infantylna. Wręcz przeciwnie. "Pożeracze książek" to powieść z ciekawą fabułą i inteligentną zagadką w tle. Poszukiwania zaginionego opowiadania Edgara Allana Poe nie znudzą nawet starszego czytelnika. Książka jest urocza i przyjemnie się ją czyta.

aredhela | 2017-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2017

Do tej akurat książki zachęcił mnie tytuł. Bo jakżeby nie? Przygody, tajemnice, a w centrum wszystkiego książki :) Jednak trochę trudno było mi się za nią zabrać, ale jak już zaczęłam, samo czytanie poszło bardzo szybko.

Autorka pisze o sobie, że wychowała się w rodzinie czytelników, a wizyty w bibliotece publicznej razem z mamą były stałym elementem jej życia. Miłość do książek widać w każdym wersie tej powieści, choć nie tylko słowo pisane jest tu bohaterem. Pani Bertman porusza również kwestie tożsamości, wychowania, przyjaźni oraz relacji między rodzeństwem. Główna bohaterka wychowuje się bowiem w rodzinie uprawiającej cygański tryb życia – nigdzie nie zapuszczającej korzeni, przenoszącej się z jednego amerykańskiego stanu do innego w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy. Przenosiny do San Francisco różnią się od poprzednich tym, że Emily niemal natychmiast zaprzyjaźnia się chłopcem z sąsiedztwa. Młodzi ludzie dzielą wspólną pasję, jaką jest rozwiązywanie zagadek. Poza tym w San...

małgorzata | 2017-11-04
Przeczytana: 22 listopada 2017

Bardzo ciekawa

monikawa | 2017-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2017

Przeczytane w ramach prywatnego projektu podtrzymywania więzi międzypokoleniowej.
Mimo że już od dawna nie należę do grupy docelowej, lektura autentycznie mnie wciągnęła. Intryga jest ciekawa, a główne postacie sympatyczne i nieszablonowe.
Warto podsunąć młodszym czytelnikom.

Kronikofanka_Londyn | 2017-08-01
Przeczytana: lipiec 2017

Powieść jest zabawna, trzymająca w napięciu i świetnie napisana.
Mnóstwo akcji i przygód. To idealna powieść na wakacje. Przeczytanie jej zajęło mi sporo czasu, bo przez ostatni rok szkolny ledwo po nią sięgnęłam. Atmosfera i jej charakter po prostu nie pasują do szkolnych murów. Jest zbyt interesująca na to.

NightmarePlanet | 2017-06-27
Przeczytana: kwiecień 2017

Książka była dobra, nawet bardzo dobra. Z początku mnie nużyła, jednak po kilkunastu stronach porwała mnie na całego.

Mimo, że nie rozumiałam większości zagadek.

Amelia | 2017-02-15
Przeczytana: 2016 rok

Wspaniała! Bardzo wciągająca, uwielbiam zagadki i czytanie więc dla mnie idealna. Wspaniała historia i bardzo interesujące postacie. Polecam wszystkim kochającym zagadki lub książki lub czytanie. :)

Adriana | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2016

www.ujrzecslowa.pl

Czasem, a nawet dość często, wspominam wam o tym, że się chyba starzeję, ale gdy w moje ręce trafia taka pozycja jak Pożeracze książek to mam wrażenie, że ubyło mi kilka dobrych lat. To niesamowite, jak książki potrafią na nas wpłynąć, w szczególności jeżeli ich lektura tak bardzo nam się spodobała.

Na początku myślałam, że ta książka może być dość średnia, ponieważ jeżeli chodzi o mnie, to bardzo trudno mnie zaciekawić jakimiś zagadkami. Dodatkowo, jeżeli spojrzymy na to, że jest to książka dla młodszych osób, to już z jednej strony chciałam ją spisać na straty, bo wiadomo, że lektura nie może być za bardzo skomplikowana, a treść przystępna dla młodych czytelników. Jakże wielce się myliłam!

Bardzo rzadko czytam książki o książkach. To nawet brzmi jakby to była jakaś Incepcja, ale w przypadku Pożeraczy książek, bawiłam się świetnie! Wszystko za sprawą zagadek, szyfrów, i wielkiej tajemnicy. Sam pomysł jaki został zawarty w książce, dotyczący szukania wskazówek...