Book Scavenger
Sarah Watts
youstyna

Powieść, w której życie jest grą, a książka wskazówką. Rodzina dwunastoletniej Emily właśnie przeprowadziła się do San Francisco, miasta, w którym mieszka idol dziewczynki. To Garrison Griswold, twórca serwisu sieciowego Łowcy Książek. Wymyślona przez niego zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek na podstawie wskazówek zawartych w książkach. Pewnego dnia Emily dowiaduje się, że Griswold na...

Powieść, w której życie jest grą, a książka wskazówką.

Pewnego dnia Emily dowiaduje się, że Griswold na skutek bandyckiego ataku jest w śpiączce. Nie wiadomo, co dalej z jego nową grą, która właśnie miała się rozpocząć. Jednak, kiedy wkrótce razem ze swoim nowym kumplem, Jamesem, dziewczynka znajduje dziwaczną książkę, zaczyna głęboko wierzyć, że to własność Griswolda i że doprowadzi ich do cennej nagrody. Tyle że tej książki szukają również inni… Emily i James muszą jak najszybciej rozwiązać zagadki. Jeśli tego nie zrobią, sami padną ofiarą bezwzględnych bandytów.
Ilustracje Sarah Watts.

źródło opisu: Grupa Wydawnicza Foksal, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

AnnaSikorska | 2016-07-26

Garrison Griswold, prezes wydawnictwa Bayside i wielki miłośnik książek oraz zagadek, regularnie organizuje konkursy dla dzieci i młodzieży, a nawet dorosłych. Ponadto stworzył stronę jednoczącą łowców książek. Jej ideą jest wymyślanie i rozwiązywanie zagadek w celu znalezienia ukrytej przez innego uczestnika książki. Dzięki rejestracji swoich lektur uczestnicy mogą śledzić ich wędrówkę i brać udział w wyścigi po książki innych graczy.
Akcja rozpoczyna się dość mrocznie. Garrison Griswold przygotował kolejną pasjonującą grę. Tym razem ma ona poruszyć całe miasto w celu znalezienia niezwykle ważnej, niespotykanej i starej książki. Jeszcze nikt nie zna szczegółów, które miał podać podczas spotkania, na które się wybierał. Niestety został napadnięty. Zdążył tylko ukryć książkę, która i tak nie interesowała napastników szukających bardzo starej książki.
W tym czasie do San Francisco sprowadziła się bardzo nietypowa rodzina. Rodzice Emili postanowili, że będą mieszkać w pięćdziesięciu...

paprotkowa | 2018-05-06
Przeczytana: 05 maja 2018

Nie ukrywajmy - jest to książka dla młodzieży, a ja młodzieżą dawno już nie jestem. Jednak traktuje ona o książkach więc dałam się skusić i nie żałuję. Mimo, że dedykowana młodszym czytelnikom, nie ma się poczucia, że jest infantylna. Wręcz przeciwnie. "Pożeracze książek" to powieść z ciekawą fabułą i inteligentną zagadką w tle. Poszukiwania zaginionego opowiadania Edgara Allana Poe nie znudzą nawet starszego czytelnika. Książka jest urocza i przyjemnie się ją czyta.

aredhela | 2017-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2017

Do tej akurat książki zachęcił mnie tytuł. Bo jakżeby nie? Przygody, tajemnice, a w centrum wszystkiego książki :) Jednak trochę trudno było mi się za nią zabrać, ale jak już zaczęłam, samo czytanie poszło bardzo szybko.

Autorka pisze o sobie, że wychowała się w rodzinie czytelników, a wizyty w bibliotece publicznej razem z mamą były stałym elementem jej życia. Miłość do książek widać w każdym wersie tej powieści, choć nie tylko słowo pisane jest tu bohaterem. Pani Bertman porusza również kwestie tożsamości, wychowania, przyjaźni oraz relacji między rodzeństwem. Główna bohaterka wychowuje się bowiem w rodzinie uprawiającej cygański tryb życia – nigdzie nie zapuszczającej korzeni, przenoszącej się z jednego amerykańskiego stanu do innego w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy. Przenosiny do San Francisco różnią się od poprzednich tym, że Emily niemal natychmiast zaprzyjaźnia się chłopcem z sąsiedztwa. Młodzi ludzie dzielą wspólną pasję, jaką jest rozwiązywanie zagadek. Poza tym w San...

Kronikofanka_Londyn | 2017-08-01
Przeczytana: lipiec 2017

Powieść jest zabawna, trzymająca w napięciu i świetnie napisana.
Mnóstwo akcji i przygód. To idealna powieść na wakacje. Przeczytanie jej zajęło mi sporo czasu, bo przez ostatni rok szkolny ledwo po nią sięgnęłam. Atmosfera i jej charakter po prostu nie pasują do szkolnych murów. Jest zbyt interesująca na to.

monikawa | 2017-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2017

Przeczytane w ramach prywatnego projektu podtrzymywania więzi międzypokoleniowej.
Mimo że już od dawna nie należę do grupy docelowej, lektura autentycznie mnie wciągnęła. Intryga jest ciekawa, a główne postacie sympatyczne i nieszablonowe.
Warto podsunąć młodszym czytelnikom.

| 2016-07-18

Zacznę od tego, że ta książka jest o książkach! I jak tu już jej nie kochać? W dodatku jest w niej moje ulubione połączenie - książki i zagadki. Po prostu kocham rozwiązywać zagadki.

MIEJSCE AKCJI:
Wszystko dzieje sie w San Francisco. Aż od początku, kiedy Emily przyjeżdża do miasta, poprzez wszystkie zagadki, kończąc na zakończeniu. Jennifer ukazała to miasto jako najwspanialszy dla książkocholików obszar w Stanach Zjednoczonych.

GŁÓWNA BOHATERKA:
Główną bohaterką, jak i narratorką książki jest dwunastoletnia Emily. Dziewczynka jest bardzo bystra i inteligentna, kocha czytać i rozwiązywać zagadki. ( Dziewczyna prawie idealna :P )

POSTACIE DRUGOPLANOWE:
Najważniejszy z postaci drugoplanowych jest James - najlepszy przyjaciel Emily. Zaraz po przyjeździe dziewczynki do nowego domu oboje bardzo sie polubili. Chłopiec tez lubi czytać i rozwiązywać zagadki.
Starszy brat Emily Matthew kiedyś lubił pomagać siostrze w polowaniach na książki, choć teraz lubi się z nią droczyć w trudnych...

Adriana | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2016

www.ujrzecslowa.pl

Czasem, a nawet dość często, wspominam wam o tym, że się chyba starzeję, ale gdy w moje ręce trafia taka pozycja jak Pożeracze książek to mam wrażenie, że ubyło mi kilka dobrych lat. To niesamowite, jak książki potrafią na nas wpłynąć, w szczególności jeżeli ich lektura tak bardzo nam się spodobała.

Na początku myślałam, że ta książka może być dość średnia, ponieważ jeżeli chodzi o mnie, to bardzo trudno mnie zaciekawić jakimiś zagadkami. Dodatkowo, jeżeli spojrzymy na to, że jest to książka dla młodszych osób, to już z jednej strony chciałam ją spisać na straty, bo wiadomo, że lektura nie może być za bardzo skomplikowana, a treść przystępna dla młodych czytelników. Jakże wielce się myliłam!

Bardzo rzadko czytam książki o książkach. To nawet brzmi jakby to była jakaś Incepcja, ale w przypadku Pożeraczy książek, bawiłam się świetnie! Wszystko za sprawą zagadek, szyfrów, i wielkiej tajemnicy. Sam pomysł jaki został zawarty w książce, dotyczący szukania wskazówek...

Amelia | 2017-02-15
Przeczytana: 2016 rok

Wspaniała! Bardzo wciągająca, uwielbiam zagadki i czytanie więc dla mnie idealna. Wspaniała historia i bardzo interesujące postacie. Polecam wszystkim kochającym zagadki lub książki lub czytanie. :)

NightmarePlanet | 2017-06-27
Przeczytana: kwiecień 2017

Książka była dobra, nawet bardzo dobra. Z początku mnie nużyła, jednak po kilkunastu stronach porwała mnie na całego.

Mimo, że nie rozumiałam większości zagadek.

Elwira | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Wspaniała lektura (i zabawa) dla dużych i małych :-)