Amelia i Kuba. Stuoki Potwór

Okładka książki Amelia i Kuba. Stuoki Potwór Rafał Kosik Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Amelia i Kuba. Stuoki Potwór
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Amelia i Kuba (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Amelia i Kuba (tom 3)
Powergraph
2016-05-18
2016-05-18
amelia i kuba kuba i amelia
Inne

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...

To kolejna część przygód Amelii i Kuby, którą przeczytałem.
Opowiada o przygodach Amelii i Kuby i ich młodszego rodzeństwa. Tym razem muszą rozwiązać zagadkę potwora, którego wszyscy się boją. Najgorsze, że ma on sto oczu i najczęściej widać go na nowym wynalazku - monitoringu obywatelskim.
Jak zawsze akcja detektywistyczna kończy się sukcesem i udaje im się zdemaskować potwora.

Michał lat 10

To kolejna część przygód Amelii i Kuby, którą przeczytałem.

Trzecia część serii o Amelii i Kubie. Czyta się równie dobrze, jak dwie poprzednie. Bardzo lubię styl autora oraz przedstawiane przez niego przygody głównych bohaterów , a Amelię, Kubę Alberta oraz Mi po prostu uwielbiam.

Tym razem na osiedlu, na którym mieszkają dzieci, pojawia się dziwna postać , tzw. „Stuoki potwór”. Pomimo zaakcentowania go w tytule, w moim odczuciu, nie pełni on tu głównej roli. Raczej jest dodatkiem do całej historii. Natomiast główne tematy poruszane przez autora w tej części to: dręczenie uczniów przez rówieśników w szkole oraz osiedlowy monitoring, który okaże się istnym „zjadaczem czasu”😉
Książka bawi, ale też daje do myślenia i jest przestrogą w kilku kwestiach. Jakich? Tego dowiecie się sami (lub Wasze pociechy) czytając tę lekturę. Oczywiście gorąco polecam. Ocena 8/10.

Ta książka jest spoko, ale często odbiega od podanego tematu! Polecam osobom które nie lubią długich opisów.

Mi, młodsza siostra Kuby zauważa niepokojące zjawiska, których nie widzą rodzice. Marzy też o nowym futrzaku, który tajemniczy domokrążca chce jej dostarczyć. Świetna, polecam

Fanów Fistaszków zapraszam: http://lubimyczytac.pl/grupa/2148/fanklub-charlesa-m-schulz

ta książka by była jeszcze fajniejsza gdyby była też Kuba i Amelia.

ta książka by była jeszcze fajniejsza gdyby była też Kuba i Amelia.

Kolejna część przygód Amelii i Kuby i reszty zaliczona. Było jak zwykle zabawnie, pouczająco, strasznie i jak zwykle działo się. Nam się podobało, czytaliśmy do snu, synek nie mógł zasnąć po ostatnim rodziale, przypadek? - nie sądzę ;) Kolejne części czekają, ciekawi jesteśmy kolejnych przygód ferajny z Zamku.

Mam nadzieję, ze ta książka nigdy nie będzie lekturą szkolną, bo wówczas dzieciaki nie będą chciały jej czytać, a każdy naprawdę każdy Dzieciak powinien ją przeczytać.
to kolejny tom z cyklu przygodówek o Amelii i Kubie, ale nie trzeba czytać wcześniejszych tomów.
Dlaczego daję tej książce maksymalną ocenę?
Bo porusza aktualne tematy stręczenia przez Internet, podglądactwa, nadmiernej ciekawości w odniesieniu do celebrytów,
Najistotniejsze, jest pokazanie tego, jak niewiele potrzeba, żeby młodemu człowiekowi zniszczyć życie publikując "żart" w sieci.

polecam, polecam, polecam

Dlaczego daję tej książce maksymalną ocenę?
Bo porusza aktualne tematy stręczenia przez Internet,...

interesujaca

interesujaca

Sprytnie, bo w atrakcyjnej otoczce sensacji i tajemnicy podana przestroga przed bezmyślnym korzystaniem z internetu i konsekwencjami związanymi z zamieszczaniem w nim czego popadnie. W sieci nic nie ginie, jak mówi - zdaje się - Albert. Umieszczenie przez Amelię zdjęcia koleżanki z prześmiewczym komentarzem na szkolnym forum staje się koszmarem dla koleżanki, a dla Amelii bolesnym odkrywaniem jednego z wcieleń stuokiego potwora, jakim bywa Internet. Wprawdzie jak zwykle irytuje mnie płaska psychologia dziewczynek w tym cyklu (w porównaniu z chłopcami - tu żadnych zastrzeżeń, wręcz przeciwnie),ale całość - cymes.

Bardzo fajne. Polecam :))

Bardzo fajne. Polecam :))

• Współpraca
  • Przeczytane w 2019