Demoniczna dentystka

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Mała Kurka
Demon Dentist
Tony Ross, Karolina Zaremba
Ag2S

STRZEŻCIE SIĘ. TA OPOWIEŚĆ TO HORROR. Z CAŁKIEM SPORĄ DAWKĄ ZMYŚLONYCH SŁÓW. Miasto spowiły ciemności. Pod osłoną nocy działy się dziwne rzeczy. Przed snem dzieci wkładały swoje mleczaki pod poduszki i czekały, aż zębowa wróżka zostawi im pieniążek. Ale rankiem znajdowały same okropieństwa. Martwego ślimaka. Żywego pająka. Całe setki skorków pełzających pod poduszką. Albo coś o wiele, wiele...

STRZEŻCIE SIĘ.
TA OPOWIEŚĆ TO HORROR. Z CAŁKIEM SPORĄ DAWKĄ ZMYŚLONYCH SŁÓW.

Miasto spowiły ciemności. Pod osłoną nocy działy się dziwne rzeczy. Przed snem dzieci wkładały swoje mleczaki pod poduszki i czekały, aż zębowa wróżka zostawi im pieniążek. Ale rankiem znajdowały same okropieństwa. Martwego ślimaka. Żywego pająka. Całe setki skorków pełzających pod poduszką. Albo coś o wiele, wiele gorszego...
To musiała być sprawka złych mocy. Kto lub co za tym stało?
Jakim cudem niepostrzeżenie wkradało się do dziecięcych sypialni?
Odpowiedź znajdziesz już w październiku w książce Davida Walliamsa
Pilnuj zębów!

Ilustrator: Tony Ross

źródło opisu: http://malakurka.pl/

źródło okładki: http://malakurka.pl/

Maciek | 2019-08-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2019
Przeczytana: 30 sierpnia 2019

Niby książka dla dzieci lat ... ale strach jest. czy ja teraz oddam się ze spokojem w ręce dentysty swoje żemby, ale za to wizerunek opieki społecznej podbudowany:)
Zastanówcie się czy ze spokojem wasze dzieci będą to czytać:)
Wiedzmy są wszędzie a na mur Wróżka Zębuszka istnieje:)

anika | 2019-05-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook, 2019
Przeczytana: 16 maja 2019

Nie wiem czy polecam dzieciom, bo ta książka to prawdziwy horror i te o słabszych nerwach zachwycone nie będą, chociaż na pewno historia jest mniej drastyczna niż ta o cwanej ciotuchnie. Ja bawiłam się dobrze podczas lektury i żałuję, że Walliams nie pisze książek dla dorosłych. Z taką wyobraźnią strach się bać co mógłby wymyślić ;)

ania | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Ciężko ocenia się książki dla dzieci bez dzieci, z punktu widzenia dorosłego. Najczęściej czytamy je razem, chociaż po angielsku wolę czytać sama, żeby się nie kompromitować przed młodymi ;-)
Bardzo lubię książki Davida Walliamsa, bo czesto poruszają ważne i trudne tematy społeczne, a jednocześnie rozśmieszają
Tutaj jednak czegoś mi zabrakło, tym razem nie chwyciła ani za serce, ani za przeponę. Trudno, bywa i tak. Ale i taka uważam ją za dobrą nowelkę.

Mari | 2018-01-14

Książkę tę czytałam w języku czeskim. Po polsku jest bardzo głupia, a po czesku to horror pomieszany z komedią. W języku czeskim nazywa się ona "Ďábelská zubařka". To jest FATALNE!!! I jeszcze do tego te kościotrupy latające na miotłach. Brrr!!! Nie polecam!!!

HORROR!!! HORROR!!! HA HA HA!!! (w oparach gazu rozweselającego).
Jak zwykle David Walliams prócz opowiadania dzieciom historii o dentystach (sadystach) dorzucił do tego problemy z jakimi mogą się dzieciaki spotkać: choroba rodzica, bezrobocie, opieka społeczna, niezrozumienie, zamknięcie kopalni, które pogrążyło ich rodzinę w biedzie, nauczycieli, którzy są do "de". Ile jest dzieciaków na świecie, które muszą zmagać się same z tym co w życiu złe? Całe mnóstwo, a to jest wina nas dorosłych, że właśnie taki wredny i wstrętny świat stworzyliśmy dla nich.

karuzela | 2017-03-18
Przeczytana: marzec 2017

Walliams objal nielatwe stanowisko ambasadora dzieci nękanych i nierozumianych ale jednoczesnie dumnych. Spisuje sie w tej roli na medal. Dzieciaki moga trząść portkami w trakcie czytania, ale jak horror to horror. Sam tytul juz ostrzega. Historia zawiera dobro i nagrode, zlo i kare, watek sciskajacy za gardlo i porzadna dawke humoru, aby zachowana byla rownowaga. Ksiazka super przyjazna wyobrazni mlodych czytelnikow.

MoWi | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Hmmm... 8 i 13 -latek zachwycony lekturą tej książki. Ja mam pewne uwagi ale grunt, że młodym czytelnikom się podobało! Ale ostrzegam - to naprawdę jest horror. Lektura dla dzieci o mocnych nerwach!!

fragola | 2016-04-19

horror dla dzieciaków :)
kontra dla wróżek zębuszek
Dzieciaki zachwycone

rogal | 2016-03-28
Przeczytana: 27 marca 2016

Odrazu muwie że to jest recenzja dziewczyny w wieku 11 lat.
czytałam tę książkę z apartym tchem (nawet do pułnocy ale jeden jaz bo ją szybko przeczytałam).W jednych miejscach była spraszliwie śmieszna np : gonitwa za chłopcem w szkole . Lub bardzo śmieszne osoby jak pan dyrektor szary (bo miał wszsystko szare), był trz szary bo nie wychodził z cienia pewnego razu powiedział"p-prosiłem o ci-ciszę" na co Gabz odpowiedziała po nieustajhącemu chałasowi "Dajcie STAREMU PIERNIKOWI coś powiedzieć ".Ale niestety jest to przerażający HORROR a każdy chorror ma coś strasznego ten ma zęby a dokładnie zębową wiedźmę straszliwą dętystkę która ma świra na punkcię zębów. lata zeswuym białym kotem kiełką na butli z gazem rozwesrelającym , a kiedy dziecko wkłado pod poduszkę ząbek ona go bierze a zamiast zęba daje obrzydlistwo skrzydło nietoperza ,oko czy stado owadów które żądlą. pod koniec jest bardzo bardzo smutne ale żeby sieprzekonać co musicie zajżeć do książki.
Ale nie radze bo to...

polecenaksiezyc | 2016-02-10

Ta książka to naprawdę horror. Dentystka-wiedźma wyrwała chłopcu WSZYSTKIE zęby. Nie polecam.