Naznaczeni

Cykl: Naznaczeni (tom 1)
Wydawnictwo: Pascal
The Naturals
ew_cia

Siedemnastoletnia Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz. Ale nigdy nie traktowała tej umiejętności poważnie – przynajmniej do czasu, gdy upomniało się o nią FBI. Biuro rozpoczęło tajny program, do którego wciąga wyjątkowych nastolatków, by przy ich pomocy zamknąć niechlubne sprawy z przeszłości, i potrzebuje pomocy Cassie. Dziewczyna przeprowadza się na drugi koniec kraju, żeby wziąć udział w szkoleniu razem z grupą rówieśników obdarzonych talentami równie niezwykłymi, jak jej własny. Ale nikt, kto bierze udział w programie Naznaczeni, nie jest tym, za kogo się podaje. Kiedy na ich drodze staje prawdziwy morderca – uwikłani w śmiertelną grę w kotka i myszkę – muszą wykorzystać wszystkie swoje zdolności, żeby ocaleć.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo Pascal, 2016

Mystery | 2019-09-25
Na półkach: Przeczytane, Thrillery
Przeczytana: 25 września 2019

Świetny kryminał młodzieżowy. Od połowy książki akcja poszła tak do przodu, że nie mogłam się oderwać.
Warto przeczytać, chociaż i tak nie zgadniecie, kto jest czarnym charakterem :-) Autorka mnie zaskoczyła, co jest ogromnym plusem tej historii.

Polecam.

7,5/10

Bardzo dobra książka. Zanim ją rozpoczęłam, zastanawiałam się, czy będzie bardziej podobna do "Prawdy o kłamstwach" czy do "Zobacz, jak oni kłamią". I okazało się, że jest złotym środkiem:w połowie bardzo przypominała mi tą pierwszą pozycję, która średnio mi się podobała, a w połowie tą drugą, którą uważam za jedną z lepszych Young Adult.
Gdybym przeczytała tą książkę tylko do połowy, moja ocena wynosiłaby 7/10. Ale przeczytałam także drugą połowę, w której się tyle dzieje, że można to prawie porównać do "Celi 7". Ale dość tego porównywania do innych książek, skupmy się tylko na tej. Tak więc, w drugiej połowie książki co chwilę mamy jakiś nowy trop, nową tajemnicę, a rozwiązanie zwala z nóg. Był nawet taki rozdział, przy którym poziom adrenaliny skakał jak szalony;serce mi biło tak, że jestem pewna, że cała rodzina to słyszała. Dla takich chwil naprawdę warto przeczytać tą książkę, zwłaszcza że to jest seria! Już nie mogę się doczekać, gdy przeczytam kolejne tomy:)
Chociaż trochę...

Nakiied | 2019-08-31
Przeczytana: 2017 rok

Książka świetna! Nie lubiłam kryminałów aż do czasu gdy nie wzięłam do rąk tą oto książkę, a teraz mam ochotę na więcej.

Danka_102 | 2019-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2019

Super fajna, podoba mi połączenie kryminału, nastolatków i romansu. Bohaterzy którzy dają się lubić. Ciekawie jest czytać książkę z perspektywy "Sherlocka Holemsa" Bardzo dobry pomysł, ma duży potencjał.

Marczuk | 2019-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Jedna z lepszych książek kryminalnych dla młodzieży. Można ją porównać do takich książek jak z serii "Cherub".

marzycielka | 2019-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Wiedzie zupełnie zwyczajne życie i pomaga w interesach rodzinnych. Ma dużą rodzinę, ale to dzięki ojcu, matka nie żyje, choć jej ciała nigdy nie odnaleziono. W pewnym momencie dostaje nietypową propozycję współpracy z FBI. Podczas programu do którego dołączyła zapoznaje kilku innych "naznaczonych" m.in.: żywy wykrywacz kłamstw, chłopaka odczytującego emocje, dziewczynę której statystyki nie są obce i...kogoś takiego jak ona - profilera.

Do książki zabrałam się, ponieważ chciałam spróbować innego gatunku niż dotychczas (romanse obyczajowe, romanse fantasty). Okazało się, że i czytanie kryminałów to coś co mnie wciąga. Książkę pochłonęłam w prawie jeden dzień, a po przeczytaniu od razu popędziłam do księgarni po kolejne trzy tomy. Historia pochłonęła mnie całkowicie i znalazłam w niej same plusy. Fajne wprowadzenie do samego kryminału, delikatny aczkolwiek istniejący wątek romantyczny, przyjacielskie przytyki, subtelny element...

Cassie wystarczy rzut oka, by dowiedzieć się niemal wszystkiego o danej osobie. Mimo to, a może właśnie dlatego nie może odnaleźć się w rodzinie ojca, do której trafiła pięć lat temu, gdy zamordowano jej matkę.
Jej zdolności okazują się na tyle niezwykłe, że interesuje się nią FBI, proponując udział w programie dla nastolatków takich jak ona.
Akcja przyśpiesza, gdy w okolicy zaczyna grasować seryjny morderca i już nie zwalnia aż do końca.

Mimo że parę rzeczy było oczywistych i dało się zauważyć pewne schematy (ekhem, trójkąt miłosny), to wyjątkowo mi one nie przeszkadzały. Tropienie mordercy pochłonęło mnie tak bardzo, że nawet postać, którą lubiłam najmniej, była znośna.

Postacie są dziwne i nie są ani całkowicie dobre, ani złe, co wręcz uwielbiam. Główna bohaterka nie jest głupia i doskonale wie, czego chce, co sprawia, że bardzo szybko ją polubiłam. Ponadto sposób, w jaki analizuje wszystkich wokół zdumiewa i zaskakuje.

Akcja dzieje się szybko, strasznie wciąga i nie daje...

HankaLamert | 2019-02-25
Przeczytana: 16 lutego 2019

Spodziewałam się większych emocji podczas czytania tej książki, ale zawiedziona do końca tez nie jestem ;)

asia_be | 2019-01-04
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Jak dla mnie ta pozycja jest dla młodzieży. Spodziewałam się czegoś więcej, a nie bandy dzieciaków z "super psychologiczno-jakimiś" zdolnościami... Może gdybym nie czytała wcześniej serii z Tonym Hillem, książka o profilerach, byłaby ciekawsza... a tak... do odłożenia na siedzenie w pociągu... może kogoś bardziej zainteresuje

Michał | 2018-12-07

Ktoś tutaj dobrze napisał, że to książka o nastolatkach dla nastolatków... :)Skusiły mnie dobre oceny. Czasami tak bywa. :)