Naznaczeni

Cykl: Naznaczeni (tom 1)
Wydawnictwo: Pascal
The Naturals
ew_cia

Siedemnastoletnia Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz. Ale nigdy nie traktowała tej umiejętności poważnie – przynajmniej do czasu, gdy upomniało się o nią FBI. Biuro rozpoczęło tajny program, do którego wciąga wyjątkowych nastolatków, by przy ich pomocy zamknąć niechlubne sprawy z przeszłości, i potrzebuje pomocy Cassie. Dziewczyna przeprowadza się na drugi koniec kraju, żeby wziąć udział w szkoleniu razem z grupą rówieśników obdarzonych talentami równie niezwykłymi, jak jej własny. Ale nikt, kto bierze udział w programie Naznaczeni, nie jest tym, za kogo się podaje. Kiedy na ich drodze staje prawdziwy morderca – uwikłani w śmiertelną grę w kotka i myszkę – muszą wykorzystać wszystkie swoje zdolności, żeby ocaleć.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo Pascal, 2016

Beata | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Dobra książka kryminalna o nastolatkach i głównie dla nastolatków. Bohaterowie obdarzeni są niezwykłymi naturalnymi zdolnościami: zdolnością do analizy behawioralnej, analizy emocjonalnej i analizy matematyczno-statystycznej, są naturalnymi wykrywaczami kłamstw. Biorą udział w programie szkoleniowym FBI, by w przyszłości zajmować się profilowaniem seryjnych morderców. Jedno z nich staje się celem takiegoż mordercy i jesteśmy świadkami śledztwa. Na plus mogę zaliczyć, że nie udało mi się rozwiązać zagadki samodzielnie. Czyta się nieźle, ale szczególnie mnie nie porwała.

Kupiłam ją ze względu na ciekawą fabułę i dopisek na okładce o mentaliście i CSI :D. I dostałam to co uwielbiam w książkach. Tak naprawdę dostałam wszystko to, czego w książkach szukam. Zagadka, rozwiązywanie spraw kryminalnych, wątek romantyczny i to opisane w taki sposób, że aż nie mogłam się doczekać, kiedy znowu wezmę tę książkę w swoje łapki i będę dalej czytała.
Książka pochłonęła mnie bez reszty. I nawet udało mi się wydedukować, kto jest mordercą :D.
Do tego te wątki psychologiczne jak analizowali ludzi, czy morderców. Świetne. Genialne.
Ta książka mnie zachwyciła.
Mam nadzieje, że następna część będzie równie dobra, albo i nawet lepsza. Już się nie mogę doczekać, aż złapie ją w swoje łapki :D.
GORĄCO POLECAM ! ! ! <3

Ruthless_Woman | 2018-01-29
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Bardzo fajna książka! Pierwszy raz miałam do czynienia z czymś takim. Program szkoleniowy, wyjątkowi ludzie, wydział zabójstw i tworzenie profilu mordercy. Prawdziwa gratka dla fanów kryminałów (choć to kryminał nie jest tylko bardziej młodzieżówka).
Bardzo przyjemnie się czytało, mam nadzieję, że uda mi się przeczytać drugą część.

rinos | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 lipca 2016

Tytułowi Naznaczeni to unikalne osobowości, posiadające niezwykły dar czy talent, biorące udział w programie stworzonym przez FBI w celu rozwiązania niewyjaśnionych spraw z przeszłości. Jedną z takich Naznaczonych jest 17-letnia Cassie.
Książka bardzo dobrze napisana, wartka akcja, która trzyma w napięciu praktycznie do ostatnich stron.
Nie darzę szczególną sympatią nastoletnich bohaterów, gdyż zazwyczaj są niedojrzali emocjonalnie, a ich jedynym problemem jest szczeniacka miłość i dobra zabawa. Na szczęście w "Naznaczonych" nie miałam takich odczuć. Duży plus również za to, że nie zgadłam kto jest seryjnym mordercą.
Książka idealna na jeden wieczór - polecam.

Patryk | 2018-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Doskonałe połączenie literatury młodzieżowej z kryminałem.
Autorka studiowała psychologię co z całą pewnością przełożyło się na napisanie całkiem dobrej książki.

Po całej serii "Cherub" - Roberta Muchamore, która mi się naprawdę podobała i czytałem tom za tomem, szukałem młodzieżówki, która by mnie podobnie wciągnęła. Nawet, gdy na LC były pozytywne opinie oraz gwiazdki sięgające ośmiu, nie odnajdywałem nic ciekawego. Do tej pory chodzą za mną dwie serie Sarah J. Maas - "Szklany Tron" oraz "Dwór Cierni i Róż", po tej książce mam większą chęć, aby po nie sięgnąć. Poprzednie tylko odciągały mnie od gatunku młodzieżowego.
"Naznaczeni" wywołała na mnie pozytywne wrażenie, przede wszystkim nie irytowała mnie głupota bohaterów co często się zdarzało przy poprzednich pozycjach młodzieżowych, w dodatku postacie nie są płaskie, część z nich ma za sobą jakąś historię (co daję tylko na plus).

Podsumowując, zmieszana młodzieżówka z kryminałem, dość ciekawa historia, która nie daję się...

Książkomaniacy | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2016

Weszła do łazienki. Zapaliła światło. To co zobaczyła zostało na zawsze w jej pamięci. Krew. Wszędzie krew. Żadnego narzędzia zbrodni. Sprawcy również nie ma. I brak ciała.
Co stało się z jej matką?

Cassie ma nadnaturalną zdolność do rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie ubioru, mowy ciała i innych drobnych szczegółów potrafi ustalić kim jest dany człowiek i czym się zajmuje. Nigdy nie traktowała tej umiejętności poważnie, nie przykładała do niej zbyt wielkiej wagi i raczej nie szlifowała swojego talentu. Nie wiedziała, że kiedyś przyda jej się na poważnie...

"On i jego zespół chcieli nie tylko mnie nauczyć, jak rozwinąć mój talent. Zamierzali go wykorzystać do łapania morderców. Seryjnych morderców."

O niezwykłą Cassie upomina się FBI. Biuro rozpoczęło tajny program, do którego wciąga młodych ludzi o wyjątkowych i przydatnych w policji talentach. Zadaniem zgrupowanej młodzieży jest pomoc przy domknięciu niedokończonych spraw z przeszłości. Nastolatka dołącza do elitarnej,...

esin | 2017-03-11
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Moment, jedno spojrzenie... co możesz o mnie powiedzieć ? Jestem egoistką? Mam trzy koty? Mieszkałam przez rok w Tajlandii? Czy może to wszystko co zauważyłeś jest tylko zgrabnie zaprezentowaną iluzją, zwykłym kłamstwem ? Bohaterowie ten książki nie mają problemu z określeniem tego. Są niczym Patrick Jane z "Mentalisty", potrafią przejrzeć Cię na wskroś. Jest intryga, jest akcja, autorka nieustanie próbuje nas czymś zaskoczyć. Czy się jej udało ? To musicie już sami ocenić. Ja osobiście bawiłam się całkiem dobrze czytając tą książkę. Może głównie dlatego że uwielbiam klimat geniusza rozwiązującego zagadki kryminalne. Takie małe zboczenie. Jeśli też je podzielacie to powinna się wam spodobać ta pozycja ;).

książek: 1912
Sherry | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

'Kryminalne zagadki Szczególnej Młodzieży'

Nastoletnia Cassie zostaje zrekrutowana do nietypowego, pozarządowego programu, w którym obdarzeni specjalnymi zdolnościami młodzi ludzie, pomagają FBI łapać przestępców. Nasza protagonistka jest profilerem. Rozszyfrowuje ludzi, ich intencje, zamierzenia, tożsamość, cechy i pragnienia. Tak się składa, że Cassie zostaje zwerbowana do programu w odpowiednim momencie bo na wolności panoszy się morderca, brutalnie rozprawiający się z ofiarami. Czy obdarzeni swoimi niezwykłymi umiejętnościami nastolatkowie, będą w stanie pomóc w powstrzymaniu kryminalisty?

Znacie sytuację, w której czytacie książkę i zdajecie sobie sprawę, że jest ona dobra, ale przez wasze osobiste doświadczenia czy preferencje, pomimo niezłego poziomu powieści, koniec końców wzbudza ona u was negatywne uczucia? I z jednej strony czujecie się źle, bo zdajecie sobie sprawę, że dana pozycja jest naprawdę świetna, ale z drugiej - subiektywizm to nie przestępstwo, nieprawdaż?...

eR_ | 2016-08-31
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Ostatnimi czasy nastąpił prawdziwy wysyp książek, dla młodzieży.I są to książki rozstrzelone gatunkowo.Od romansów i obyczajówek, bo fantastykę i grozę.Są to pozycje mierne i godne uwagi.Łączy je jedno.Bohaterem zawsze jest jakiś nastolatek, któremu jest źle, a sam ma jakąś specjalną moc. I nie musi to być nic paranormalnego.Tak jest i w tym przypadku.

Cassie to dziewczyna jakich wiele.Pozornie.Od dziecka posiada niezwykłą umiejętność wglądu w drugiego człowieka i odgaduje co taka osoba czuje, czego chce, kim jest.Mieszka ze swoją liczną rodziną w pewnym mieście.Ojciec wyjechał, a matka pewnego dnia zaginęła w wielce tajemniczych okolicznościach.

Pewnego dnia do dziewczyny zgłasza się agent FBI, który proponuje jej współpracę-Cassie miałaby, wraz z podobnymi do niej nastolatkami profilować przestępców.Już na samym początku zostaje rzucona na głęboką wodę-seryjny morderca zaczyna zabijać kobiety, którym, przed samą śmiercią farbuje włosy na rudy kolor.Wszystko wskazuje na to, że...

Ilka | 2014-07-25

Byłam miło zaskoczona po zakończeniu czytania tej książki. Jest naprawdę inna od książek z tego samego typu. Wiecie, dziewczyna z trudną przeszłością, niesamowitymi umiejętnościami, której życie w pewnym momencie zmienia się diametralnie? Yeah, mimo obecności tych wszystkich składników, książka ta jest wciąż unikalna. Mroczna. Pełna sekretów i zagadek. To właśnie one sprawiają, że nie możemy się oderwać.

Co jakiś czas w książce pojawia się rozdział z punktu widzenia seryjnego mordercy. I chociaż brzmi to. przynajmniej "niepokojąco" to dodawało to dreszczyku. Bo właściwie to wokół tego tematu obracała się cała książka. A my wraz z bohaterami próbujemy odkryć tożsamość mordercy.

W książce nie brakuje również wątku romantycznego, nawet trójkąt miłosny jest delikatnie zarysowany, ale jest to naprawdę mało istotna część książki, więc nie powinno to nikogo odrzucać.

Polecam wszystkim tym, którzy są już znudzeni typowymi książkami YA, bo nie będą zawiedzeni. Ahh, co tam, polecam...