Dziewczyna z drużyny

Wydawnictwo: Pascal
ew_cia

Życie Jordan to jej drużyna futbolowa. Nie interesują ją związki i przelotne miłości, tylko sport i prestiżowe stypendium. Jedyną osobą, która może jej to odebrać jest... zabójczo przystojny i utalentowany chłopak, który znienacka pojawia się w szkole. Czy odbierze jej tytuł kapitana? A może totalnie ją zauroczy?

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Naprawdę bardzo łatwo zniechęcić się do takiego typu książki. W porównaniu do np."Bad Boy's Girl" to kompletny niewypał.
Zabrałam się za to pełna dobrego nastawienia, ale to nastawienie wraz z przybyciem nowego bohatera - Ty'a, prysło niczym bańka mydlana. Ja serio starałam się go polubić, ale moje wewnętrzne ja mówiło mi, że jestem za Henrym. On był tym miłym, tym przy którym Jordan czuła się swobodnie, tym jedynym, a szczerze mówiąc, Ty nie nadawał się według mnie nawet na godnego zaufania przyjaciela. Autorka chyba próbowała ująć go jakoś kogoś idealnego, ale chyba nie wyszło, bo wyglądało to tak, jakby Tyler Green był najgorętszym egoistą w mieście.
Książka z pewnością, do której się nie przywiązałam i chętnie ją komuś oddam kiedyś w przyszłości.

olalaxv | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

Książka jest kwintesencją gatunku ya.Lekka w czytaniu , ale dość przewidywalna i schematyczna.

justnataliaa | 2018-09-19
Przeczytana: 2016 rok

Książka dosyć lekka i przyjemnie się ja czytało. Nie trzymała jakość w napięciu

Zaczytana | 2018-09-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2018
Przeczytana: 10 września 2018

Ciężko było przebrnąć mi przez tą książkę ale jednak postanowiłam skończyć a może jakoś mile mnie zaskoczy ? Jednak nie,widocznie to już nie na mój przedział wiekowy bo styl pisania słaby a może rozwiniecie tej książki słaby i może odrobinę oklepany bo to wszystko już było.

Paulina | 2018-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2018, Czytnik
Przeczytana: 14 lipca 2018

Chyba nie wstrzeliłam się w grupę wiekową do której adresowana jest ta książka (10-13lat). Przewidywalna, nudna. Nie znam się na football'u i nawet przypisy nie pomogły mi zrozumieć niektórych akcji. Nadal nie rozumiem dlaczego Jordan grała w męskiej drużynie, wydaje mi się, że byłoby to niemożliwe.

Dominika | 2018-07-03
Przeczytana: 24 czerwca 2018

"Jeśli marzysz zbyt długo, nigdy nie zaczniesz działać."

Jordan Woods w żadnym wypadku nie można nazwać "typową dziewczyną": nastolatka jest kapitanem drużyny futbolowej, nie zależy jej na wyglądzie i więcej czasu spędza na obmyślaniu strategii oraz oglądaniu meczy niż jak jej rówieśniczki na zakupach w galerii handlowej. Zresztą, właśnie dlatego przyjaźni się tylko z chłopakami, którzy okazują się słuchać lepiej niż jej niejedna koleżanka.

Jordan udaje się utrzymywać pozę twardej laski, aż do przybycia Ty'a. Chłopak okazuje się być równie dobrym rozgrywającym, co ona. Do tego zaczyna podobać się "pani kapitan", co komplikuje jej życie.

Tytuł książki Mirandy Kenneall od razu skojarzył mi się z bardzo popularnym filmem "dziewczyny z drużyny", ale historie są już zupełnie inne.

To miła lektura, bynajmniej taka była, dopóki autorka nie poszła w stronę całkowitego absurdu i postaci, które są do bólu schematyczne i przewidywalne. Woods miała być inna niż wszystkie, a za sprawą...

AdaJa | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Jordan jest dziewczyną grającą w football i na dodatek jest kapitanem drużyny, jej kumple bardzo ją wspierają i darzą szacunkiem, pomimo tego, że raczej jest to nienaturalna sytuacja. W książce są poruszone typowe rozterki nastolatki w liceum, co robi z tej książki delikatną i lekką lekturę.
Jordan Woods i Sam Henry są postaciami naprawdę fajnie wykreowanymi, jednak nie rozumiem postawy Sama, ale patrząc na całokształt a nie na samą jego osobę, to jego charakter dobrze się wpasowuje w historię.
Nie jest to jakaś porywająca historia, ale dobra na ocięcie się od codziennych problemów.
Przez to, że w moim mniemaniu książka jest po prostu okej, ciężko mi cokolwiek więcej na jej temat powiedzieć.

WampirkaJustynka | 2018-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Tę książkę kupiłam bo była w promocji. Nie spodziewałam się po niej czegoś spektakularnego. Ot typował młodzieżówka. I przyznaję, że trochę się wymęczyłam czytając ją. Wydaje mi się, że wszystkie "dramaty", które przeżywała Jordan zostały nieco wyolbrzymione. Pod koniec książki zrobiło się przesłodko aż do bólu zębów. Duży plus za J.J., Cartera, Jake i brata Jordan. Ta książka to po prostu jest na jeden raz.

Groszkowa | 2018-01-15

Fajna książka, lekka, przyjemna i poniekąd zaskakująca :)

Adrianna | 2018-01-01
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Jordan to miłośniczka futbolu. Całe zaangażowanie jakie poświęca swojej drużynie daje sukcesy podczas meczów. Każdy członek zespołu jest ze sobą zgrany, a wszyscy są jak jedna wielka rodzina. Co jeśli na horyzoncie zjawi się nowy doskonały gracz? Czy Jordan odda mu swoje stanowisko kapitana? Czy odda mu swoje serce? A kiedy miłość będzie na wyciągnięcie "piłki" czy Jordan zaryzykuje wszystko co zna i kocha?
Przeciętna pozycja literacka. Dobra dla nastolatek. Jako dojrzalszy czytelnik trochę przeszkadzały mi cukierkowe sytuacje, chociaż od kapitana drużyny oczekiwałabym bardziej zdecydowanych kroków i działań. Czasami miałam ochotę potrząsnąć Jordan, żeby przejrzała na oczy, ale może tak właśnie zachowują się amerykańskie nastolatki. Książce według mnie brakuje dojrzałości i głębi. Do przeczytania i zapomnienia niestety.