Wyklęta

Cykl: Struck (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Struck: Storm and Stone
Marta

Są tajemnice, które mogą kosztować życie… Za porośniętymi bluszczem murami elitarnej angielskiej szkoły gnieżdżą się niebezpieczny spisek i korupcja. Przybyła z Ameryki uczennica, Raven Stone, zauważa, że w szkole dzieje się coś niepokojącego. Najpierw niektórzy uczniowie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Później nauczyciele zaczynają kłamać. A teraz ona sama dostaje anonimy z...

Są tajemnice, które mogą kosztować życie…
Przybyła z Ameryki uczennica, Raven Stone, zauważa, że w szkole dzieje się coś niepokojącego. Najpierw niektórzy uczniowie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Później nauczyciele zaczynają kłamać. A teraz ona sama dostaje anonimy z pogróżkami…
W niepokojące wydarzenia zostaje też uwikłany Kieran Storm – zagadkowy chłopak o zabójczym intelekcie i równie zabójczym wyglądzie. Pakuje się w poważne kłopoty, wciągając w nie także Raven. Dziewczyna czuje, że zaczyna tracić głowę dla Kierana, ale czy można ufać chłopakowi, o którym nie wie się praktycznie nic?

źródło opisu: Akapit Press, 2016

źródło okładki: Akapit Press, 2016

WampirkaJustynka | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Jedna z książek dla których zarwałam noc. Już wcześniej miałam okazję poznać te autorkę przy serii o braciach Benedict i jak tylko zobaczyłam jej nową książkę musiałam ją przeczytać. Jest naprawdę wciągająca i zabawna. Może i troszeczkę przewidywalna, ale warto ją przeczytać. Od pierwszej strony polubiłam: Raven, Kierana i Joego. Z wielką przyjemnością mogę polecić tę cudowną książkę. Ja teraz z niecierpliwością czekam na kolejne części.

Zakładka | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Ja głupia początkowo myślałam, że "Wyklęta" jest kontynuacją "Sagi o braciach Benedictach". A to całkiem nowa seria! Brawo ja! Ale mimo pierwszego zawodu, z wielką chęcią zabrałam się za czytanie, ponieważ od samego początku byłam bardzo zainteresowana tym co dzieje się na kartach powieści.

Niestety, po kilku pierwszych rozdziałach, miałam wrażenie, iż coś takiego już czytałam/oglądałam. Wydawało mi się, że dokładnie to samo już gdzieś się wydarzyło. Kontunuując zagłębianie się w "Wyklętej" wszystko zaczęło się jednak zmieniać i to uczucie deja vu zniknęło. A sama fabuła była niesamowicie interesująca i ciekawa. I choć początkowo kiedy, w niej nie było jeszcze Kierana i Joego, wydawało mi się iż nie znajdę tu nic ciekawego. Troszkę się to dłużyło i przypominało typową amerykańską szkołę, jaką znamy z filmów. Podziały na grupki, wyśmiewanie biedniejszych i rządzące elity. Tak typowe. Interesowała mnie jednak sprawa znikającej młodzieży i zmiany ich charakterów.

W momencie...

Ulka | 2016-04-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Przez jakieś 200 stron myślałam, że czytam kolejna część o braciach Benedict :) my mistake - choć wydawnictwo też lekko zmyliło mnie ikonkami okładek poprzedniej serii.
Historia ciekawa, aczkolwiek z nutką paranormalną czytało mi się lepiej. Bohaterowie ok, napięcie niezłe - bardzo lekko brnęło się przez książkę. Polecam raczej tym młodszym czytelniczkom, lubiącym nietuzinkowe bohaterki i bohaterów o tęgim umyśle a niżeli o okazałej budowie fizycznej ;) bo Kieran ma niewątpliwie piękny umysł.

KrainaKsiążkąZwana | 2016-03-08

Na wstępie chciałabym podziękować wydawnictwu Akapit Press za zaufanie i udostępnienie trzech pierwszych rozdziałów powieści Joss Stirling "Wyklęta". Dopiero kilka dni temu zaczęłam prowadzić bloga, a już udało się nawiązać małą współpracę z wydawnictwem. Pierwszy maleńki sukces uważam za osiągnięty!

Przejdźmy jednak do głównego tematu, jakim jest "Wyklęta". Pierwsze co rzuca nam się w oczy i na co chciałabym zwrócić uwagę to okładka. Moim zdaniem jest rewelacyjna. Nie jest zbyt przesycona, nie ma na niej kolejnej księżniczki w pięknej sukni. Jest za to kruk. Symboliczny kruk. Okładka rewelacyjna i tajemnicza zarazem, podobnie jak sam tytuł. Czy powieść będzie o czarownicy, złej kobiecie czy może o młodej dziewczynie nieakceptowanej przez rówieśników?
"Wyklęta" jest to pierwsza publikacja Joss Stirling, z jaką się zetknęłam. Dodatkowo jest to powieść młodzieżowa, a takich od jakiegoś czasu już nie czytałam. Wyszukałam kilka informacji w związku z tym o autorce i jakie było moje...

Basia | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Typowa młodzieżówka, czyta się ją szybko. Podobała mi się i cieszę się, że się nie rozczarowałam.

Monika Szulc | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Raven Stone straciła rodziców i nie ma nikogo, kto mógłby się nią zająć. Opuszcza Amerykę, by zamieszkać z dziadkiem, który pracuje w elitarnej angielskiej szkole, gdzie bogate dzieciaki nie pozwalają jej zapomnieć, że to oni są lepsi. Kiedy w szkole pojawia się dwójka nowych uczniów, Raven znajduję w nich sprzymierzeńców, bo w szkole dzieją się dziwne rzeczy, a Kieran Storm obdarzony niezwykłą inteligencją, postanawia odkryć tajemnice skrywające się za murami szkoły i ekskluzywnego kluby. Czy uda im się poznać prawdę i wyjść z tego cało?

Z opisu książka szczególnie się nie wyróżnia, jednak znam twórczość autorki i darze jej książki ogromną sympatią. Elitarne szkoły były miejscem toczących się wydarzeń w wiele powieściach, jednak ta lektura wybija się pozytywnie na tle książek młodzieżowych.

Raven jest sierotą i wiele przeszła w swoim życiu. Nauka w nowej szkole nie jest wyjątkiem, bo i tu spotyka masę nieprzyjemności. Staje się kozłem ofiarnym i wszystkie przewinienia lądują...

Monika | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 lutego 2017

Sięgając po prozę Joss Stirling miałam w pamięci wiele pozytywnych opinii o "Gdzie jesteś Sky?" Kiedy więc w bibliotece natrafiłam na Wyklętą, bez namysłu ściągnęłam ją z półki. Nie miałam wielkich wymagań, w końcu to młodzieżówka, ale muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się zaskoczyłam, a książka okazała się cudowną odskocznią w literacki świat.

Życie Raven Stone nie jest usłane różami odkąd jako stypendystka trafiła do szkoły dla bogatych i zadufanych w sobie dzieciaków. Zawsze jednak miała oparcie w swojej przyjaciółce. Wszystko jednak odmienia się, gdy ta wraca z przymusowego pobytu w szkolnym dworze. Raven zostaje sama, co więcej zostaje napiętnowana i oskarżona o coś, czego nie zrobiła. Coraz więcej uczniów znika w tajemniczy sposób i pojawia się zachowując się całkiem inaczej. Co się z nimi dzieje? Czy nowi uczniowie: Joe i Kieran przypadkowo pojawiają się w szkole? No i co ma Raven zrobić ze swoim nieposłusznym sercem, które w niebezpiecznie szybko zaczyna bić w...

Jestem tak pozytywnie zaskoczona tą książką! Choć zaczyna się dość schematycznie, to jednak autorka od początku wytworzyła charakterystyczny klimat, który nie opuszczał mnie do końca... I ci bohaterowie - super! I jeszcze cała fabuła, idealne połączenie romansu z akcją ^_^

Bunia123101 | 2016-06-26
Przeczytana: 28 maja 2016

Książka bardzo wciągająca, ciekawa. Lecz nie ukrywam, że bardzo podobna do serii "Wybrani". Co prawda, bardzo lubię serię o Nocnej Szkole, ale momentami czułam się, jakbym słuchała słabego remixu jakiejś piosenki lub nosiła podróbki markowych ciuchów.

DeVi | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Raven Stone to nasza nowa bohaterka opowieści jak z filmu „Mali agenci”. Tylko, że ona jest już dużą nastolatką, która ma własne zdanie i myśli na swój życiowy rachunek. Rachunek, który jest nieźle obciążony emocjonalnymi górkami i dolinami. Naprawdę jest źle. Ale ona radzi sobie całkiem świetnie! Dzięki ukochanemu dziadkowi dostaje się do, można by pomyśleć, wymarzonej prywatnej szkoły. Jest stypendystką(!) i uczy się świetnie. Tylko, że ta cała ekskluzywna szkoła w Wielkiej Brytanii wcale nie jest rajem dla takich outsiderów jak Raven. I tu zaczynają się schody…

Kiedy zostaje oskarżona o kradzież jej życie ulega kolejnemu zawalaniu. Jej przyjaciółka Gina, nie wróciła z ferii wielkanocnych, a na dodatek została sparowana z jakimś dziwakiem na lekcji tańca. Jeszcze tego jej brakowało! Siniak pod okiem, nie markowe ciuchy i…. niespodziewany widok dwóch przystojniaków...w szkolnej jadalni. Pięknie, co nie? Przysiada się do nich i od tego momentu wszystko toczy się na nowo.

Kieran i...