Herezja

Wydawnictwo: Totem Publisher
Gaston

Średniowieczna powieść drogi szlakiem katarskiej i mandejskiej herezji, trubadurów, templariuszy i asasynów. Od langwedockich zamków po syryjskie twierdze. Miłość, śmierć, inicjacje i duchowe przemiany. Walki krzyżowców z Saracenami, których kulminacją jest z rozmachem odmalowana bitwa pod Hattin (1187 r.), pałacowe intrygi w Damaszku, polityczne zawirowania w Królestwie Jerozolimy. Dużo rzetelnej historii, barwnej i wartkiej fabuły, średniowiecznej filozofii i gnozy.

źródło opisu: http://publisher.totemhq.com/

źródło okładki: http://publisher.totemhq.com/

Gaston | 2016-05-15
Przeczytana: maj 2016

Przeczytałem tę książkę jednym tchem, narażając się na gniew rodziny, gdyż nie miałem dla niej czasu. Najpierw myślałem, że będzie to kolejna opowieść o tajemnicach templariuszy i wojnach krzyżowców, czyli w temacie, który bardzo mnie interesuje. W miarę czytania przekonałem się, że jest to głęboka metafizyczna rzecz, która bardzo inspiruje do przemyśleń na temat własnego życia i spraw duchowych. Zaskoczyła mnie też wartka akcja i dużo dobrego humoru. Bardzo dobre połączenie mądrości duchowych i dobrej zabawy. Niby lekko, ale z ważnym przesłaniem. Bardzo polecam tym, którzy poszukują sensu i czegoś głębszego.