DRRR!! #4 (novel)

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Durarara!! (novel) (tom 4)
Wydawnictwo: Kotori
Durarara!!
akcja, komedia, dramat, light novel, kotori
wande1t

„To takie ekscytujące. Tak niesamowicie ekscytujące. Po prostu fantastyczne!To miasto kryje jeszcze tyle tajemnic. Co chwila pojawia się coś nowego, a stare odchodzi w niepamięć. Dlatego właśnie nie mógłbym żyć na odludziu! Uwielbiam ludzi! Kocham ich! Ubóstwiam!”Dzielnica Ikebukuro w Tokio jest miejscem, gdzie pojawiają się rozmaite persony: młodzieniec poszukujący niecodziennych wrażeń, wiecznie rozwścieczony chuligan, żyjąca we własnym świecie pseudoprześladowczyni, dość nietypowy broker informacji, szemrany lekarz, który żadnemu pacjentowi nie odmówi pomocy, licealista zauroczony rzeczą nie z tego świata oraz bezgłowy jeździec na czarnym jak noc motocyklu.Może ich historia nie należy do najbardziej pokrzepiających, ale pokazuje, że nawet dziwacy tacy jak oni potrafią kochać.

źródło opisu: http://www.kotori.pl/nasze-wydania/drrr/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/nasze-wydania/drrr/

Jak przystało na mojego ulubionego autora z Japonii, Ryohgo Naritę, light novelka była świetna. Pełna zwrotów akcji, nowych, świetnych bohaterów, humoru i kilku tajemnic. Nie mniej jednak nie podobał mi się za bardzo sposób prowadzenia narracji. Może się mylę, ale w Baccano było bardziej chronologicznie. Fakt, tam równiez były przeskoki, cofanie się w czasie, ale w 4 tomie Durarary działo się to wyjątkowo często i czasami to potrafiło wyglądać tak, że coś tam się dzieje i nagle "5 minut wcześniej", coś się dzieje i "2h wcześniej". Trochę denerwujące i mylące, ale dało się jeszcze ogarnąć!