Szybki numer

Tłumaczenie: Robert Waliś
Wydawnictwo: Albatros
The Quickie
powieść, kryminał, sensacja

Zaskakujący thriller pisarskiego tandemu znanego ze znakomitej powieści "Negocjator". Historia o pragnieniach, brzydkich sekretach i dramatycznych konsekwencjach decyzji podejmowanych pod wpływem emocji. Aż do tego dnia świat Lauren Stillwell przypominał obraz ze spotu reklamowego. Wystarczył ułamek sekundy, jedno spojrzenie – i całe jej poukładane życie runęło jak domek z kart. Mąż Lauren zdradził ją z nieznajomą kobietą. Postanowiła, że nie będzie dłużna. Ale to, co miało być zwykłym romansem, miłostką na jedną noc, przemieniło się w istne piekło. Lauren stała się świadkiem okrutnego morderstwa jej kochanka. Rozdarta pomiędzy pragnieniem poznania prawdy, a przekonaniem o tym, że prawda może ją zabić, kobieta musi dokonać wyboru, który zaważy na jej przyszłości. Ale w tej sytuacji, każdy wybór jest zły, każdy niesie ze sobą ryzyko. Ryzyko najgorszego jej śmiercia Ponad trzysta stron trzymającego w napięciu thrillera.

Mika220 | 2014-06-19

To pierwsza moja książka autora/autorów i w sumie była nierówna dla mnie, ale ogólne wrażenie na plus. Rozdziały mega króciutkie, nadawałoby się też dobrze na film. Fabuła życiowa: zdrada itp, ale też miejscami naciągana, ale ogólnie dość ciekawa. Akcja jest wartka i książkę czytałam bardzo szybko. Dosyć zaskakujące zwroty akcji. Nie od początku się wciągnęłam, ale potem już tak, byłam ciekawa co będzie dalej.

Postacie moim zdaniem ciekawie skonstruowane, dużo dialogów, szybko się czyta jak pisałam. Taka sensacja na jedno po południe, gdybym miała czas, to tak bym właśnie przeczytała. Czasami akcja zwalniała i wydawało się, że na takim poziomie mniej więcej pozostanie, ale nie i było zaskoczenie, szybsza akcja zwłaszcza pod koniec - wtedy jest najwięcej zwrotów akcji i ciężko odłożyć książkę. Generalnie dobra książka, z szybką akcją, którą dobrze się czyta i chętnie zobaczyłoby się też na ekranie. Nie jest to jakaś mocna sensacja bardzo, ale jakiś dreszczyk jest i jest ogólnie ...

odAdoZ | 2013-10-30
Przeczytana: 29 października 2013

Na początek - zarówno tytuł jak i okładka jak dla mnie zbyt pretensjonalne.
A co do treści:
Po recenzji książki spodziewałam się dreszczowca mrożącego krew w żyłach, a okazała się po prostu książką z lekkim dreszczykiem.
Natomiast świetnie nadawałaby się na scenariusz filmu.
Bardzo szybko się czyta, bo króciutkie rozdziały pokazują kolejne etapy akcji jak w kalejdoskopie.

jw23 | 2016-09-15
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Liczyłem na coś więcej, a było tylko "może być". Książka może bardziej przypadnie do gustu miłośnikom twórczości Danielle Steel. Przeczytałem, ale w mojej pamięci nie zagości na długo.

MoniS | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Wszystko w tej ksiazce jest 'szybkie', zaczynajac od tytulu. Szybka akcja, szybka reakcja. Szybko tez sie ja czyta, bo nie pamietam kiedy ostatnio przeczytalam ksiazke w takim tempie ja ta. Swietnie napisana, podzielona na mini rozdzialy, z wartka akcja i niespodziewanymi zwrotami. Swietny przerywnik od codziennosci.

Zdecydowanie polecam, podobala mi sie bardzo i wciagnela mnie w swoje macki z niesamowita precyzja. Nie ma miejsca na nude i ani przez chwile nie czulam sie znuzona, co mowi samo za siebie :)

Hrabia | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Książka, która wciągnie Cię bez reszty. Problematyka kłamstwa i jego konsekwencji ukazana z punktu widzenia pewnego małżeństwa, które pozornie wydaje się być bez zarzutu. Wszystko zmienia się pod wpływem pewnego wydarzenia, które pociąga za sobą kolejne, coraz bardziej nieprawdopodobne. Brawa dla autora za pomysł.

Alicja | 2014-04-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Co byś zrobiła, gdybyś odkryła że twój mąż Cię zdradza? Jak zareagowałabyś widząc go wchodzącego do hotelu z piękną, młodą blondynką? W takiej sytuacji znalazła się Luren, bohaterka książki.

Jej małżeńtwo znalazło się na tym etapie, kiedy wygasły już namiętności z początków znajomości, gdy jest się razem a niejako żyje obok siebie.
Nasza bohaterka początkowo nie może uwierzyć w to co widziała. I podejmuje decyzję, może trochę zbyt pochopną ale jakże w tej sytuacji naturalną. Postanawia odpłacić niewiernemu mężowi tym samym. Do tego celu wybiera kolegę z pracy, któremu ewidentnie wpadła w oko. Scott jest męski, przystojny i zainteresowany nią.
I wydaje się że już wiemy wszystko, ale to tylko pozory. Bo tuż po spotkaniu z Scottem, Lauren widzi jak jej kochanek bije się na podjeździe domu z jej mężem Paulem, po czym widzi męża wciągającego Scotta do samochodu i odjeżdżającego. Lauren sądzi że mąż odwozi Scotta na pogotowie.

Niestety rzeczywistość jest dużo mniej optymistyczna....

dorcia2633 | 2016-03-09

Kiedy Lauren Stillwell, detektyw w wydziale zabójstw nowojorskiej policji, przypadkowo widzi, jak jej mąż Paul znika w hotelu z atrakcyjną blondynką, postanawia się zemścić. Spędza noc z przyjacielem z pracy, Scottem Thayerem. Pomiędzy Paulem a Scottem dochodzi do bójki - dzień później ciało Paula zostaje odnalezione z raną postrzałową głowy. Tylko Lauren wie, co naprawdę wydarzyło się poprzedniej nocy. targana wyrzutami sumienia utrudnia śledztwo, tuszując informacje, które stawiają pod znakiem zapytania wszystko, w co wierzy. W jej sytuacji nie ma dobrego wyjścia - każda decyzja, którą podejmie, może kosztować ją karierę zawodową, małżeństwo, a nawet życie...

zabulak | 2015-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Szybki numer to naprawdę szybka książka pod każdym względem, szybko się czyta, szybk jest akcja i zaskakujące zakończenie.
Gorąco polecam !

zuzankawes | 2013-11-29

To miał być zwyczajny, szybki numerek. Zwykła zdrada, w odwecie na niewiernym mężu. Tak usprawiedliwiała swoje harce łóżkowe z kolegą z pracy Lauren Stilwell, zadowolona jednak z faktu, że jest to bardzo przyjemny sposób oddania pięknym za nadobne. Pech chciał, że została na igraszkach prawie przyłapana, a z okien sypialni w której oddawała się wraz ze świeżo upieczonym kochasiem miłosnym potyczkom, obserwowała jak jej mąż zatłukł amanta. Kilka godzin później ciało mężczyzny odnalezione zostało w jednym z nowojorskich parków. Policja wszczęła śledztwo, na którego czele stanęła ... Lauren. Od tej chwili Lauren Stilwell dwoić będzie się i troić, by nie wszystkie fakty i nie wszystkie dowody ujrzały światło dzienne.
„Szybki numer” duetu James Patterson i Michael Ledwidge, to książka o szybko toczącej się akcji, niestety mocno przewidywalna. Nie trzeba być geniuszem, ani na koncie mieć setek przeczytanych powieści, by szybko domyślić się, że sprawa zabójstwa Scotta przez niewiernego...

Kathleen3690 | 2012-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2012

+ szybko się czyta
+ wciąga od pierwszych stron
+ styl autora
- na koniec zbyt namieszane