Czwarty lipca

Tłumaczenie: Halka Zygmunt
Cykl: Kobiecy Klub Zbrodni (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
4th of July
kryminał, powieść, sensacja

Czwarty thriller z cyklu The Women's Murder Club. Lindsay Boxer, szefowa wydziału zabójstw w San Francisco, wyciąga broń w obronie własnej. Nie przypuszcza, pociągnięciem za spust uruchomi lawinę wydarzeń. Ojciec zastrzelonej przez nią dziewczyny pozywa ją do sądu, media nie zostawiają na policjantce suchej nitki. Zostaje zawieszona w czynnościach służbowych. Wyjazd do Half Moon Bay nie przynosi jej wytchnienia. Miasteczkiem wstrząsa seria zabójstw ofiarami są zawsze małżeństwa, które przed śmiercią zostają wychłostane. Lindsay włącza się do śledztwa, pomimo oporów miejscowego komendanta policji. Odkrywa, że morderstwa mogą mieć związek z filmami pornograficznymi, kręconymi przez męża jednej z ofiar.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2006

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Monika Frydrychowicz | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

I ponownie Patterson mnie zaskoczył, kompletnie nie spodziewałam się kim są zabójcy. Tak jak poprzednia część nie do końca do mnie trafiła, to ta całkowicie przypadła mi do gustu!

charu | 2016-06-07
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Gdybym nie znała innych książek autora a tylko "Czwarty lipca", to poważnie zastanowiłabym się nad wypożyczeniem kolejnej. Nie wiem czy w tym przypadku zaszkodził Pattersonowi występ w duecie z Panią Paetro czy całkiem co innego. A może to jakieś początki pisarstwa, nie wnikam.
Niby mamy wszystko czego potrzeba: ciekawa fabuła, akcja i tajemnicze morderstwa.. ale całość według mnie psuje silenie się na dowcip, być może niezamierzone i niektóre porównania, które prawie wcale nie przypadły mi do gustu (ok, jeden dialog mnie rozbawił).
Sześć gwiazdek za naprawdę fajny pomysł na fabułę.

Beata | 2012-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Według miesięcznika "Forbes" James Patterson to najlepiej zarabiający pisarz w 2011 roku. Wydał 14 powieści, powiększając swój majątek o 94 mln dolarów. Aż wstyd, że do tej pory nie przeczytałam ani jednej książki Pattersona. Aby naprawić ten "błąd" wybrałam dwie : "Mary, Mary" i "Czwarty lipca".
Niby dobre tempo akcji, niezła fabuła, szybko się czyta.... no, cóż, książki nie zachwyciły mnie, spodziewałam się czegoś lepszego, mocniejszego, bardziej zaskakującego. Patterson to autor średniej klasy kryminałów.
Nie mam pojęcia, za co płacą Amerykanie takie "ciężkie" pieniądze

Joanna | 2013-09-07
Przeczytana: 07 września 2013

Niezwykła sprawa seryjnych morderstw i rozprawa sądowa przeciwko nadużyciu władzy, to dwa główne wątki tej części przygód niezwykłych kobiet, które szukają sprawiedliwości. Następna powieść Pattersona trzymająca w napięciu, stopniująca rozwój sprawy ale napisana tak spójnie i ciekawie, że w książce wciąż jest akcja na wysokim poziomie. Jestem zachwycona następną powieścią serii. Czysta rewelacja :)

Alivea | 2016-05-12

"Czwarty lipca" można podzielić na trzy części: Lindsay w tarapatach, Lindsay na wygnaniu, Lindsay w akcji.
Jedna z lepszych w cyklu, zagadkowa historia, całkowicie zaskakujące zakończenie. Warto.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 07 lipca 2012

Książka naprawdę mnie wciągnęła. Polubiłam główną bohaterkę i z uwagą śledziłam każdą jej przygodę. Autor zapewnił mi wiele emocji poprzez makabryczne szczegóły morderstw, szybką akcję z niezliczonymi zwrotami oraz rewelacyjne zakończenie. Postawiłabym najwyższą ocenę, ale wiem, że Jamesa Pattersona stać na jeszcze więcej. Zabrakło mi w tej książce charakterystycznego dla wielu jego thrillerów ciągłego napięcia. Książka jak najbardziej warta przeczytania.

Vendetta1410 | 2015-09-05

Kolejna książka tego duetu po którą sięgnęłam. Nie był to stracony czas. Owa pozycja okazała się być ciekawą i trzymającą w napięciu. Zaskakujące rozwiązanie zagadki. Poza tym lubię Lindsay- lubię mocne babki.
Bycie dobrym może czasem zgubić...
A dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane....

zabulak | 2015-08-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Jak zwykle się nie zawiodlam. Szybka, wartka akcja, kilka roznych wątków. Gorąco polecam na te upalne dni.

wiejskifilozof | 2010-06-10

Czwarty lipca właśnie czeka na mojej półce,gotowa książka do czytania .

Ania | 2010-03-21
Przeczytana: 21 marca 2010

trochę gorsza od "Bikini"