geokuba

• Jak złapać londyńskiego bakcyla? • Gdzie publicznie powiedzieć, co ślina na język przyniesie? • W którym miejscu przekroczyć granicę między półkulami Ziemi? • Co widzi Londyńskie Oko? Londyn, czyli nowe spojrzenie na stolicę Wielkiej Brytanii. Po wyjeździe z Pascalem nie pomylisz jej z Lądkiem Zdrojem. Myślicie, że Londyn w pigułce to Piccadilly Circus, pałac Buckingham, Soho, Opactwo...

• Jak złapać londyńskiego bakcyla?
• Gdzie publicznie powiedzieć, co ślina na język przyniesie?
• W którym miejscu przekroczyć granicę między półkulami Ziemi?
• Co widzi Londyńskie Oko?

Londyn, czyli nowe spojrzenie na stolicę Wielkiej Brytanii.
Po wyjeździe z Pascalem nie pomylisz jej z Lądkiem Zdrojem.

Myślicie, że Londyn w pigułce to Piccadilly Circus, pałac Buckingham, Soho, Opactwo Westminsterskie, Hyde Park i, rzecz jasna, Notting Hill z zakochanymi wypatrującymi miejsc, w których wymieniali maślane spojrzenia Julia Roberts i Hugh Grant? Spędziwszy w naszej najważniejszej zamorskiej kolonii choćby weekend i tak zaliczycie te atrakcje niejako mimochodem, za sprawą tajemnej grawitacji przyciągającej nowych turystów. Rekomendacji wymagają nieoczywistości. Bo czy oczywistymi magnesami dla turysty są muzea? Te kojarzące się z grobowcami świątynie nudziarstwa? A jednak. Najwięcej magii mają w Londynie: Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej i dawne Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich – by wymienić tylko najważniejsze z nich.
Olaf Szewczyk, dziennikarz i felietonista

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

pocahontas_88 | 2018-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 02 listopada 2018

Jest to drugi przewodnik po Londynie jaki czytałam w krótkim ostępie czas, ten jest napewno obszerniejszy, bardziej aktualny, uzupełnił wiedzę nabytą w poprzednim i napewno nieco ciekawiej się go czytało okraszony dużą ilością zdjęć;)

Nancy | 2017-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 marca 2017

Dobry, podręczny przewodnik. Dużo informacji praktycznych i ciekawostek w przystępnej, i co również ważne - lekkiej formie :)

Agnieszka28 | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Całkiem udany przewodnik, dużo praktycznych informacji, przydał się w czasie wakacji w Londynie

Dunya | 2014-01-12
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Znakomity przewodnik!
Mała, kolorowa książeczka z ładną okładką zawiera w środku mnóstwo ciekawostek, nienużących opisów i (dla mnie bardzo ważne) czytelnych map.

Polecam całą serię tych przewodników!