Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Zapolex
Mary

allison | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017

"Spaceru po Lwowie" nie należy traktować jako przewodnika turystycznego. To raczej sentymentalna podróż po Starym Mieście, w której autor skupia się przede wszystkim na rynku i jego zabytkowych kamienicach, ratuszu oraz okolicznych świątyniach różnych wyznań.
Dużo miejsca Sławomir Koper poświęca też dzielnicy Łyczaków i jej słynnemu cmentarzowi oraz Uniwersytetowi Lwowskiemu, który niegdyś wydał wiele polskich sław w różnych dziedzinach.
Bardzo nastrojowe są fragmenty związane z kawiarnianym życiem polskich przedwojennych elit. Mamy okazję odwiedzić ulubione miejsca znanych poetów i prozaików oraz znakomitych matematyków lwowskich.

Po wielu pięknych zakątkach i urokliwych miejscach zostało już tylko wspomnienie, jednak sporo zabytków się zachowało i zostało odnowionych. Ciekawie w tym kontekście wypada zestawienie archiwalnych i współczesnych zdjęć.

Autor oprowadza czytelnika nie tylko po konkretnych ulicach, ale również zaprasza do intelektualnej podróży w przeszłość,...

macrac1068 | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Skromna,ale bardzo udana pozycja. Ciekawie się czyta , uzupełniając swoją wiedzę o mieścię,ktöre zna się z opowiadań dziadków.

nathaniel | 2017-08-16
Przeczytana: 20 sierpnia 2017