Śmierć i sąd

Tłumaczenie: Julita Wroniak-Mirkowicz
Cykl: Komisarz Brunetti (tom 4)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Death and judgment
sensacja, Brunetti

W pociągu z Padwy do Wenecji ginie z rąk nieznanych sprawców wpływowy adwokat. Pociąg śmierci krzyczą nagłówki gazet, rozpętując sensację. Dociekliwy komisarz Brunetti podejrzewa jednak coś więcej niż pospolite zabójstwo na tle rabunkowym. Kiedy kilka dni później dochodzi do rzekomego samobójstwa znanego księgowego, Brunetti nabiera pewności, że ma do czynienia z poważną, niebezpieczną aferą.

źródło opisu: Noir sur Blanc, 1999

źródło okładki: www.noir.ppl

Meli | 2013-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2013, Jez niemiecki
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Kocham Wenecję i bardzo lubię „przyjemne” kryminały, dlatego też książki o komisarzu Brunettim Donny Leon już na wstępie otrzymują ode mnie dodatkowe punkty. Tym razem również się nie zawiodłam!
Przyjemna, lekka lektura, która momentami trzyma troszeczkę w napięciu (ale nie za dużo – kryminały o Brunettim można jak najbardziej czytać do poduchy ;-)).
No i jak zawsze – plusy za teleportację do pięknej Wenecji!

jula | 2015-02-23
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 23 lutego 2015

Krótki i zwięzły jest to kryminał. I smutny bardzo, bo o bezradności wobec zła. Brunetti rozwiąże jak zwykle zagadkę, nie bez kosztów własnych, jednak trudno mówić tu o sukcesie - sprawiedliwości nie będzie. Akcja dzieje się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, lecz tematyka nadal bardzo aktualna. Może nawet coraz bardziej.

krapus | 2016-09-06
Na półkach: Donna Leon, Przeczytane