Mma Ramotswe i łzy żyrafy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Teras of the Giraffe
Ramotswe, łzy, żyrafa

Inne wydania

Drugi odcinek cieszącego się dużym uznaniem cyklu powieściowego o Kobiecej Agencji Detektywistycznej Nr 1 autorstwa Alexandra McCalla Smitha ukazuje dalsze losy zajmującej i rezolutnej Precious Ramotswe, właścicielki jedynej botswańskiej agencji detektywistycznej prowadzonej przez kobiety. Tym razem pani detektyw podejmuje takie sprawy jak cudzołożne żony i pozbawione skrupułów służące. Zbliżający się ślub mmy Ramotswe z najbardziej dżentelmeńskim z mężczyzn, panem J.L.B. Matekonim, zawrotny awans jej sekretarki na stanowisko asystenta detektywa i powiększenie się rodziny Matekonich to smakowite składniki niezwykle zabawnej i uroczej opowieści.Powieść Mma Ramotswe i łzy żyrafy znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych Fiction paperbacks of the Year, 2000 dziennika Guardian.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Kamat | 2010-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2010

Mniej o Afryce, więcej o życiu mmy Ramotswe, większe zagadki. Ale podobnie łatwe do odgadnięcia, a metody mmy Ramotswe - jest w nich nieco logiki, ale najwięcej intuicji - są dalekie od tego, co współcześnie jest standardem w powieści kryminalnej. Bo mma po prostu wie, czy ktoś kłamie czy nie. Wie i już. I zawsze uda jej się namówić rozmówcę do tego, czego ona chce. Zawsze ma szczęście. Ciekawe, czy w którymś tomie Afryka odwróci od niej swą twarz.

Katarzyna Mańkowska | 2016-07-27

Czytając tę książkę (całą serię) można zapomnieć, że pisze ją biały mężczyzna, Europejczyk. To całkiem inny świat, inna mentalność, ale problemy podobne do naszych. Ciepłe, pełne humoru opowieści z Afryki. Krzepiące.

Ania | 2017-05-03
czarnybaran | 2016-12-09