W polu rażenia

Seria: Miłość i Sensacja
Wydawnictwo: Lucky
Dead Aim
reporter, katastrofa, sabotaż

Znana fotoreporterka, Alex Graham, zawsze dokumentowała najtragiczniejsze światowe katastrofy. Jednak podczas wykonywania ostatniego zlecenia sama znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie. Po przerwaniu tamy w Arapahoe Junction, Alex staje się świadkiem sabotazu, który wstrząśnie opinią publiczną, jesli tylko uda jej się przezyć na tyle długo, żeby ujawnić całą prawdę.

Wpływowi ludzie Waszyngtonu, agenci, czarne owce, ciemne sprawki i tym podobne historie. Jedna akcja goni drugą akcje, jak amerykańskim kinie, gdzie tylko kule świszczą i kurz po odjeżdżających samochodach.
Do tego bezkompromisowa dziennikarka, wpakowana po uszy w machloje wysokich urzędników. I jeden taki były komandos, któremu też nie odpuszczają, a dodatkowo przez sprawę z Aleks trafił ponownie na celownik.
Wątek romansowy oczywiście występuję, ale w znośnej równowadze do całości, bez kiczowatego wzdychania i rozbijania głownego wątku. Z pewnością to zasługa tego jak została nakreślona bohaterka, która nie należy do grona tych omdlewających co rusz. To raczej bojowniczka, która wierzy nadal w dobrych ludzi, ich bezinteresowność w oddaniu dla ważnej sprawy i stawia na bohaterów.
Niby książkę się czyta a miałam wrażenie, że oglądam film. Osobiście nie przepadam za wątkami z agentami, tajnymi planami itp. ale myślę że książka dobrze napisana i warta uwagi.

Dominika | 2012-07-24

Iris Johansen. IDEALNA AUTORKA IDEALNYCH KSIĄŻEK.

kinga53 | 2016-07-23
ancyk13 | 2016-05-20