Ekskluzywny żebrak czyli ks. Jan Kaczkowski o tym, co najważniejsze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS
religia
madeleine90

Teraz wszystkie pytania mają już odpowiedź! „Ekskluzywny żebrak” to najnowsza, a zarazem ostatnia książka ks. Jana Kaczkowskiego. Jest to zbiór myśli, które ksiądz Kaczkowski wyselekcjonował z autorskich materiałów video oraz homilii, które wygłosił. Autor starał się poruszyć w niej tematy dla niego najważniejsze: miłości, strachu, choroby, wiary... Odpowiedzi ubrał w krótkie felietony, bo...

Teraz wszystkie pytania mają już odpowiedź!
„Ekskluzywny żebrak” to najnowsza, a zarazem ostatnia książka ks. Jana Kaczkowskiego. Jest to zbiór myśli, które ksiądz Kaczkowski wyselekcjonował z autorskich materiałów video oraz homilii, które wygłosił. Autor starał się poruszyć w niej tematy dla niego najważniejsze: miłości, strachu, choroby, wiary... Odpowiedzi ubrał w krótkie felietony, bo najważniejszego nie trzeba tłumaczyć.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-unitas.pl/node/169

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-unitas.pl/node/169

Marago | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Książeczka księdza Jana Kaczkowskiego "Ekskluzywny żebrak czyli ks. Jan Kaczkowski o tym, co najważniejsze" jest piękna i niezwykła.

Zawiera krótkie formy, będące przemyśleniami autora na tematy religijne i egzystencjalne. Od eschatologii czyli nauki o rzeczach ostatecznych nie można było tu uciec. Bo wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku, niezależnie czy jesteśmy religijni czy też nie. A nieżyjący już ksiądz Jan miał tę świadomość, że Jego czas nadchodzi. A co nam pozostawił? Nam i swoim podopiecznym w hospicjum?

Miłość

Ta niewielkich rozmiarów książeczka jest tego wyrazem. Będę do niej wielokrotnie wracać, czego i Państwu życzę.

CuriousSoul | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Przenosi w sobie myśli ks. Kaczkowskiego ulotne jak życie, a jednak zapadające w pamięć. Porusza tematy trudne, przedstawiając je w sposób przystępny dla każdego. Nie trywializując, nie upraszczając, lecz uczłowieczając. Zawiera "to, co najważniejsze" w pigułce.

Można wiele czytać i nic nie wynieść ta jednak książka niesie treść naszej ludzkości i refleksji naszego człowieczeństwa jako wierzący i nie wierzący człowiek zatrzymać się przemyśleć . Wiedzieć i czuć naszą ludzkość.
Polecam wszystkim lekturę tej książki, ja się przy niej wzruszam, raduje i znajduje odpowiedzi na sytuacje i trudy życia. Może być ona drogowskazem w codzienności; nie jest to lektura do poduszki lecz do refleksji.

Katherina87 | 2016-12-22
Na półkach: Przeczytane, Religia

Kapłaństwo to bezinteresowny dar z nieba, ono musi kosztować. Sprawowanie Najświętszej Ofiary musi kosztować.
Ksiądz pochodził z dość zamożnego domu, raczej niewierzącego. To, że został księdzem, dla jego najbliższych było społeczną degradacją. Mama pytała: "Jak to, mój syn będzie całe życie żebrakiem?!". "Tak, ale ekskluzywnym, bo będę żebrał w kościele, a nie przed nim", odpowiadał.

Tekst książki został zredagowany na podstawie Smaków życia- materiałów video z udziałem ks. Jana Kaczkowskiego zamieszczonych na platformie Boska TV, homilii i konferencji wygłoszonych przez ks. Jana w Northampton, w Rumi Janowie oraz w Łasku.

skubasowa | 2016-05-14
Przeczytana: 13 maja 2016

Niezwykle mądry zbiór krótkich wypowiedzi ks. Jana Kaczkowskiego na najistotniejsze tematy w życiu człowieka. Nie omija takich spraw jak śmierć, cierpienie, wyrzuty sumienia, czy choroba. Nie omija ich, bo uważa je za składowe całego życia. I trudno się z nim nie zgodzić.

Gorąco polecam

BeataP | 2016-10-04

Nie lubię oceniać tego typu książek, w których są zawarte myśli, poglądy, refleksje autora. Dlatego gwiazdki stawiam za poziom emocji jakie wzbudziła we mnie praca ks. Kaczkowskiego.

Monika | 2016-06-28
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Bardzo dużo religii w tym "żebraku". Nie ma się jednak co dziwić, w końcu to słowa księdza :) Księdza mądrego i zupełnie wyjątkowego, przez którego odejście zubożał świat.

Ida_wrześniowa | 2017-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2017

No i właściwie tytuł powiedział o książce wszytko, co istotne. Maleńka książeczka z prawie 30 rozdziałami, czytanymi po jednym dziennie, więc prawie miesiąc. Po co? a po to, żeby zostało, żeby przemyśleć, wyciągnąć wnioski, zadumać się, zatrzymać. Polecam w dobie reportaży typu "Polska odwraca oczy", tak dla równowagi.
Dobra lektura, bo prawdziwa, autentyczna, podana bez patosu, bez ściemy. Przez człowieka, który miał ogromna ochotę życia. POLECAM.
"I nawet jeśli bardzo się boicie, wypuście z siebie powietrze, popatrzcie na ptaki, na dobry kotlet, niekoniecznie przyprawiony pokrzywą czy piołunem. Zaczerpnijcie głęboko życia i...żyjcie dalej".
"Nie ma wolności bez granic, bo jeżeli wolność sama sobie nie postawi granic, będzie wówczas samowolą, ułudą wolności, zaprzeczeniem samej sobie".
"W życiu najważniejsze są więzi, relacje. Są one niezwykle ważnie również wtedy, gdy ludzie umierają...Bliskość, sumienie należy ćwiczyć dokładnie tak samo, jak ćwiczy się mięśnie".
I takie...

CzarneEspresso | 2016-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2016

Ta malutka książeczka licząca niespełna 90 stron zawiera fragmenty materiałów nagranych przez ks. Jana i zamieszczonych na Boskiej TV oraz tekstów przez niego głoszonych rekolekcji, homilii i konferencji. To wartościowy zbiór myśli, które mogą skłonić czytelnika do refleksji. Osobiście najbardziej chyba zaciekawił mnie tekst Przy Stole Pańskim, gdzie Kaczkowski przybliża nam Eucharystię. Bo przecież często jest tak, że idziemy do kościoła a tak naprawdę nie do końca wiemy co się tam dzieje, jak to się odbywa, co oznacza. Dlatego ten tekst był dla mnie bardzo ciekawy i potrzebny. Inne rozdzialiki również mnie zainteresowały, niektóre już kojarzyłam. Mimo, że teksty są krótkie to jednak zawierają w sobie refleksje, z którymi warto się zapoznać.

To wartościowa i ciekawa pozycja zarówno dla tych, którzy mieli już styczność z księdzem Kaczkowskim, jak również dla tych, którzy o nim nie słyszeli. Warto.

vattghern76 | 2016-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

W tej króciutkiej książeczce, broszurce niemal, po raz kolejny spotkamy się z prawdziwie odświeżającymi poglądami księdza Jana na Kościół. To przemyślenia - w większości już dobrze znane czytelnikom z poprzednich książek - przepełnione AUTENTYCZNĄ i głęboką WIARĄ.

Opowiadają zatem znów o śmierci, chorobie i cierpieniu, oraz o tym by przeżywać je w bliskości z Bogiem. Znajdziemy tutaj też myśli o roli i wartości sumienia, o strachu i lęku, co to przeważnie mają wielkie oczy, a także o ofierze Kapłaństwa. Świetnym felietonem ks.Kaczkowski przybliży nam także kulisy Mszy Świętej i radzić wszystkim będzie, by żyć jak najdłużej i jak najwięcej z siebie przy tym dawać!

Choć rozmiarów niewielkich - WARTOŚCI pełna to pozycja!