Dasz radę. Ostatnia rozmowa

Okładka książki Dasz radę. Ostatnia rozmowa Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka
Okładka książki Dasz radę. Ostatnia rozmowa
Jan KaczkowskiJoanna Podsadecka Wydawnictwo: WAM biografia, autobiografia, pamiętnik
WAM
2016-10-12
2016-10-12
ks. Jan Kaczkowski rozmowa

Okładka książki Miłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady Joanna Podsadecka, Józef Tischner
Miłość w czasa... Joanna Podsadecka, ...
Okładka książki Bądź zmianą Marek Kamiński, Joanna Podsadecka
Bądź zmianą Marek Kamiński, Joa...
Okładka książki Idź własną drogą Marek Kamiński, Joanna Podsadecka
Idź własną drogą Marek Kamiński, Joa...

Piękny testament Jana, i niesamowita inspiracja do bycia dobrym człowiekiem.

Piękny testament Jana, i niesamowita inspiracja do bycia dobrym człowiekiem.

Niestety nie mogę wystawić oceny za te książkę , później aż spodziewałam się czegoś zupełnie go innego . Ta książka to zbiór odpowiedzi na pytania ludzi …

Pierwsza książka dotyczącą tego księdza po która sięgnęłam ale na pewno nie ostatnia.

Raczej dla rzeszy fanów księdza i katolików niż dla czytelników pragnących poszerzyć swe horyzonty. Spodziewałam się nieco bardziej może nie rewolucyjnych, ale racjonalnych poglądów, dostałam praktycznie katechizm kościoła katolickiego. Nie po drodze mi z tymi poglądami, jednak kilka razy miło się zaskoczyłam. Część odpowiedzi księdza na pytania czytelników katolickiego portalu potraktowana dość dyletancko, po macoszemu ("Dlaczego?" - "Bo tak/ taka tradycja/ Jezus tego chce".

Niniejsza książka to kolejna pozycja dotycząca księdza Jana Kaczkowskiego. Od dawna jego historia, myśli i spojrzenie na świat mnie interesowały i intrygowały. Ostatnia rozmowa z księdzem Janem, to swoiste drogowskazy, które ksiądz zostawia dla ludzi pragnących z nich korzystać. Trudno ocenić tego typu pozycję książkową, dla jednych może przynieść ona nadzieję, nowe spojrzenie na świat, a dla coś zupełnie innego. Nie mniej jednak, jak pozostałe przeczytane przeze mnie książki ks. Jana, zrobiła na mnie wrażenie.

8/10
W życiu jednym z najcenniejszych dla mnie wydarzeń było osobiste poznanie Księdza Jana Kaczkowskiego. Był to niezwykle mądry i dobry człowiek, który - pomimo, że jak każdy miał swoje wady - potrafił reprezentować wiarę katolicką taką, jaką ona jest naprawdę: pełna miłości do drugiego, szanująca każdego. I Ksiądz Jan nie ukrywał nigdy, że w Kościele, szczególnie polskim, dzieje się źle. Sam wiele wycierpiał od tegoż Kościoła, któremu służył. Jednak potrafił pokazać taką życiową prawdę, że w Kościele jest się dla Boga i drugiego człowieka, a nie księży.

Książka „Dasz radę!” zbudowana jest wokół pytań ludzi na różne ważne tematy: od spowiedzi, smutku, krzywd w kościele, po miłość czy śmierć. Ksiądz Jan odpowiadając na pytania pokazuje całkowicie inną rzeczywistość, niż ta, w której często spotykamy się w świątyniach. Pokazuje rzeczywistość Ewangeliczną z dozą dobrego humoru. Bezproblemowo uderza w hierarchów, nacjonalistów czy reprezentantów sloganu „tylko Polska katolicka”. I to jest piękne.

Dużo w tej książce mądrości. Ale też smutku, że tego dobrego, aczkolwiek wymagającego, człowieka już z nami nie ma.

8/10

Dobra, solidna książka. Przyjemnie czytało się te formę wywiadu, jednak czasami brakowało mi bardziej rozwiniętych odpowiedzi na skaplikowane pytania - było czuć niedosyt kiedy pytanie zajmowało pół strony, a odpowiedź 3-4 linijki. Mimo to polecam, ponieważ są to piękne rozważania.

Na pewno do niej wrócę...m

Na pewno do niej wrócę...m

Książka-wywiad, połowa to pytania przytaczane przez prowadzącą od fanów księdza Kaczkowskiego, jest to zarówno plus jak i minus książki. Z plusy to poruszane w nich tematy, których do tej pory nie spotkałem w innych książkach o ks. Janie, z minusów to bardzo nie precyzyjne i wymijające odpowiedzi.

Przeczytałam większość książek tego księdza i myślę ,że warto ☺️ niektóre rozdziały śmieszne inne tragiczne inne opisują hospicjum i pomysł ,wywiady przeprowadzają jego znajomi bądź koleżanka .dla mnie na plus!

• 2017
  • Religia