Antologia Kursu Kreatywnego Pisania

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Antologia Kursu Kreatywnego Pisania
literatura piękna
LubimyCzytać

Zapraszamy do lektury tekstów napisanych przez absolwentów pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania. To fragmenty opowieści, które właśnie powstają – lub być może powstaną w pełnej krasie pewnego dnia. Jest wśród nich historia o niemożliwej miłości, a także o ciemnych stronach tego, co czasem na wyrost określa się patriotyzmem; opowieść kryminalna w realiach pogranicza polsko-ukraińskiego czy wreszcie niesamowite przygody kobiety, która po 90. urodzinach postanawia zrealizować swoje marzenia. Zbiór otwierają trzy teksty, które zdaniem organizatorów szczególnie się wyróżniają, ale bez wątpienia każde z prezentowanych tu opowiadań zasługuje na uwagę i niejednym zaskoczy czytelnika.

źródło opisu: Kraków Miasto Literatury UNESCO

źródło okładki: Kraków Miasto Literatury UNESCO

Kryanka | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Twórcy kursu wybrali rzeczywiście bardzo utalentowanych ludzi. Ich teksty są znakomite a trzy nagrodzone - genialne. Widać jednak, że jury preferowało styl kipiący od kreatywności aż do poziomu absurdu. Mam nadzieję, że zwycięzcy wydadzą swoje książki.

Antologia Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO

13 tekstów najzdolniejszych młodych polskich pisarzy, a wśród nich opowieść kryminalna w realiach polsko-ukraińskiego pogranicza czy historie o niemożliwej miłości i o ciemnych stronach tego, co czasem na wyrost określa się patriotyzmem. Zapraszamy do lektury tekstów absolwentów pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO!