Plaga mieczy

Okładka książki Plaga mieczy Miles Cameron
Okładka książki Plaga mieczy
Miles Cameron Wydawnictwo: Mag Cykl: Syn zdrajcy (tom 4) fantasy, science fiction
Syn zdrajcy (tom 4)
The Plague of Swords
Mag
2018-07-18
2018-07-18
2016-10-27
Maria Gębicka-Frąc

Ta saga jest po prostu zajebista, każda książka wnosi coś ciekawego i jestem zaskoczony, że ma tak mało odbiorców, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają fantasy.

No ja przepraszam bardzo, ale ta postać binarna jest tu kompletnie nie potrzebna:),tak to spoko.

W poprzednim tomie otrzymaliśmy kulminacje i rozstrzygnięcie całej masy wątków, natomiast w tym tomie śledzimy następstwa po tych wydarzeniach, przegrupowanie sił nie tylko w cesarstwie, czy królestwie, ale i w innych częściach świata, walkę z następstwami, jakimi są zaraza, problemy logistyczne, czy finansowe, przygotowywanie się do tych ostatecznych strać itp.
Ogólnie te w.w rzeczy są dość dobrze wyważone i poświęcono im odpowiednią ilość czasu, więc większość nie nudzi. Jednak historia w tym tomie jest o wiele spokojniejsza, przez co na pewno nie oceniłbym tej część wyżej niż tom poprzedni, a tak wynika ze średniej ocen.
Jest tu też znacznie więcej magii i elementów ze świata fantasy, niż mogłoby się wydawać po pierwszym tomie, gdzie otrzymaliśmy średniowieczny religijny świat z kilkoma wstawkami magicznymi. Podoba mi się przemiana Czerwonego Rycerza i widać, że wydarzenia które się wydarzyły do tej pory miały duży wpływ na przemianę wewnętrzną tej postaci, podobnie, ale za to nie podoba mi się, w jaką stronę poszedł wątek siostry Amicji, po tym jak przez 3 tomy zmierzało to w całkiem inną stronę...
W dalszym ciągu jest sporo dialogów, które ciężko zrozumieć, lub przypisać kwestię do danej postaci, nie wiem czy to wina tłumaczenia, czy umiejętności autora.
Został tylko jeden tom, więc zobaczymy, czy uda się to wszystko godnie domknąć.

Ogólnie te...

Dawno nie czytałem rasowego fantasy, a tę książkę dostałem w prezencie, nie wiedząc że to kolejny tom w sadze. No i wsiąknąłem, wciągnęło mnie, nie bardzo kojarzyłem bohaterów i świat przedstawiony ale zaciekawiło mnie to wszystko na tyle że zamówiłem resztę tomów i biorę się za czytanie :)

Zasłużone 8* czyli jest bdb. Dzieje się dużo, często i ciekawie.
Zdecydowanie polecam.

Zasłużone 8* czyli jest bdb. Dzieje się dużo, często i ciekawie.
Zdecydowanie polecam.

Jest dla mnie sporym rozczarowaniem nie dołączenie mapy. Dużo krain, dużo ruchu, a wyobraźnia się gubi, w pewnym momencie miałem wrażenie, że nie ważne gdzie znajdują się bohaterowie to każdy kolejny kraj jest na północ od nich... Sama fabuła dalej jest świetna i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Rycerze, smoki i magia. To lubię. Fabuła coraz ciekawsza.

Rycerze, smoki i magia. To lubię. Fabuła coraz ciekawsza.

Według mnie książka słabsza od pierwszej części sagi, jednakże czytało się ją bardzo przyjemnie. Czekam na kolejne tomy.

Cała saga o czerwonym rycerzu jest super, każda kolejna część pokazuje nowe wątki i się rozkręca. Ma moc. Ja polecam każda część i czekam na kolejną :)

Tak nudne, że aż nie warto czytać

Tak nudne, że aż nie warto czytać