Vardøger

E-bookowo
2016-03-30
2016-03-30
fantasy romans dark

Okładka książki Deszczowe Sny Meg Adams, Grażyna Białas, Jimmy Durden, D. B. Foryś, Lilianna Garden, Grupa Ailes, Roland Hensoldt, Alicja Krawiec, Samanta Louis, M.M. Macko, Kamila Malec, Ana Rose, Margo Shaw, Ludka Skrzydlewska, Dominika Smoleń, Weronika Szatkowska, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
Deszczowe Sny Meg Adams, Grażyna ...
Okładka książki MDS: Miłosne Rewolucje - Grupa Ailes Meg Adams, Grażyna Białas, Monika Bochenko, D. B. Foryś, Lilianna Garden, Grupa Ailes, Agnieszka Koc, Alicja Krawiec, Camille O'Naill, Monika Pawliczak, Ewa Pirce, Magdalena Rewers, Margo Shaw, Ludmiła Skrzydlewska, Ada Katarzyna Szewczyk, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
MDS: Miłosne R... Meg Adams, Grażyna ...

Dawno, dawno temu, gdzieś w internecie przeczytałam opis "Vardogera". Jakoś mnie tak zaciekawił, że tkwił w moim kajeciku z tytułami, które kiedyś chciałabym przeczytać. I w końcu przeczytałam, i znów okazało się, że to co ciekawi w opisie, niekoniecznie musi przekładać się na treść.
Tytułowy Vardoger to jakiś tam byt, duch, postać utkana z magii. Czemu "jakiś tam"? Bo sama Autorka za wiele konkretów nie przekazuje, stąd do tej pory nie wiem kim tak naprawdę jest Vardoger. Szczątkowe informacje pojawiające się w powieści pochodzą od głównej bohaterki, kiedy ta sprawdza co na temat tajemniczego przybysza może powiedzieć globalna sieć.
Samo pojawienie się owego bytu, który przyjmuje ludzką postać, który dodatkowo twierdzi, że odtąd Sasza- główna bohaterka, będzie jego "domem" mnie wprawiło by w szok, osłupienie i najszybszą na świecie wizytę u psychiatry. A Sasza szybko dochodzi do siebie... I tu jest właśnie podstawowy błąd, którego nie lubię w takich książkach, bohater, który z tak nierealnym zjawiskiem "godzi się" bardzo szybko. Za szybko, i jest to po prostu mało realne, strasznie łatwowierne i zwyczajnie robi z czytelnika głupka.
Poza tym, nie spodziewałam się, że będę miała do czynienia z takim romansem. Nie żebym miała coś przeciwko romansom, bo bardzo je lubię, ale może gdybym wcześniej zdawała sobie z tego sprawę poczekała bym jeszcze z czytaniem "Vardogera".
Sam wątek romantyczny poprowadzony jest średnio, co nie zachęca. Nie jest to kwestia uczucia między bohaterami, ani tego, że ten romans jest paranormalny, ale raczej tego, że nic w sumie nie dzieje się w jakiejś kolejności, tylko od nienawiści do miłości z tą różnicą, że najpierw jest niechęć a potem nagle pożądanie. Może ja już jestem za stara na takie książki, niemniej jednak jestem lekko rozczarowana, bo liczyłam na fajny mroczny klimat, tajemnice i postacie które mnie zaskoczą, a nie wiem nawet kim jest Vardoger.

Biorąc do ręki Vardogera, znajdziecie się w świecie tylko pozornie przypominającym otaczającą rzeczywistość. Vardoger pozwoli zobaczyć coś, czego ludzkie oczy nie są zdolne dostrzec. Niezwykłe, mroczne tajemnice czekają... Vardoger sprawi, że zaczniecie każdego dnia oglądać się za siebie w poszukiwaniu własnego Strażnika.

Pierwszy tom mrocznego cyklu łączącego w sobie urban fantasy z dark fantasy – ludzie, magia, demony. Poznajemy główną bohaterkę – Saszę. Spokojną i ciężko pracującą dziewczynę, z jakże racjonalnym podejściem do życia. Wszystko się jednak zmienia w dniu, w którym jest świadkiem dziwnego wypadku. Widzi nie tylko sprawczynię wypadku, Łucję, jak i jej strażnika – demona zwanego Vardøgerem, poszukującego dla siebie nowego “domu”. Ich losy się splatają, co zmieni nie tylko nosiciela, jak i samego demona. Wkrótce życie Saszy wywraca się do góry nogami. Tajemniczy Wiktor, z dziwnego zgromadzenia, także obrał sobie ją na cel. Nic nie jest takie, na jakie z początku wygląda. Kto jest gorszy – demon, czy człowiek. I do czego można się posunąć, by wygrać? To powieść o poświęceniu, odkrywaniu siebie i walce dobra ze złem. Znajdziemy tu także miłość, tragedię, prawdziwą siłę przyjaźni. Niesamowicie emocjonująca. Wciągająca. Niekiedy zabawna. Innym razem wstrząsająca. Wyciśnie z nas wiele łez i nie pozwoli o sobie długo zapomnieć. To jedna z tych pozycji, obok których nie można przejść obojętnie. Zapada w pamięć i przede wszystkim – głęboko w serce. Gorąco polecam i liczę, że przyjdzie też nam się doczekać jej wersji papierowej. Na stronie wattpad autorki jest także dostępny tom drugi, mroczniejszy i jeszcze bardziej emocjonalny, który roztrzaska nasze wrażliwe serca. Var’a po prostu nie można nie pokochać.

Tej powieści nie można po prostu nie pokochać. Wciągająca, zaskakująca, klimatyczna. Język przystępny. Ale to, co wręcz powala na kolana, to emocje, którymi autorka umiejętnie kreuje. Świat, który stworzyła jest do bólu rzeczywisty, ale elementy fantastyczne umiejętnie wplecione sprawiają, że powieść staje się realna. Jedyne, co mi pozostaje, to pogratulować talentu i gorąco polecić tę powieść. Czekam, aż pojawi się także w papierze i na kolejne oficjalnie wydane przez autorkę jej historie. Póki co jednak, mój głód książkowy zaspokoję na stronie wattpad autorki, gdzie Inamourada (https://www.wattpad.com/user/Inamourada) publikuje inne powieści godne uwagi. Polecam

• Ebook / Legimi
  • 2015