Tajemnica

Wydawnictwo: Kobra Media

Książka napisana lekko i z humorem, który tak bardzo cechuje Chmielewską, można ją czytać w ramach relaksu. Tym razem bohaterka tropi szajkę bogacącą się za pomocą jednorękich bandytów. Jak zwykle główni bohaterowie przeżywają niesamowite historie, muszą rozwiązywać zawikłane tajemnice i popadają w rozliczne tarapaty.

Główna bohaterka przeżywa kryzys w swoim związku z Bożydarem i z tego powodu by się dowartościować zajmuję się rozwikłaniem tajemnicy z zaginięciem i zabójstwem. Towarzyszy jej w tych zmaganiach kolega Gucio, który w specyficzny sposób się wysławia. Joanna jest na tropie poważnej afery. A zaczyna się to dosyć niewinnie. Od handlu narkotykami przechodzi do afery brylantowej i dziwnych machlojek hazardowych. Potem odnajdują przez przypadek w trakcie inwentaryzacji budynku zmumifikowane zwłoki. Następnie ktoś chce zabić Gucia i Joannę.
Powieść "Tajemnica" to lektura dla osób, którzy znają już twórczość Joanny Chmielewskiej i chcą poznać dalsze losy bohaterki. Może ta akurat nie jest tak wyśmienita jak "Lesio", czy "Studnia przodków", jest słabsza...ale i tak warto po nią sięgnąć. U mnie wywołała kilka razy uśmiech na twarzy. Tajemnica goni tajemnicę, akcja szybko się rozwija i duża dawka humoru. Polecam na deszczowy wieczór.

teri | 2014-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Na swoj sposob zabawna.Niestety (znowu),jak na moj gust zdecydowanie za duzo hazardu.Nie znam sie i nie lubie....Poza tym,troche za duzo watkow nakladajacych sie na siebie,powodujacych chaos totalny.Gucio,ratowal sytuacje,rowniez Joannie niczego nie brakowalo.Cosi è cosi,troppo azzardo.....

Queequeg | 2018-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Z „Tajemnicą” miałem problem od zawsze, od pierwszego jej przeczytania. O ile forma jak zwykle jest bez zarzutu, bo mamy tu 100% Chmielewskiej w Chmielewskiej, o tyle z treścią gorzej. Cały czas bowiem nie opuszcza mnie myśl, że to za bardzo przekombinowana historia, grubymi nićmi szyta. Żeby zmieścić w jednej książce, niezbyt obszernej, tyle afer, które się ze sobą łączą i zazębiając to jednak ryzykowne przedsięwzięcie. Bo albo rozwiązania będą mało wiarygodne, albo tempo akcji zbyt szybkie albo całość naciągana. Tutaj niestety widzę wszystko na raz.

Afera w tej książce jest niebagatelna, ale składowych moim zdaniem za dużo. Bo i czego tu nie ma – brylanty, narkotyki, szwindle hazardowe, morderstwa, zaginione dzieci. Materiału na kilka powieści. Chmielewska chciała z tego zrobić jedną, wielką, porządną historię, piętrową i rozbudowaną ale niestety przeceniła swoje siły. Może gdyby książka była dłuższa, bardziej rozbudowana to zdałoby to egzamin. A tak mamy szaleńcze przez co...

allison | 2014-07-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 03 lipca 2014

Lekka, zabawna powieść o nieco pogmatwanej fabule, w której trup ściele się gęsto i często dochodzi do komicznych sytuacji.
Całość napisana jest w sposób typowy dla autorki - dowcipnie, z licznymi powiedzonkami i charakterystycznymi, nieraz wręcz karykaturalnymi postaciami.

Mimo wspomnianej lekkości, akcja czasem mi się dłużyła, zwłaszcza podczas drobiazgowych i rozbudowany opisów gier hazardowych (pewnie dlatego, że to nie moja bajka).
I jeszcze jedna uwaga - trochę za dużo tu Chmielewskiej w Chmielewskiej:) - a jak wiadomo, przesyt może być niestrawny:).

-luna- | 2016-07-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 13 lipca 2016

Tu nie ma nic do dodania. Zawsze twierdziłam, ze Chmielewska jest moja ulubiona autorka i tak już pozostanie. Doskonale dialogi, wartka akcja, tajemnica goni tajemnice, oczywiście nieocenione poczucie humoru. To wszystko składa sie na to, od książek Chmielewskiej nie można sie oderwać. POLECAM GORĄCO !!!!!!

Renax | 2014-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2014

Tym razem autorka sięgnęła po temat jednorękich bandytów i aferę z wyższych szczebli władzy. Jak pamiętamy - a przynajmniej ci, którzy interesują się tym co się dzieje w Polsce, afera, która okazała się nie tylko fikcją literacką, a którą nagłośnił program Magazyn Ekspresu Reporterów.
W każdym razie, akcja wartka, szeroki wachlarz postaci i namiętność do hazardu, pieniędzy i jednej rudej piegowatej kobiety z marchewką. Poza tym, kolejny toksyczny mężczyzna, narysowany bardzo plastycznie.
Polecam.

czytamcałyczas | 2014-04-30

Kiedyś bawiłem się w hazard (tylko zdrapki) raz wygrałem 25 zł,innym 8.A zwykle to po 1,2 zł.
Myślałem,że ta książka mnie porwie.Przeniesie w świat automatów,do gier i kasyn.
No owszem,one były ale to coś za mało.
Czułem,że mam pewien niedosyt.Ze czegoś tu brakuje i coś jest jeszcze do napisania.
Na plusik to cudowny humor,przyznam dobrze się bawiłem.

atimere | 2015-09-15

Chmielewszczyzna w bardzo dobry wydaniu. Kryminał lekki, łatwy i dowcipny, jakkolwiek brzmi to ciut dziwnie, tym niemniej czyta się bardzo dobrze. Lektura w sam raz na jesienny wieczór, z taką lekturą nawet deszczowe wieczory nie straszne.

Irena | 2013-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2013

Pomimo tego, że czytając tę pozycję parę razy bardzo się uśmiałam, to jednak w ogólnym rozrachunku były momenty gdy się gubiłam i musiałam sobie rozpisywać kto jest kim - a tego nie lubię. Jak dla mnie jedna z słabszych pozycji Pani Joanny Chmielewskiej.

Agata | 2015-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 maja 2015

Miałam już do czynienia z lepszymi "dziećmi" pani Joanny. W tym przypadku opisy gry na automatach były dla mnie niestrawne a akcja momentami chaotyczna. Za to sposób wysławiania się Gucia - mistrzostwo!!!