Piękne kłamstwa

Marginesy
2020-02-19
2020-02-19
Ewa Penksyk-Kluczkowska

Bardzo przyzwoity kryminał - określiłabym go mianem dobrze zbilansowanego. Nie za dużo postaci, nie za szybka akcja, nie nazbyt zawikłana, nie za dużo napięcia. Niemniej czyta się doskonale i z zainteresowaniem.

Właściwie to książka ani zła ani dobra ,taki średniaczek,nieszczególnienie wciągnęła .

Z początku ma się wrażenie, że nie wiadomo co się czyta. Niby to miał być kryminał ale podczas czytania nic o tym nie wskazuje. Miejscami nudna. Rozwinęło się dopiero od połowy książki i do końca czytało się już lepiej. Nie poleciłabym jej dalej. Szybka lektura ale nic nadzwyczajnego.

Jak dla mnie niezła! I szczerze nie podejrzewałam takiego zakończenia. Alice to macocha Harrego, który kończy studia. Tuż przed ich końcem, Harry dowiaduje się, że jego ojciec spadł ze SKARPY. Harry wraca do domu. I zostaja Alice, niby pogrożoną w smutku, ale też tajemniczą, tak jakby nie mówiła mu do końca całej prawdy. W krótkim czasie do Harrego zagląda policja, która stwierdza, że ojciec nie spadł sam ze skarpy, ale również został uderzony w głowę. Harry jest w szoku. Kto chciał zabić jego ojca? Książkocholika.. Opowieść odbywa się w czasie teraźniejszym, a także przeszłym. W pewnych momentach możemy przeczytać o tym jak układało się życie macochy - Alice. Nie było ono kolorowe. Nie nawidziła swojej matki, a także zazdrościła przyjaciółce. Oby dwie z nich umierają. I Alice ma z tym coś wspólnego. Wybuchowa mieszanka! Obsesja i mroczne sekrety, ja się nie nudziłam!

Bez fajerwerków. Ciut pogmatwana intryga, ale mało napięcia jak na thriller.

Bez fajerwerków. Ciut pogmatwana intryga, ale mało napięcia jak na thriller.

Wciągnęła mnie 🙂

Wciągnęła mnie 🙂

Trudno mi ocenić tę pozycję. Pomysł na fabułę dobry, zawarte w nim wątki też niczego sobie - zdrady, obsesje, mroczne sekrety, niezdrowe fascynacje, ale o ile z początku czytało mi się dobrze, o tyle pod koniec już się męczyłam. Narracja zrobiła się jakby przyciężka, a oczekiwanego dreszczyku mimo opisanych zdarzeń zabrakło.

Harry tuż po śmiertelnym wypadku ojca wraca do domu, by pomóc swej pięknej macosze w uporządkowaniu spraw majątkowych i przy okazji wesprzeć ją na duchu.
Oboje nie tylko próbują pogodzić się ze stratą najbliższej osoby, ale również dowiedzieć się co tak naprawdę się wydarzyło. I czy ta śmierć rzeczywiście była przypadkowa.

Szkopuł w tym, że między pasierbem a macochą iskrzy, a do tego w antykwariacie zmarłego ojca pojawia się młoda kobieta, która nie mówi Haremu całej prawdy o sobie, za to wydaje się wiedzieć więcej niż inni o jego ojcu, rodzinie... o wszystkim.
Zaczyna się robić dziwnie, gdy dochodzi do kolejnej śmierci.

Pomysł na książkę chyba nie do końca został wykorzystany, jakby autor nie wiedział co począć z tą historią i jak ją rozwinąć. Trochę przegadana i wymyślona, jakby pisana na kolanie.
Mało thrillera w thrillerze, więcej emocji i nic nie wnoszących zdarzeń. Niby się działo, ale jednak było to nijakie.

Fakt, zakończenie mu się udało i jest w punkt. Na zasadzie - hej jestem karma, wrócę tu do ciebie 😉.
Jednak... ja nie jestem wyrocznią, Wam się może podobać.

Harry tuż po śmiertelnym wypadku ojca wraca do...

Nie wiem,czy wystawię wysoką ocenę.Chyba,nie.Książka raczej mnie nudziła.
Nie czułem się dobrze,że ją czytam.Zdecydowanie wolę,inną literaturę.
Brak mi strzelanek.Pościgów.
CXhyba,tylko ocena dobra.Bo bohaterowie ciekawi.

Nie wiem,czy wystawię wysoką ocenę.Chyba,nie.Książka raczej mnie nudziła.
Nie czułem się dobrze,że ją czytam.Zdecydowanie wolę,inną literaturę.
Brak mi strzelanek.Pościgów.
CXhyba,tylko ocena dobra.Bo bohaterowie ciekawi.

Sam pomysł fabuły ciekawy, ale czuje niedosyt. W książce czegoś brakuje.

Sam pomysł fabuły ciekawy, ale czuje niedosyt. W książce czegoś brakuje.

Jedna z lepszych pozycji, po które sięgnęłam! Retrospekcje płynnie łączą się z teraźniejszością, po kawałku ukazując prawdę między ,,pięknymi kłamstwami". Do tego łagodność głównego bohatera wprowadza w tak błogi nastrój, że na moment zapomina się, w jak tragicznym położeniu się znajduje. Polecam gorąco!!

• E-booki
  • Kryminały