Książka o tym, że ludziom przytrafiają się sytuacje banalne i pospolite - a jednak może się okazać, że nie aż tak banalne i pospolite, by gdzieś głęboko nie odcisnęły swego piętna. Przeżywanie staje się tu podstawowym wymiarem egzystencji; podstawowym, a zarazem tajemniczym, bo przecież miłość to tylko zintensyfikowany ból, zachwyt w sekundę przeradza się w rozczarowanie, a nuda okazuje się sposobem na śmierć i życie. Monika Mostowik wchodzi śmiało w zakazane obszary współczesności. Jej narzędziem jest własny język, zarazem skrupulatny i obrazowy. Obdarzając uwagą zarówno czułość, jak i okrucieństwo, a zwłaszcza ich nierozdzielne związki, wędruje z wdziękiem akrobatki po linie zawieszonej między chłodnym biegunem analitycznego oglądu a gorącem niezakłamanego współczucia.

źródło opisu: 00

Mey-Mey | 2013-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2013, Obyczajowe
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Jak dla mnie, książka bardzo przeciętna, traktująca głównie o dziwnych relacjach między ludźmi, którzy żyją na granicy choroby psychicznej.

magdalena | 2010-11-30

Mile wspominam. Zbiór interesujących opowiadań, polecam przeczytanie więcej niż raz i poświęcenie tej książce uwagi. Specyficzna forma, osobiście bardzo mi się spodobała. Polecam.

| 2010-08-17

Zbiór opowiadań. I jak to z opowiadaniami bywa - jedne lepsze, drugie gorsze. Przeczytać warto, tak jak warto do niektórych wrócić i nad nimi podumać.

Krzysztof | 2018-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2018