7 opowiadań o miłości i jedno inne

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
literatura polska, miłość,
Martwa

Hanna Samson to dziennikarka na cały etat, psycholog na pół i pisarka na godziny. Po powieściach "Zimno mi, mamo" i "Pułapka na motyla" przedstawia zbiór opowiadań na dwie, trzy godziny czytania. Trzeba jeszcze doliczyć kilkanaście minut śmiechu, choć sprawy, o których mówi, są poważne, prawie poważne, a czasem tylko takie udają. Bohaterki opowiadań to kobiety zdolne do szaleństwa, nienawiści, miłości. Takie, które i obiad ugotują, i kogoś zamordują, a potem szybko posprzątają mieszkanie i zrobią się na wampa. Pragną kochać i być kochane, ale na związkach z mężczyznami rzadko dobrze wychodzą. Jedna z nich w chwili jasności dzieli ludzi na kobiety i dzieci. Te pierwsze w opowiadaniach Hanny Samson są o wiele ciekawsze. Tak jak w życiu.

eduko7 | 2016-03-01
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2016

Problemy ważne i te mniej istotne, czasem niezrozumiałe. Jak dla mnie za mało miłości w opowiadaniach o miłości. Dominują inne uczucia i emocje. Nie do końca mi odpowiadała ta forma, ale niewątpliwie poruszyła mnie treść.

Kryanka | 2014-12-21
Na półkach: Horror, Romans, Przeczytane

I pytanie oczywiście brzmi: które opowiadanie nie jest o miłości?

(Chwila na refleksję.)

Moim zdaniem tylko jedno o miłości jest, pozostałe natomiast o poważnych i bardzo poważnych problemach psychicznych związanych z nieudanymi związkami, oraz ich konsekwencjach. Nie jest to książka na prezent dla kobiet młodych i romantycznych, raczej jakaś luźna i krwawa wariacja na obrany temat.

PolaTola | 2015-05-22

8 opowiadań, ze względu, że uwielbiam krótką formę literacką książkę mogę polecić wszystkim, którzy także gustują w opowiadaniach. Codzienność, tajemnice, trudne relacje damsko-męskie, samo życie.

Michal Zacharzewski | 2014-01-10
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Osiem króciutkich opowiadań rozpisanych na nieco ponad sto stron. Fajne są. Lekko napisane, celnie spuentowane, z pomysłem. Bardzo przyjemna lektura i szkoda, że sie szybko kończy.

Fragile | 2011-12-19

przejmujace