ROZWIŃ ZWIŃ

Zanim stanę się lalką

Okładka książki Zanim stanę się lalką
Monika Mostowik Wydawnictwo: Wydawnictwo Jama literatura piękna
literatura piękna
Wydawnictwo Jama
2019-09-30
2019-09-30
literatura polska literatura piękna literatura współczesna

więcej Więcej

"Zazdroszczę lalkom, że nie mają ciała. Nie czują bólu, nie starzeją się, nie pocą. Czasem chciałabym się do nich upodobnić."

Bohaterka tej powieści jest pochłonięta obsesją tworzenia lalek. Zupełnie innych niż zabawki dla dzieci. Za ich pomocą wyraża myśli i emocje. Definiuje siebie i świat. Stawia ważne pytania. Jest w tym absolutnie bezkompromisowa i niepowtarzalna....

Zastanawialiście się kiedyś, czym dla Was jest pasja? Co Wami kieruje, że tworzycie, to co kochacie całym sercem? A może zastanawiacie, się czy to, co tworzycie to nie pasja, a preludium do obłędu? Czy to już szaleństwo, a może tylko ratunek i ucieczka przed samym sobą?
Takie właśnie pytania stawia nam Pani Monika w swej najnowszej książce.
Powoli krok po kroku odkrywamy...

„Zanim stanę się lalką” odczytuję nie tylko jako pamiętnik artystki obezwładnionej twórczym szałem, nie tylko jako zwierzenia kobiety nieprzystosowanej do życia (społecznego), ale także jako głębokie studium człowieka w ogóle, a może ściślej: człowieczego odczuwania. To relacja „od wewnątrz” osoby, oglądającej świat, siebie i ludzi przez bardzo intensywny i wyjątkowy filtr....

• 2019
  • Posiadam ebook