Wyzwanie czytelnicze LC

Seria: Świnka Malinka i Słoń Leon
Wydawnictwo: Babaryba
I broke my trunk!
sweetdream

W tej książce słoń Leon opowiada śwince Malince swoją długą i pokręconą jak trąba historię, o tym jak złamał swoją... trąbę! Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają. Drodzy, rodzice i...

Drodzy, rodzice i nauczyciele!

Książki z przygodami Leona i Malinki możecie proponować dzieciom do pierwszej, samodzielnej lektury.

źródło opisu: http://babaryba.shoparena.pl/

źródło okładki: http://babaryba.shoparena.pl/

Dominiqe83 | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

Świnka Malinka i Słoń Leon to para sympatycznych przyjaciół. Ona - wygadana i pełna pomysłów, on - nieco flegmatyczny, ale bardzo poczciwy. Uzupełniają się doskonale, spędzając razem czas i wciągając dzieci do wspólnej zabawy.

W książce "Złamałem trąbę" Leon opowiada Malince historię kontuzji, w której ucierpiała jego trąba. Niecierpliwa Malinka ma pewne trudności ze spokojnym wysłuchaniem kolegi, ponieważ buduje on napięcie w baaardzo przedłużający się sposób 😉

Mo Willems - animator znany z Ulicy Sezamkowej czy kreskówek Cartoon Network - stworzył bardzo ciepłe i dowcipne książeczki, które są idealnym wyborem, jeśli chodzi o opowiadania na dobranoc, jak i do nauki samodzielnego czytania. Ala bardzo polubiła te zwierzaki i chętnie do nich wraca, podobnie jak jej mama. Serdecznie polecamy!

Za możliwość poznania twórczości Willemsa dziękujemy Wydawnictwu Babaryba.

sweetdream | 2016-02-24
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo lubię takie momenty, kiedy wraz z chłopcami sięgam po nową książkę i wspólnie odkrywamy jej tajemnice. I nieważne, na jaki wiek jest przeznaczona, ponieważ zawsze każdy znajdzie coś dla siebie. Tak właśnie było z książką pt. „Złamałem trąbę” Mo Willemsa – autora bestsellerowej serii o przygodach Leona i Malinki, wydanej przez Wydawnictwo Babaryba.

Nie sposób przejść obojętnie wokół tej książki, ponieważ już na pierwszy rzut oka widzimy bardzo fajne i dobrze zilustrowane wydanie. Gdy tylko chwycicie ją w ręce to gwarantuję, że będziecie błyskawicznie przewracać kartki, by dowiedzieć się, jak to się stało, że przesympatyczny słoń złamał trąbę...

Historia wcale nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać. Moi chłopcy prześcigali się w domysłach, co też mogło się przytrafić biednemu słoniowi. W tej ciekawej opowieści pojawia się też zmartwiona świnka Malinka, która z niebywałą cierpliwością (oj, można by się od niej wiele nauczyć!) wysłuchuje relacji swojego...

Netula_CK | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Humor to podstawa w książkach dla dzieci. A już najlepiej humor z elementami zaskoczenia, kiedy maluchowi cały czas wydaje się, że tym razem na pewno wie, co się w historii wydarzy i… po raz kolejny dał się wyprowadzić w pole autorowi. Jeśli narracja poprowadzona jest w odpowiedni sposób, nie rodzi to frustracji, ale powoduje salwy śmiechu.

To moje drugie spotkanie ze słoniem Leonem i świnką Malwinką. Poprzednim razem było o przyjaźni i w tej części również jest to motyw przewodni, choć przekonujemy się o tym dopiero pod koniec opowieści. Jak sugeruje tytuł, Leon pechowo złamał trąbę, a Malwinka nie byłaby sobą, gdyby nie zasypała go gradem pytań o to, w jaki sposób to się stało. Takie to już ciekawskie, acz sympatyczne stworzenie.

Malwinka przy kolejnych fragmentach opowieści swojego przyjaciela raz po raz przerywa mu, będąc pewną, że tym razem już na pewno zna rozwiązanie zagadki, ale… po raz kolejny nie ma racji. Zupełnie jak dzieci, z którymi czyta się tę książeczkę. Kiedy w...

Qulturasłowa | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Co z tą trąbą?
Niekiedy wystarczy chwila nieostrożności, by przewracając się rozbić sobie kolano czy nawet … złamać trąbę. Czasami jednak to nie nasza brawura jest współwinną, ale zwykły pech, który w połączeniu z pośpiechem może przysporzyć nam bólu. Jak to się jednak stało, że wypadkowi uległ znany już w świecie słoń Leon, najlepszy przyjaciel świnki Malinki?
Na to pytanie odpowiedzi musimy szukać w uroczej książce dla czytelników w wieku przedszkolnym, autorstwa Mo Willemsa. Opowieść o Malince i Leonie podbiła już serca młodych odbiorców, a seria „Przygody Leona i Malinki” towarzyszy wielu dzieciom każdego dnia. Tym razem książka „Złamałem trąbę” nie tylko zachęca do lektury, ale i zwraca uwagę na nasze zachowanie, zachęca do zastanowienia się przed podjęciem jakiegoś działania, a także do ćwiczenia uważności. Sięgnąć po nią mogą zarówno dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, jak i wielbiciele dwójki bohaterów, którzy pilnie ćwiczą i potrafią zapoznać się z krótkim tekstem....

bibi | 2016-04-15
Przeczytana: kwiecień 2016

"Złamałem trąbę" wprost poraża pomysłem i dowcipem. Bo czy może być coś zabawniejszego od potknięcia na prostej drodze? Życie płata figle nie tylko ludziom. Słoń Leon taki szczęśliwy i taki silny, dobrze się bawił z innymi zwierzakami i fortepianem! Zabawa była przednia. Bardzo zadowolony przybiegł opowiedzieć całą historię przyjaciółce (aż się zarumieniła z radości). Historia jest bardzo długa i niezwykle pasjonująca. Emocje rosną z każdym nowym bohaterem, towarzyszem zabawy. Cierpliwość świnki Malinki do przyjaciela, który snuje swoją długą i pokręconą opowieść jest absolutnie wspaniała.

Rydzynianka | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Genialna pozycja, wesoła fabuła z morałem , świetne ilustracje, duże literki. Dzieci się śmiały do rozpuchu ;) Polecamy

Emily | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018