O dzieciach, które kochają książki

Tłumaczenie: Ewa Chmielewska-Tomczak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
The children who loved book
9788374206501
youstyna

Nie mieli telewizora, samochodu ani nawet domu. Mieli za to mnóstwo książek i byli szczęśliwi. Pewnego dnia książki musiały zniknąć, a bez nich nic już nie było takie samo.
Wzruszająca opowieść o dobroczynnej mocy książek.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

Villiana | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Ładna, piękna i głęboka historia, jak to czytelnictwo łączy ludzi i sprawia, że życie nie jest puste. Ale... no właśnie, miłość do książek miłością do książek, ale przedstawianie jej w taki sposób jak w tej książce nie trafia do mnie. Opowieść mianowicie przedstawia ludzi, dla których nic, absolutnie nic poza książkami nie ma znaczenia, nawet to gdzie i jak mieszkają. A gdy książek braknie, rodzina oddala się od siebie, co jest dla mnie kolejnym absurdem, bo co innego kochać książki, a co innego siebie nawzajem.

Książka pełna skrajności, autor chciał dobrze, ale wydaje mi się, że to było trochę przesadzone. Dodatkowy plusik za ładne grafiki.

Amarisa | 2016-09-17
Przeczytana: 17 września 2016

„O dzieciach, które kochają książki” to doprawdy piękna i ciepła opowieść o tym, jak wielką moc posiadają książki. Za pomocą niewielu słów przekazuje prawdę o tym, jak bardzo zmieniają one ludzkie życie. Nie tylko w szczególny sposób wypełniając i ocieplając przestrzeń, w której żyjemy, ale przede wszystkim rozwijając naszą wyobraźnię i zacieśniając łączące nas więzi. Książka ta udowadnia, że życie człowieka, który obcuje z literaturą, jest po prostu bogatsze i o wiele szczęśliwsze.

Cała recenzja dostępna jest na moim blogu, zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/o-dzieciach-ktore-kochaja-ksiazki-peter-carnavas/

Na półkach: Przeczytane, Adamada
Przeczytana: 21 października 2016

Zawsze kochałam książki. Miałam i mam na ich punkcie kompletnego bzika. Gdy moi rówieśnicy kupowali za kieszonkowe lody i kolorowe gazety, ja zbierałam każdy najmniejszy grosik i kupowałam książki. Zawsze też byłam stałym gościem w bibliotece. W moim domu czytali wszyscy, a półki uginały się pod ciężarem przeróżnych lektur. I tak zostało do dziś. U nas książek jest zatrzęsienie. Naprawdę nie mam pojęcia, gdzie mogłabym je jeszcze upchnąć, a i tak, wciąż mi ich mało. Nie potrafię przejść obojętnie obok żadnej księgarni. A do biblioteki też chodzimy. A co! I zawsze wynosimy z nich kolejne lektury do poczytania.

Zawsze też miałam nadzieję, że moje dzieci podzielą tą moją miłość do literatury. Póki co mogę powiedzieć, że nie jest źle. Ala czyta codziennie, często przegląda nasz regał z książkami i pokazuje mi co jeszcze chciałaby przeczytać lub co następne weźmie, gdy tylko skończy to co czyta w tej chwili. Natalka nie przepada za tym, żeby jej czytać, ale po książki sięga często....

ejotek | 2016-10-15
Przeczytana: październik 2016

Książeczka autorstwa Petera Carnavasa to piękna opowieść, która w prosty sposób przekazuje nam bardzo ważną informację - jak ogromną moc posiadają książki. Typowym dla autora jest przedstawienie - w tym przypadku - magii czytania poprzez dużą czcionkę, minimum słów i kolorowe ilustracje, które doskonale przemawiają do małych czytelników. Bowiem dziecko lepiej odbierze krótkie zdania poparte obrazem przedstawiającym stosy książek niż zawiłą i długą opowieść. Lektura ta pokazuje jaki wpływ na życie całych rodzin mają książki, co dzięki nim zyskujemy a co tracimy. Każda historia zawarta na stronicach przenosi nas do innego świata, uczy wyobraźni, zbliża i sprawia, że ludzie mają wspólne tematy do rozmów. A co za tym idzie, silniejsza łączy ich więź.
Serdecznie polecam

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/10/peter-carnavas-o-dzieciach-ktore.html

Aleksandra | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Książka dla kazdego malucha i jego rodzica :)

Tatooska | 2017-09-29
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowa