Turlututu, gdzie jesteś?

Okładka książki Turlututu, gdzie jesteś? Hervé Tullet
Okładka książki Turlututu, gdzie jesteś?
Hervé Tullet Wydawnictwo: Babaryba Seria: Turlututu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
2015-10-01
48 min.
Marta Tychmanowicz

Okładka książki Pomelo podróżuje Ramona Bădescu, Benjamin Chaud
Pomelo podróżuje Ramona Bădescu, Ben...
Okładka książki Najlepsza zupa na świecie Mar Ferrero, Susanna Isern
Najlepsza zupa... Mar Ferrero, Susann...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...

2069

Książka „Turlututu, gdzie jesteś?” Hervé Tullet zabiera czytelnika do trzeciego tomu zwariowanych przygód o Turlututu, który tym razem ukrywa się przed Gryzmolstworem przybierając różne kształty.
Kolejna książka, która bawi, aktywizuje i pobudza wyobraźnię.
Słyszałam również kilka opinii, że jest niekształtna, chaotyczna i chyba rysowana przez dzieci 😉
Dzięki temu, że jest taka to przyciąga do siebie swoim realizmem. Może zastąpić urządzenia typu telefon lub tablet.
Serdecznie polecam.

Kolejna książka, która bawi, aktywizuje i pobudza wyobraźnię.
Dzięki temu, że...

Jak do tej pory moja najmniej ulubiona czesc Turlututu. Dzieci chetnie uczestniczyly w zabawie. Turlututu jest krolem!

Książka idealna dla 3 latka serdecznie polecamy

Książka idealna dla 3 latka serdecznie polecamy

Moja córka uwielbia ;)

Moja córka uwielbia ;)

Mój prawie trzyletni syn uwielbia książki H. Tulleta. Ta też mu się spodobała. Bardzo lubi zabawy, do których namawiają bohaterowie książki. Turlututu go też rozbawiło i zna już całą na pamięć. Gdyby nie to, że pozamykali biblioteki z powodu pandemii, to musiałabym mu iść wypożyczyć inne książki o Turlututu (uroki pokazywania na okładce innych części serii itp.)

Ulubionym bohaterem mojego dziecka był swego czasu Turlututu. Myślę, że w dużej mierze jest to zasługa pomysłu na książki z jego udziałem, na jaki wpadł autor Hervé Tullet. Bo to nie są zwyczajne książki. Każda z pokazanych tu, to zaproszenie do wspólnej zabawy. Nie znajdziecie tu opowiadania fabularnego, za to mnóstwo zadań do wykonania.🥳

I co się dziwić, że syn lubi tego bohatera, skoro już od pierwszych stron wita się z nami, a my z nim. Uwielbiam podkładać głos pod Turlututu i pozostałych bohaterów Tarlatate, Gryzmołstwora, co bardzo uatrakcyjnia nam czytanie, ale zachęca też syna do snucia długich rozmów z Turlututu.

Książka ta aktywizuje małego czytelnika. Dużo się tu dzieje. Czasami trzeba coś nacisnąć. Innym razem wypowiedzieć magiczne zaklęcie. Trochę książką poobracać, potrząsnąć. Pogilgotać po nosie, przytulić. Klasnąć lub pokrzyczeć. A ile przy tym śmiechu. Wszystko to powoduje, że w krótkim czasie znasz książki na pamięć 😅.

I co się dziwić, że syn lubi tego...

Wstyd się przyznać, ale to pierwsza książka tego autora w naszej biblioteczce. Widziałam kilka jego książek i jakoś nie byłam przekonana. Po zapoznaniu się z tą pozycją, już wiem czemu.

Bo jego książek się nie czyta, nie podziwia, nie wzdycha do ilustracji i nie rozwodzi nad głębią przekazu.

W jego książki się stuka placem, albo na nie krzyczy, czasem do nich szepcze, paple bez sensu, albo powtarza zaklęcia, raz szybciej, raz wolniej. Czasem nad kartką trzeba zaśpiewać, a czasem naciskać kolorowe obrazki. Każda następna strona to nieustanna niespodzianka. Jak królik z kapelusza albo clown wyskakujący z pudełka. Niby nic się nie dzieje, a dzieje się wszystko cały czas. W towarzystwie bazgrołów, przypadkowych kropek i kresek...

Te książki są pełne energii jak czytające je dzieci. Książki tego autora mają jedną cechę wspólną - gwarantują dużo śmiechu i dobrej zabawy.
A w ogóle co to czy kto to, ten cały Turlututu? Nie mam pojęcia, ale zupełnie nie przeszkadza nam się to cieszyć jego obecnością i ze śmiechem podążać za nim z kartki na kratkę.

Co za straszna książka, która podoba się dzieciom...

Co za straszna książka, która podoba się dzieciom...

Jedna z lepszych książek dla dzieci, jaką miałam w ręku. Turlututu to nie tylko czytanie - to przede wszystkim zabawa z dzieckiem. To gwarancja, że dziecko dosłucha do końca, a na końcu powie "chce jeszcze raz" :)

Sympatyczne postaci stworzone przez Herve Tulleta, czyli Turlututu i Tarlatata w książeczce "Turlututu, gdzie jesteś?" od Wydawnictwa Babaryba ukrywają się przed Gryzmołstworem, chowając się w dziwnych miejscach i zmieniając kształty.

Nasza Ala po raz kolejny wpadła w świat wykreowany przez autora, któremu rozgłos przyniosły w Polsce książki "Naciśnij mnie" czy "Kolory". Zaabsorbował ją tak mocno, że to właśnie tę historię zabrała wczoraj ze sobą do przedszkola, dziarsko wpadając na salę i prezentując Gryzmołstwora zaintrygowanym dzieciom i nauczycielkom 😊

Fakt, że bohaterowie zwracają się bezpośrednio do dzieci, angażując je w swoje przygody sprawia, że nie sposób oderwać ich od lektury, co stwarza ryzyko powtarzania jej aż do przetarcia kartek 😉

Twarda oprawa, grubszy papier, żywe kolory i doskonale nadające się do ćwiczenia poprawnej wymowy słownictwo sprawiają, że perypetie Turlututu są uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale i ich rodziców i opiekunów. Alicja gorąco poleca! I jej mama również.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Przeczytane w 2018
  • #WyzwanieLC2022
  • Przeczytane 2023
  • KUPIĆ DO BIBLIOTEKI

Dodaj cytat z książki Turlututu, gdzie jesteś?