Swimmy

Wydawnictwo: Tatarak
Swimmy
Róża_Bzowa

Już wkrótce nakładem naszego wydawnictwa ukaże się „Swimmy”. Tytułowy Swimmy jest małą, czarną rybką, która żyje wśród setek swoich braci i sióstr. Pewnego dnia pojawia się zagrożenie - wielka, drapieżna ryba atakuje ławicę. Tylko Swimmiemu udaje się uciec. Samotny i smutny wędruje przez dalekie morza i oceany, aby ostatecznie odnaleźć nową rodzinę. Swimmy mimo strasznych doświadczeń nie boi się świata - widzi jego piękno i potrafi się nim cieszyć.

"Każda z książek Leo Lionni’ego jest światem samym w sobie, jest dziełem totalnym. Oto Swimmy - maleńka, nieistotna rybka zagubiona w olbrzymim oceanie a jednak dość silna by pokonać obrzymiego, złego napastnika.”
Eric Carle (malarz, ilustrator, twórca książek dla dzieci)

"Samotny i przestraszony Swimmy nie pozostaje obojętny na cuda morza. Lionni starannie dobiera kolory swej palety i równie starannie dobiera słowa. (…) Siła tkwiąca we współpracy i siła tkwiąca w wyjątkowości - oto lekcja, jaka płynie z tej książki".
Sharon Schulz-Elsing

źródło opisu: http://tatarak.com/pl/zapowiedzi/66-swimmy.html

źródło okładki: http://tatarak.com/pl/zapowiedzi/66-swimmy.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!