Książka Roku 2018

Co się stało? Małe wypadki

Wydawnictwo: Widnokrąg

„Małe wypadki” – dzieci biegają, skaczą, wspinają się, odkrywają, sprawdzają, próbują, uczą się. Czasami zdarzają się im małe wypadki, ale nigdy się nie poddają! Książka z humorem traktuje o dziecięcych pomysłach i ich niefortunnych skutkach. Niejeden siniak, plama, czy połamane krzesło są przecież wynikiem odkrywczego pomysłu. Sprawdźcie sami! Może przypomnicie sobie własne przygody?

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl

Tylkomagiaslowa | 2018-05-16

Biegają, skaczą, wspinają się, odkrywają, sprawdzają, próbują, uczą się. Próbują, smakują, dolewają, szukają, znajdują, pomagają, cieszą się. Obserwują, dziwią się, ćwiczą, doskonalą się, dosięgają, zdobywają, starają się. Czasami zaliczają małą wpadkę, ale nigdy się nie poddają!

Wielkie plamy, Małe wypadki, Straszny bałagan - to to trzy książeczki łączące się w całość. Opowiadają z humorem o dzieciach, które coś... przeskrobały. Na każdej stronie znajduje się zdanie, napisane dużą czcionką, a na drugim obrazek odpowiadający zdaniu na sąsiedniej stronie. Jest to idealne dla małych dzieci, ponieważ mogą dzięki temu uczyć się i obrazować to, o czym czytają. Lub ktoś im czyta. Niejednokrotnie i ja się uśmiechałam czytając te zdania, więc mam nadzieję, że i dzieci będą one bawić. :)

Reasumując wszystkie trzy książeczki - niestety nie jestem w stanie napisać Wam recenzji jako takiej, która mogłaby wyglądać jak pozostałe, które znajdują się na blogu, ponieważ nie ma za bardzo o czym,...

Nasz_Book_Jedyny | 2017-07-30

Świetna w swojej prostocie książka. Pierwsza jej zaleta, to możliwość omawiania z dzieckiem zaistniałych sytuacji. Poza przypisanymi "scenariuszami" wypadków, można układać i snuć własne historyjki. Pozwala to również spojrzeć dziecku na własne wydarzenie, do którego doszło lub może dojść.
Kolejny plus książki to barwne ilustracje, które przyciągają i skupiają na sobie uwagę. Bez bazarowego przepychu, prosto i graficznie. Grafiki pokazują mimikę dzieci lub, części ciała, które mają związek z tytułowymi wypadkami.
Trzeci atut, to duże litery krótkich opisów sytuacji. To dodatkowa pomoc dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem :)

Książka bardzo pozytywna i warta uwagi rodzica :)
www.naszbookjedyny.com

J_85 | 2019-01-25