Avengers: The Children's Crusade
9788328203259
WKKM, fantastyka, superbohaterowie
komiksy
Nightwolf

Young Avengers rozpoczynają epicką misję, której celem jest odnalezienie Scarlet Witch. Ale czy kobieta, która doprowadziła do upadku Avengers i niemal zlikwidowała wszystkich mutantów, chce, aby ktoś ją odnalazł? Jedno jest pewne – niezwykła podróż młodych bohaterów na zawsze odmieni uniwersum Marvela! Oryginalne zeszyty: Avengers: The Children’s Crusade (vol. 1) #1-9 (wrzesień 2010 – maj...

Oryginalne zeszyty:
Avengers: The Children’s Crusade (vol. 1) #1-9 (wrzesień 2010 – maj 2012), Avengers: The Children’s Crusade – Young Avengers (vol. 1) #1 (maj 2011), Uncanny X-Men (vol. 1) #526 – fragment (wrzesień 2010)

źródło opisu: Hachette, 2016

źródło okładki: http://esensja.stopklatka.pl/

Hari_Seldon | 2018-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 05 stycznia 2018

W poszukiwaniu Scarlet Witch. Wiccan, jeden z członków Young Avengers, traci kontrolę nad swoimi mocami. Postanawia więc razem z resztą zespołu odnaleźć Scarlet Witch, okrytą niesławą dawną członkinię Avengers, żeby mogła mu pomóc.

Tom ten stara się posprzątać po paru wcześniejszych komiksach Marvela. Mamy tutaj kontynuację wątków z komiksów „Upadek Avengers” i „Ród M”. Nie tylko zostaje tu wyjaśniona motywacja samej Scarlet Witch, ale również dostajemy pewną krytyę dotycząca postawy Avengers i X-men po wspomnianych wydarzeniach. Krytyka moim zdaniem była bardzo trafna, ale samo wyjaśnienie trochę wydawało mi się naciągane – przypomina mi to trochę podobny zabieg z komiksu „Green Lantern – Rebirth”. Dało to jednak spore pole do popisu dla kolejnych twórców, którzy to jednak zmarnowali w „Avengers kontra X-men” czy „Uncanny Avengers”. Dostajemy jednak też parę motywów, które zostały umiejętnie wykorzystane trochę później.

Komiks ten to również duża gratka dla fanów drużyny Young...

Maynard | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Albo ja się starzeję, albo po prostu nie nadążam już za tą marvelovską soap operą.
Mamy tu dokładnie to samo co w poprzednich zeszytach. Pomieszanie z poplątaniem, podróże w czasie, wskrzeszanie zmarłych bohaterów, rozłamy w grupach a do tego stek innych banialuków. Każda z dziewięciu części kończy się TYM SAMYM cliffhangerem (sic!) w postaci pojawienia się jakiegoś zupełnie niespodziewanego bohatera (wow!), po czym wszyscy ruszają do wzajemnej rozwałki w stylu "Civil War".
Rozumiem, że scenariusze na epickie komiksy o bohaterach już dawno się skończyły a pieniądze robić trzeba, ale nie rozumiem jak skończonym imbecylem trzeba być, żeby to ogarniać i się tym zachwycać.
Raczej podziękuję i skupię się na epickich ekranizacjach bardziej niż tasiemcowych idiotyzmach.
Polecam bardzo zatwardziałym wyznawcom i zafiksowanym fanom.

Darth_Morrigan | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Historia bardzo fajna - lubię wszystko co nawiązuje do Dnia M, ale zupełnie nie przekonują mnie dzieciaki z Young Avengers. Na szczęście nie dominują tej opowieści.

FomaLermont | 2016-02-14

Kobiety potrafią namieszać. Niepozorna Jean Grey jako Phoenix siała postrach nie tylko na Ziemi i zwaśniła dwie największe grupy herosów. Inna panna, równie fatalna, to Scarlet Witch. Po wydarzeniach z „Rodu M” znika z radarów. Nie mogą jej znaleźć ani Avengers, ani X- Men. No i niespecjalnie też chcą tego dokonać. Wanda nie dość, że rozbiła pierwszy skład Mścicieli wybijając ich nieco, to pozbawiło zdolności większość mutantów. Jedynymi którzy naprawdę pragną ją odszukać są jej ojciec i brat. I jak się okazuje jej pozornie wyimaginowani synowie- Wiccan i Speed. Członkowie składu mieniącego się Young Avengers.
Młodzi Mściciele to grupa podobna, ale równocześnie kompletnie inna od swych idoli. Patriot to wnuk Isaiha Bradley’a , człowieka który był swego czasu Cap’em. Hulking to pół Skrull, pół Kree. Łączy więc w sobie zmiennokształtność najeźdźców z...

Bardzo dobra i emocjonująca kontynuacja losów Scarlet Witch oraz jej dzieci. Idealnie ukazano relacje łączące Young Avengers, ich temperamenty i obawy (choć tak naprawdę jest to tylko wycinek całości). Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to do samego finału, który stał się typową nawalaną pomiędzy stronami konfliktu oraz skutków tejże walki (jak dla mnie zupełnie niepotrzebnych i wciśniętych na siłę).