Shadowland
9788328203105
WKKM, fantastyka, superbohaterowie
komiksy
vold

Rozpoczyna się walka o duszę Daredevila. Murdock staje na czele klanu ninja znanego jako Dłoń i decyduje się na wypełnienie planu, który może się zakończyć zniszczeniem całej dzielnicy Nowego Jorku. Czy Matt zdoła w porę zejść ze ścieżki prowadzącej ku wiecznemu potępieniu, czy na zawsze pogrąży się w ciemnościach? W walce o ocalenie miasta wezmą udział między innymi: Spider-Man, Ghost Rider, Punisher, Iron Fist oraz Luke Cage.

Oryginalne zeszyty:
Shadowland (Vol. 1) #1-5 (wrzesień 2010 – styczeń 2011).

źródło opisu: Hachette, 2015

źródło okładki: http://esensja.stopklatka.pl/

Hari_Seldon | 2019-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2019 - komiksy
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Ed Brubaker zakończył pisanie komiksów bardzo mocnym akcentem i zostawił spore pole do popisu dla kolejnych scenarzystów. Andy Diggle, który od tej pory zaczął zajmować się fabułą kolejnych zeszytów serii postanowił rozdmuchać nowy status quo Darededevila do rozmiarów małego wydarzenia komiksowego z udziałem ulicznych superbohaterów i tak oto powstała miniseria „Kraina cienia”. Czy większa skala historii sprawia, że dorównuje ona najlepszym komiksom ze zbiorów „Daredevil – Nieustraszony”?

W wyniku starcia Daredevila z Bullseyem zostaje zniszczony spory budynek mieszkalny. Na jego miejsce bohater wznosi wielką twierdzę czyli tytułową Krainę Cieni, której jako przywódca Hand jest niepodzielnym władcą. Szybko niewidomy heros staje się coraz bardziej bezwzględny, a inni superbohaterowie muszą zdecydować czy popierają takie podejście do walki z przestępczością czy przeciwstawią się dawnemu towarzyszowi broni.

Początkowo bardzo wiarygodnie przedstawiona jest przemiana moralna Matta...

Fub4r | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

6,5

Maynard | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Pomysł ciekawy - wykonanie mierne i mizerne.
Zbitek bohaterów (co kilka kartek wyskakuje nowy, sic!), kopanina i nawalanka bez ładu i składu. Na deser demony.
Jedyny plus to Spidey, który jak zawsze, nie zawodzi.

AliEns00 | 2017-07-20
Przeczytana: 17 lipca 2017

Daredevil po wydarzeniach, które wstrząsały światem Marvela i jego życiem prywatnym, zostaje przywódcą organizacji "The Hand" i przy pomocy hord ninja postanawia zaprowadzić bezwzględny spokój na terenie Hell's Kitchen.
Pomysł wyjściowy był niezły, jednak czuć że ten tom to część większego crossoveru i fabuła jest nieprawdopodobnie poszatkowana. Motywacja głównego bohatera i jego konflikt z przyjaciółmi są całkowicie absurdalne. W kolejnych zeszytach dochodzi do klasyczne łubu-du, które ma na celu zaprezentowanie jak największej gamy postaci związanych z wspomnianą dzielnicą Nowego Jorku oraz kilku znanych bohaterów, którzy muszą pojawić się w celu zwiększenia sprzedaży.
Szkoda zmarnowanego potencjału, tym bardziej że kreska, za którą odpowiada Billy Tan prezentuje się więcej niż przyzwoicie a projekt mrocznego kostiumu Śmiałka jest wręcz obłędny.

DatAjgor | 2017-03-22
Przeczytana: 22 marca 2017

nie jest to jakaś wybitna historia, czytało się bardzo szybko, niektóre wątki były nielogiczne, ale kostium daredevila wymiatał

Chudi_X | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Typowa nawalanka dobrych bohaterów, z ich przyjacielem, który przeszedł na stronę zła. Proste, przewidywalne i typowo rozrywkowe dzieło cierpiące na jeden mankament. W oryginalne "Shadowland" był crossoverem/eventem rozprzestrzeniającym się na inne komiksy Marvela i, aby mieć obraz całości wypadałoby się z nimi zapoznać. Niestety, w polskiej wersji dostaliśmy jedynie główny event, który bez tytułów pobocznych jest zwyczajnie nudny i wybrakowany.

Yave | 2015-07-22
Na półkach: Przeczytane, Marvel
Przeczytana: 22 lipca 2015

Nie jest żadnym odkryciem, że najlepsze komiksowe historie to te, w których bohaterowie zwracają się przeciwko sobie. Szczególnie, kiedy tym złym zostaje okaz wszystkich cnot, czyli Daredevil. Akurat tym razem przeciągnięty na mroczną stronę mocy przez jeszcze mroczniejszy klan ninja, który wybrał go na swojego mistrza. Naprzeciw staje grupa przypadkowo zebranych bohaterów, którzy zrobią wszystko, żeby Nowy Jork nie skończył w gruzach.

Muszę przyznać, że zostałem pozytywnie zaskoczony przez komiks Diggle'a. Tak jak zapowiada opis, jest to klasyczna kopanina po ryjach z odrobiną demonicznych mocy i obowiązkowych sucharów rzucanych przez Spider-mana. Więc czym się różni od innych nawalanek, których w Marvelu pełno? No cóż, jego geniusz leży przede wszystkim w doborze bohaterów. Wielokrotnie już chyba narzekałem na tych bogatych cwaniaków w stylu Avengersów i Fantastycznej Czwórki. Tu ich nie ma! W ogóle! Wszystkie role zostały obsadzone przez moich osobistych marvelowych faworytów....