Spirale grozy

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Drugim zbiorem opowiadań Jefferyego Deavera (po wydanych w 2007 r. Spiralach strachu) najlepiej delektować się w niewielkich dawkach, ponieważ jak sam autor pisze we wstępie każde z 16 opowiadań zawiera ściskające trzewia, nieoczekiwane zwroty akcji schematyczne zakończenia, które tracą na sile, jeśli obcujemy z nimi zbyt często. Czytelnicy znajdą tu bystre, krótkie opowiadania grozy.

Marcin | 2014-12-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 06 grudnia 2014

Nie przepadam za opowiadaniami, dlatego tak niska ocena, chociaż np. to z Lincolnem było dośc ciekawe to jednak jak to opowiadanie... za krótkie

Dorota_1988 | 2011-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Rewelacyjny zbiór opowiadań. Po każdym ma się niedosyt, że to tak szybko się skończyło. Deaver umie bardzo dobrze stopniować napięcie.

Marta | 2013-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Strasznie nie lubię opowiadań (pewnie już to kiedyś pisałam, zawsze piszę to, kiedy przeczytam zbiór opowiadań). Opowiadania są krótkie, jak człowiek wreszcie się wciągnie, to się kończą, a jak skończy czytać książkę, to nie pamięta połowy historii, które przeczytał, ale (gdzieś kiedyś czytałam, że to co przed ale się nie liczy), to przecież Deaver. Świetny jak zwykle, nawet w krótkiej formie!

Madi | 2013-07-05

Generalnie nie lubię czytać opowiadań , bo są zbyt krótkie i szybko wypadają z pamięci-kto by naraz spamiętał 16 opowiadań?
Ponieważ Deaver jest jednym z moich ulubionych autorów skusiłam się również i na tą pozycję-nie powiem były dość ciekawe,najbardziej wciągnął mnie "Lęk",ale stanowczo to nie moja bajka.

Magda | 2012-07-19

Wspaniale, mistrzowskie wrecz opowiadania na rózne tematy z zaskakujacym zakonczeniem. Polecam kazdemu

ukasz531 | 2011-08-06
Na półkach: Biblioteczne, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2011

Mam wielki problem z oceną tej książki. Z jednej strony - zbiór ciekawych opowiadań, pełnych zwrotów akcji i niespodzianek; z drugiej jednak - ostatnie opowieści czytałem trochę na siłę, bez większej przyjemności. Największy problem tego zbioru to fakt, że trudno się wciągnąć w opowiadane historie - wszystkie bardzo szybko się kończą. Deaver chyba bardziej przekonuje mnie jako powieściopisarz; w dłuższej formie intryga ma szansę stać się jeszcze bardziej porywająca i zawiła. W "Spiralach grozy", a przynajmniej w niektórych opowiadaniach, można odnieść wrażenie, że zwrot akcji i suspens zostały umieszczone na siłę, dla zasady. Nie zmienia to faktu, że niektóre opowiadania to prawdziwe perełki, np. "Lęk" czy "Rozdział i wers". "Spirale grozy" można przeczytać, ale nie jest to "opowiadaniowe" mistrzostwo świata. Trzy gwiazdki to chyba najbardziej optymalna ocena.

Gośka | 2011-09-17
Na półkach: Przeczytane, Jeffery Deaver
Przeczytana: 16 września 2011

Lubię Deavera natomiast nie przepadam za opowiadaniami.Kilka mi się spodobało,niektóte mnie rozśmieszyły a inne pozostały obojętne.Natomiast żadne mnie nie przeraziło.Dla fanów opowiadań mogą być fajne.

Magdalena-cherry | 2015-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Jak to bywa z opowiadaniami jedne są gorsze drugie lepsze. W tej książce więcej opowiadań było na plus chociaż męczyła mnie ilość detektywów. Załapałam się na tym, że co dalej szłam w powieść tym bardziej chciałam zgadnąć kto jest tym oprawcą i muszę przyznać, że już w ostatnich opowiadaniach mi to wychodziło ;D
Książkę warto przeczytać za zwrot akcji oraz czasem za 'śmieszne' zakończenie-ludzie naprawdę potrafią kogoś wyrolować hi hi

benia86 | 2013-03-11
Przeczytana: marzec 2013

Uwielbiam Devera :) więc w mojej opinii zbiór opowiadań, że palce lizać :) Podobała mi się różnorodność (mamy w zbiorze opowiadanie z Sherlockiem w tle:)) podobały mi się zwroty akcji i nietuzinkowe zakończenia, podobało mi się opowiadanie "Lęk" i posłowie w którym rozbito je na części pierwsze tłumacząc jak przerazić czytelnika :) Ja po prostu lubię Devera.

Krzysiek S | 2015-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Taka nietypowa forma jak opowieść dla mnie jest bardzo ciekawa, książka składa się z kilku opowieści kompletnie niepowiązanych ze sobą. Każda opowieść zaskakuje i trudno trafić jak się skończy. Polecam tę książkę