Trzy

Three
83-7033-530-6
kryminał, thriller, sensacja
sujeczka

Sensacyjna powieść amerykańskiego powieściopisarza, zaliczanego do mistrzów thrillera, w którego książkach wyraźnie rysują się dobro, zło i wszystko, co jest między nimi. Po mistrzowsku skonstruowane zawirowania akcji i nieoczekiwany przebieg zdarzeń trzymają w napięciu do ostatniej strony. Kevin jedzie samochodem. Dzwoni telefon. Tajemniczy rozmówca daje Kevinowi trzy minuty na wyznanie grzechów i rozwiązanie dziwnej zagadki - w przeciwnym razie wybuchnie podłożona w samochodzie bomba...

Andzia | 2011-11-17
Przeczytana: maj 2011

Najlepszy thriller jaki przeczytałam w tym roku, a może najlepszy jaki przeczytałam kiedykolwiek... Świetnie poprowadzona fabuła, szokujące zakończenie, akcja mrożąca krew w żyłach. Conajmniej trzy sceny spowodowały u mnie szybsze bicie serca i prawdziwy strach, jakbym to ja znajdowała się w pomieszczeniu sam na sam z psychopatycznym mordercą. Wielu podejrzanych powoduje pewnego rodzaju nieprzwidywalność książki, w połowie przestałam właściwie typować winnego, czekając spokojnie na roztrzygnięcie. Koniec książki właściwie się już nie czyta, a pochłania. Autor mógłby sobie darować jedynie 3-4 ostatnie strony, po tylu ostrych i gorzkich stronach nagły przerost słodkości powoduje niestrawność.

wojtek.wysocki | 2013-11-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Thriller, tak w skrócie. Patrząc na tę książkę zacząłem się zastanawiać dlaczego wydawnictwo "W drodze" (nazwa słusznie się kojarzy). I faktycznie, nigdy nie czytałem (ani oglądałem) thrillera tak przesyconego teologią, filozofią i tanią psychologią, więc się wpisuje w kanon. Podobno mają z tego zrobić film, nie polecam.

Zaczyna się ciekawie, od przysłowiowego trzęsienia ziemi, później się stabilizuje, zaczyna się robić nudno, nachodzi masa retrospekcji z życia głównego bohatera, przypomnień zabaw z dzieciństwa i tego typu rzeczy. Później zaczyna się robić absurdalnie oczywiste co będzie dalej, później jest tak oczywiste, że nie może być prawdziwe, więc na koniec oczywistość zostaje podniesiona do kwadratu absurdu. Naprawdę wolałbym żeby skończyło się to w bardziej prozaiczny sposób, bo tego typu scenariuszy to już za dużo w życiu widziałem i czytałem, a ostatni, który miał ręce i nogi nazywał się "Podziemny krąg".

Za dużo tutaj taniości, tak bym powiedział, wprawdzie wchłania...

wisniowyglan | 2011-01-27

Uważam ją za najlepszą książkę Dekkera.
Niesamowita, wciągająca fabuła. Świetnie pokazana psychika bohatera, jego przeszłość i... zaskakujące zakończenie (!).

Judyta | 2013-08-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rozczarowałam się i to bardzo. Zapowiadała się na ciekawy i intrygujący kryminał, a zamieniła się w psychologiczny bełkot, który nudził, a końcówka ani nie zaskoczyła, ani nie zszokowała. Wręcz chciałam żeby w końcu się skończyło, bo miałam serdecznie dość ciągnącej się rozmowy Jennifer z profesorem Francisem, z której nie wynikało nic prócz przerzucania się teorią, czy Kevin to Slater, czy jednak nie?

VandrerUggle | 2016-05-27
Przeczytana: 25 maja 2016

Pomysł na fabułę niesamowity. Naprawdę ciekawe, ale wykonanie już słabsze. Autor musi popracować nad stylem i unikać takiego "przegadania" czy wytłuszczania czytelnikowi, czegoś czego ten już się dawno domyślił. Przez te słabostki książka ma problem z utrzymaniem uwagi czytelnika i nawiązaniem relacji z bohaterami. Nie mniej jednak sama historia ciekawa, więc nie jest źle:)

Fryzzzi | 2011-07-02
Na półkach: Chcę nabyć, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2011

Dekker swietnie obrazuje czytelnikom studium psychiki ludzkiej, wplata w porywającą fabułę ciekawe pytania, zahacza przy tym o teologię, filozofię. To właśnie ten walor na tle całego obrazu książki najbardziej doceniam.

malinowy-koktajl | 2011-12-08

Coś rewelacyjnego! Zakończenie powaliło mnie na łopatki i nie pozwoliło podnieść się przez kilka dobrych dni. Naprawdę genialny thriller.

Martinez80 | 2014-03-11
Przeczytana: 10 marca 2013

Książka niestety rozczarowała, dialogi bardzo słabiutkie, niekiedy wręcz irytująco naiwne. Warsztat pisarski autora dosyć ubogi, a szkoda bo sam pomysł na fabułę nie taki zły. Jedyne co ratuje jeszcze tą książkę to zakończenie, które sprawia, że nie czuję iż zupełnie zmarnowałem czas na jej przeczytanie. Ogólnie można przeczytać nie mając akurat nic lepszego pod ręką.

Jula | 2011-05-27
Przeczytana: 03 lipca 2010

Świetny thriller, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Polecam wielbicielom tego gatunku, na pewno się nie zawiodą.

Tysia16 | 2012-03-03
Przeczytana: 02 marca 2012

Hmm . . . jedna z ciekawszych książek jakie dotej pory miałam okazje przeczytać. Gorąco wszystkim polecam.